Bilet na pociąg dla dziecka

Podróż pociągiem z dzieckiem
Opublikowany: 2019/03/18
Kategoria: Podróże

Kolej przyjazna dzieciom i rodzicom

Podczas gdy dla dziecka pociąg to wesoła ciuchcia mknąca po torach to dla rodziców jest to raczej projekt z pogranicza zarządzania, znajomości infrastruktury, a także żonglerki wymagającej przynajmniej 6 rąk. Na szczęście kolej szybkich prędkości wyszła naprzeciw oczekiwaniom i teraz podróż może stać się przyjemnością dla dziecka, a co najważniejsze – dla rodzica.

Darmowy bilet

Nie od dziś wiadomo, że podróże kosztują, szczególnie podróże z dziećmi. Natomiast w większości pociągów europejskich dziecko do 2 lub 4 lat (w zależności od pociągu) może podróżować za darmo na kolanach osoby dorosłej. Jeżeli rodzice chcą, by małe dziecko siedziało na osobnym fotelu wtedy wymagany jest zakup biletu kolejowego w taryfie obejmującej starsze dzieci.

Bezpieczna podróż

W przypadku fotelika czy innych nosidełek sprawa przedstawia się w podobny sposób. W takiej sytuacji umiejscowienie fotelika dla dziecka wymaga zajęcia osobnego siedzenia – to wiąże się z zakupem odrębnego biletu dla pociechy. W większości krajów za niemowlęta uznawane są dzieci poniżej 4 roku życia.

Podróż pociągiem z dziećmi

Zniżki na bilet

Osoby, które podróżują z dziećmi mogą liczyć na zniżki dla najmłodszych. Oczywiście zniżki są uzależnione od typu pociągu, a także kraju, w którym podróżujemy. W niektórych pociągach istnieje możliwość rezerwacji osobnego przedziału dla całej rodziny. Są również specjalne taryfy dla rodzin z dziećmi – tzw. Kid & Co. Jedno lub oboje rodziców podróżujących z dziećmi mogą podróżować ze zniżką 50%.

Pociągi przyjazne rodzinom

Większość pociągów dużych prędkości są odpowiednio wyposażone dla rodziców, którzy podróżują z małymi dziećmi. Podczas przejazdu pociągiem można skorzystać z przewijaków czy podgrzewaczy do butelek, które są dostępne w wybranych wagonach. Dla pasażerów odbywających podróż w pierwszej klasie koleje europejskie na wielu trasach oferują możliwość zamówienia posiłków, które będą przyrządzone specjalnie dla dzieci.

Kolejnymi udogodnieniami dla rodziców podróżujących z dziećmi są: pierwszeństwo odprawy, dodatkowe miejsce na bagaż, więcej przestrzeni w wagonach, jak również pomoc przy wnoszeniu bagażu.

Podróż pociągiem z dziećmi

Korzyści płynące z podróży pociągiem z dziećmi:

    • dziecko nie musi być zapięte pasami, ma całkowitą swobodę, stąd nie trzeba robić postojów na rozprostowanie nóg, co ma miejsce w przypadku podróży samochodem
    • gdy dziecko chce spać, a nie potrafi samo zasnąć – istnieje możliwość by je przytulić/ponosić
    • opcja korzystania z toalety (szczególnie zimą, gdy trzeba je ubierać i wyciągać z samochodu).

Komfortowe warunki w nowoczesnych pociągach sprawiają, że podróż z dzieckiem może być przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Rezerwacja biletu na pociąg online

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów  są dostępne na portalu EuroPodróże.pl.

Zarezerwuj  już teraz bilet online na podróż koleją. Tylko w naszym serwisie – EuroPodróże.pl

Autor AR

Wyszukaj połączenie