Thalys: Paryż - Amsterdam - Bruksela - Kolonia

Weekendowy Eurotrip po czterech państwach

« Back
Forward »
TGV - pociągiem przez Europę
Paryż kolejowa stolica Europy
« Back
Forward »
Bernina Express - kolej panoramiczna przez Szwajcarię
Bernina Express - szwajcarskie passy
« Back
Forward »
Ostatnie artykuły
Krakowski obwarzanek

Gdzie zjeść w Krakowie – 5 świetnych knajpek blisko dworca PKP

Przesiadka w Krakowie? Krótka przerwa w podróży to idealna okazja do spaceru lub posiłku. Zobacz 5 knajpek blisko Dworca Głównego w Krakowie, w których zjedz dobrze i szybko.
Wakacyjny rozkład jazdy pociągów 2022 - zmiany w kurowaniu pociągów

Wakacyjny rozkład jazdy pociągów 2022

Podróżowanie pociągiem w sezonie letnim jest jeszcze łatwiejsze! Dodatkowe składy, więcej połączeń, szybsze kursy. Zobacz, gdzie dojedziesz pociągiem w wakacje i już dziś zaplanuj swój urlop.
Atrakcje dla dzieci - podróżowanie z dzieckiem

Atrakcje dla dzieci – propozycje wspólnego spędzenia czasu
Pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem

Czas spędzony z dziećmi to najlepszy prezent. Jakie atrakcje dla dzieci znajdziemy w Małopolsce, jakie na Podkarpaciu, a jakie w okolicy Lublina? W naszym artykule znajdziesz przegląd najciekawszych atrakcji dla dzieci w całej Polsce.
Gdzie w Polsce na weekend - konkurs

Gdzie pojechać na weekend – Polska, jakiej nie znasz (KONKURS)

Coraz bliżej sobota, a pomysłu na to, gdzie pojechać na weekend brak? Polska może naprawdę pozytywnie zaskoczyć! I wcale nie trzeba rzucać wszystkiego i wyjeżdżać w Bieszczady. Polskie miasta, do których łatwo dojechać, są piękne, ciekawe i godne odwiedzenia są na wyciagnięcie ręki. Przekonajcie się sami!

Bezpłatne przejazdy pociągami dla obywateli Ukrainy

Informujemy, że od 26.02.2022 do 25.03.2022 roku obywatele Ukrainy mogą podróżować bezpłatnie pociągami TLK i Intercity w klasie 2 w wagonach z miejscami siedzącymi. Przejazdy są realizowane na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.
Walentynkowa podróż pociągiem. Gdzie warto wybrać się we dwoje?

Walentynkowa podróż pociągiem we dwoje

Walentynki to święto, które na stałe weszło do naszego kalendarza. Mimo że jest to środek zimy, 14 lutego rozgrzewa serca i zachęca do spędzania czasu we dwoje. W tym roku dzień zakochanych wypada blisko weekendu. Gdzie warto wybrać się na romantyczny wyjazd?
Jak bezpiecznie podróżować pociągiem podczas COVID-19?

Jak bezpiecznie podróżować pociągiem w czasie pandemii COVID-19

Bezpieczeństwo podczas podróży to niezwykle aktualny temat. Pomożemy Ci zaplanować bezpieczny przejazd koleją.
Wakacyjne kierunki pociągiem

Wakacyjne kierunki pociągiem

Wakacje i piękna pogoda sprzyjają podróżowaniu i odkrywaniu różnych zakątków Polski. Są jednak kierunki, które co roku cieszą się największą popularnością. Wśród wakacyjnych bestsellerów znajdują się połączenia do Trójmiasta, Kołobrzegu, Świnoujścia i Zakopanego. Na czym polega urok tych miejscowości i ile kosztuje bilet online?
Bilety kolejowe online

Romantyczne miasta Europy na weekend we dwoje

Walentynki w tym roku wypadają wyjątkowo korzystnie, ponieważ...w piątek! Warto na celebrowanie tego romantycznego święta przeznaczyć cały weekend -  najlepiej poznając nowe zakątki Europy! Specjalnie z myślą o tych, którzy szukają inspiracji podróżniczych na ten wyjątkowy czas przygotowaliśmy subiektywny wybór romantycznych miast Europy wraz z propozycją zwiedzania -  idealnie na weekend we dwoje!
Zakopane PKP rozkład jazdy

Pociągiem…na narty!

