Bilet na pociąg dla dziecka

Podróż pociągiem z dzieckiem (+ ebook z propozycjami zabaw na czas podróży)

Opublikowany: 2019/03/18
Kategoria: Podróże

Kolej przyjazna dzieciom i rodzicom

Podczas gdy dla dziecka pociąg to wesoła ciuchcia mknąca po torach to dla rodziców jest to raczej projekt z pogranicza zarządzania, znajomości infrastruktury, a także żonglerki wymagającej przynajmniej 6 rąk. Na szczęście kolej szybkich prędkości wyszła naprzeciw oczekiwaniom i teraz podróż może stać się przyjemnością dla dziecka, a co najważniejsze – dla rodzica.

Darmowy bilet lub atrakcyjne zniżki

Nie od dziś wiadomo, że podróże kosztują, szczególnie podróże z dziećmi. Dlatego to właśnie podróż koleją jest szczególnie ekonomicznym rozwiązaniem. Dzieci do 4 roku życia jeżdżą pociągami za darmo. Ważne jednak, aby wygenerować bilet z ulgą 100%. Taką zniżkę znajdziecie na naszej stronie rozwijając w sekcji „Pasażerowie/Ulgi” więcej zniżek.

To nie wszystkie promocje jakimi można się cieszyć podróżując rodzinnie:

  • Karta Dużej Rodziny – uprawnia do skorzystania z dodatkowej 30% zniżki (prócz ustawowej ulgi 37%) na zakupione bilety. Można z niej skorzystać, jeśli przynajmniej dwie osoby posiadające kartę, będą podróżowały wspólnie;
  • Bilet Rodzinny – dla grupy 2-5 osób, w której jest przynajmniej jedno dziecko poniżej 16 roku życia.  W takim przypadku każda z podróżujących wspólnie otrzyma zniżkę 30%

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi w pociągach

Aby zapewnić jak największy komfort podróży i dla dziecka i dla rodzica, w wielu pociągach dostępne są specjalne przedziały dla rodzin z dziećmi. Jeżeli więc planujemy wyjazd, warto wcześniej zakupić bilet, ponieważ te miejsca wyprzedają się bardzo szybko.

W pociągach IC oraz EIP znajdziemy przewijaki dla małych dzieci. Rodzice bezpłatnie mogą również przewozić wózek dziecięcy – bez konieczności składania. W wielu pociągach WARS oferuje menu dla dzieci, a każdy rodzic może bez opłaty wyparzyć butelkę na mleko czy sok. Oraz podgrzać własny posiłek!

Korzyści płynące z podróży pociągiem z dziećmi:

    • dziecko nie musi być zapięte pasami, ma całkowitą swobodę, stąd nie trzeba robić postojów na rozprostowanie nóg, co ma miejsce w przypadku podróży samochodem
    • gdy dziecko chce spać, a nie potrafi samo zasnąć – istnieje możliwość by je przytulić/ponosić
    • opcja korzystania z toalety (szczególnie zimą, gdy trzeba je ubierać i wyciągać z samochodu).

Komfortowe warunki w nowoczesnych pociągach sprawiają, że podróż z dzieckiem może być przyjemnością zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

 

Dziecko w pociągu – to może być świetna przygoda!

Nie ukrywajmy – każde dziecko inaczej zachowuje się w podróży. Niektóre czują się jak ryba w wodzie, inne złoszczą czy nudzą. To od nas, rodziców, zależy to jak i czy podróż pociągiem zamieni się w ekscytującą i miłą przygodę. Warto się do niej przygotować. Jeżeli mamy na to czas, na pierwszy raz możemy wybrać się w krótką trasę i zobaczyć, jak nasza pociecha będzie się zachowywała. Zwrócimy też uwagę, co warto i jak się spakować.

Wcześniej możemy również pomyśleć, jakie atrakcje przygotujemy dziecku na czas jazdy. Niewątpliwym plusem pociągów jest to, że możemy być cały czas przy dziecku i poświęcić mu czas, zamiast zajmować się prowadzeniem czy nawigowaniem. Dlatego oprócz oczywistych rzeczy jak książeczki, malowanki, tablet ze słuchawkami czy ulubione zabawki, możemy wykorzystać ten czas na wspólne zabawy czy zabawy rozwojowe. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji zabaw słownych. Nie musicie wcześniej przygotowywać żadnych akcesoriów i zabierać dodatkowego ekwipunku. Wystarczy obecności i animowanie zabaw.

Zabawy znajdziecie tutaj: link

Rezerwacja biletu na pociąg online

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów  są dostępne na portalu EuroPodróże.pl.

Zarezerwuj  już teraz bilet online na podróż koleją – EuroPodróże.pl

Wyszukaj połączenie