Berlin kolejową bramą Niemiec

Opublikowany: 2019/09/04
Kategoria: Podróże

Pociągiem do Berlina

 

Niemcy jako sąsiedni kraj stanowią popularny cel wyjazdów turystycznych oraz biznesowych. Odpowiedzią na te potrzeby są bezpośrednie połączenia kolejowe do Berlina. Stolica Niemiec położona jest blisko wschodniej granicy, posiada świetnie zlokalizowany dworzec w  centrum miasta oraz stanowi stację transferową dla połączeń kolejowych w głąb Niemiec.

Z jakich polskich miast kursuje pociąg do Berlina?

Ze względu na popularność połączeń kolejowych z Polski do Berlina, lista miast z których bezpośrednio dotrzemy do stolicy Niemiec, jest coraz dłuższa i ciągle się rozwija.

Z Polski do Berlina pociągiem dojedziemy z WarszawyPoznaniaBydgoszczy, Katowic Szczecina, Wrocławia oraz Trójmiasta, czyli Sopotu, Gdańska i Gdyni. Połączenia obsługiwane są przez nowoczesne pociągi typu Intercity oraz Pendolino, a czas przejazdu wynosi zaledwie kilka godzin. Ponadto do wyboru mamy zarówno połączenia dzienne, jak i nocne których ceny zaczynają się już od 19,90 €. Dzięki dobrej komunikacji do Berlina możemy się wybrać nawet na weekend!

Przykładowe połączenia kolejowe:

Pociąg Warszawa Berlin 5h 40m
Pociąg Poznań Berlin 2h 46m
Pociąg Gdańsk Berlin 5h 45m

Dworzec Berlin Hauptbahnhof

Pociągi z Polski kończą swój bieg w Berlinie na stacji Berlin Haupthbahnhof. Berlin Haupthbahnhof jest drugim pod względem wielkości dworcem w Europie oraz największą stacją kolejową w Niemczech, obsługującą większość połączeń międzynarodowych oraz krajowych. Jej fantastyczna lokalizacja, w sąsiedztwie Bramy Brandenburskiej i Reichstagu, sprawia że wysiadając z pociągu od razu znajdujemy się w ścisłym zabytkowym centrum Berlina i możemy rozpocząć zwiedzanie miasta. W tym względzie pociąg ma dużą przewagę nad samolotem.

 

Berlin – co zobaczyć

Stolica Niemiec znana jest ze swoich licznych zabytków, muzeów oraz eleganckiego charakteru. Wysiadając na Dworcu BerlinHauptbahnhof natychmiast zyskujemy widok na Bramę Brandenburską oraz Reichstag. Idąc dalej, w kierunku Uniwersytetu Humboldtów, docieramy do Wyspy Muzeów z unikatowymi zbiorami archeologicznymi. Stąd już tylko kilka kroków na rozrywkowy Alexander Platz. Ważnym symbolem współczesnej historii Berlina jest Mur Berliński z Checkpoint Charlie, jednym z przejść granicznych między Berlinem Zachodnim i Wschodnim w okresie Zimnej Wojny..

Pociągiem do Berlina – i co dalej?

Berlin, nie na darmo, nazywany jest kolejową bramą Niemiec. To tutaj kończy bieg większość pociągów międzynarodowych, jak n.p. te przyjeżdżające z Polski, z Danii czy nawet z Rosji. Przesiadając się na pociąg relacji krajowej możemy sprawnie oraz bezpośrednio dojechać do większości dużych miast w Niemczech. Połączenia krajowe w Niemczech cechują się dużą częstotliwością oraz komfortem i szybkością. 

Przykładowe połączenia kolejowe w Niemczech:

Berlin  – Monachium 3h 41m
Berlin –  Frankfurt 4h 7m
Berlin – Kolonia 4h 18m
Berlin – Hamburg 1h 44m

 

Pociągi Deutsche Bahn

Państwowa kolej w Niemczech oferuje przejazdy różnymi kategoriami pociągów. Przejazdy różnią się od siebie czasem i standardem przejazdu oraz ceną biletu kolejowego. Warto zapoznać się z nazwami poszczególnych typów pociągów, aby móc świadomie zaplanować swoją podróż:

Pociągi regionalne, zatrzymujące się na wszystkich stacjach. Niska cena biletu kolejowego i dłuższy czas przejazdu pociągiem.

Regional Express to pociągi kursujące w obrębie danego regionu, zatrzymujące się tylko na wybranych stacjach. Niska cena biletu kolejowego i szybki czas przejazdu.

 Interregio-Express to pociągi kursujące pomiędzy regionami, łączące duże ośrodki miejskie. Wyższa cena biletu kolejowego i szybki czas przejazdu większych odległości.

Intercity to nowoczesny  i szybki pociąg kursujący pomiędzy największymi miastami Niemiec i zatrzymujący się tylko na wybranych stacjach kolejowych. Duży komfort i szybki czas przejazdu.

Intercity Express to najszybszy i najnowocześniejszy z niemieckich pociągów. Rozwija prędkość do 300 km/h godzinę. Obsługuje dalekobieżne połączenia na terenie całego kraju.

Podróż pociągiem w Niemczech

Ze względu na dużą ilość połączeń kolejowych oraz  szybkość, pociąg stanowi jeden z najpopularniejszych środków transportu w Niemczech. Idealnie nadaje się do zarówno do przejazdów lokalnych jak i do przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi regionami Niemiec. Zlokalizowane w centrach miast dworce są wygodną alternatywą dla oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów lotnisk.

Rezerwacja biletu na pociągi po Niemczech

Rezerwacji biletu można dokonać przez formularz rezerwacyjny, e-mail: kontakt@europodroze.pl lub telefonicznie: 703 402 010 (Koszt połączenia: 2,58 PLN z VAT/min). Zapraszamy do kontaktu!

Wyszukaj połączenie