Z myślą o ruszającym sezonie narciarskim przygotowaliśmy wybór miejscowości i ośrodków narciarskich, do których można dojechać pociągiem! Sprawdź co zobaczyć oraz jak dojechać pociągiem do znanych górskich kurortów.
Pociągiem po Europie - najpiękniejsze trasy

10 Najpiękniejszych tras kolejowych w Europie

Pociąg, jak żaden inny środek transportu, daje możliwość równoczesnego odpoczynku oraz podziwiania otoczenia w trakcie podróży. Przestrzeń nowoczesnych wagonów zapewnia komfort, duże okna dobry widok, a położone z dala od głównych dróg tory - zapierające dech w piersiach widoki! Przedstawiamy wybór 10 najpiękniejszych tras kolejowych w Europie!

Berlin kolejową bramą Niemiec

Niemcy jako sąsiedni kraj stanowią popularny cel wyjazdów turystycznych oraz biznesowych. Odpowiedzią na te potrzeby są bezpośrednie połączenia kolejowe do Berlina. Stolica Niemiec położona jest blisko wschodniej granicy, posiada świetnie zlokalizowany dworzec w  centrum miasta oraz stanowi stację transferową dla połączeń kolejowych w głąb Niemiec.
Bałtyk - rezerwacja i zakup biletów kolejowych

Pociągiem nad morze! Sprawdź gdzie dojedziesz pociągiem

Z czym kojarzy wam się podróż pociągiem nad morze? Na pewno z wypoczynkiem! Od kiedy na polskich torach pojawił się szybki pociąg Pendolino czas przejazdu znacznie się skrócił, a wypad nad morze może być również świetnym pomysłem na weekend! Zobaczmy do których miejscowości nad morzem dojedziemy pociągiem!
Połączenia kolejowe i bilety online

Cudze cenicie, swego nie znacie…zwiedzanie Polski pociągiem!
Odkrywaj Polskę pociągiem!

Atrakcje turystyczne Polski cieszą się popularnością na całym świecie. Stale poprawiająca się jakość polskich pociągów, rozbudowa i modernizacja sieci kolejowej, a także niezwykle atrakcyjne ceny biletów kolejowych, czynią pociąg idealnym środkiem transportu do zwiedzania całego kraju!
Bilety kolejowe online

Kolej pędzi w dobrą stronę 

Rosnąca mobilność oraz coraz wyższe wymagania związane z komfortem podróży stawiają nowe wyzwania na gruncie obsługi klienta. Modernizacja pociągów i torów, nowoczesne składy oraz sprzedaż elektronicznych biletów online sprawiają, że kolej pędzi coraz szybciej w dobrą stronę.
Podróżowanie pociągiem  po Europie - międzynarodowe połączenia kolejowe

Pociąg czy samolot?

Po co budować nowe linie kolejowe i podróżować pociągami, skoro można polecieć samolotem? Czy samolot jest najszybszą i najlepszą formą podróżowania? Odpowiedź na nie okazuje się bardzo prosta. Tutaj spieszymy z wyjaśnieniem.
Bilety kolejowe online

One way ticket?… czyli kiedy i jaki bilet na pociąg

Koleje dużych prędkości podobnie jak inne środki transportu posiadają własne rodzaje biletów, klas i taryf. Jeśli postanowili Państwo wybrać właśnie szybki pociąg, warto wiedzieć jakiego typu bilety kolejowe obowiązują oraz kiedy najdogodniej dokonać rezerwacji na wymarzoną podróż.
Podróż pociągiem z dziećmi

Podróż pociągiem z dzieckiem (+ ebook z propozycjami zabaw na czas podróży)

Podczas gdy dla dziecka pociąg to wesoła ciuchcia mknąca po torach to dla rodziców jest to raczej projekt z pogranicza zarządzania, znajomości infrastruktury, a także żonglerki wymagającej przynajmniej 6 rąk. Na szczęście kolej szybkich prędkości wyszła naprzeciw oczekiwaniom i teraz podróż może stać się przyjemnością dla dziecka, a co najważniejsze – dla rodzica.
Koleje europejskie bilety online

Komfort i wygoda – koleje dużych prędkości
Sprawdź jak zarezerwować bilet kolejowy online

Koleje europejskie to nowoczesny system transportu zapewniający podróżnym najwyższe standardy podróży. Zarówno wybierając szybką kolej, pociąg nocny lub panoramiczny - wszystkie oferują pasażerom wygodne, nowoczesne składy, dzięki czemu podróż upływa w komfortowych warunkach. Warto pamiętać, że zakres usług jest uzależniony kilku czynników, tj. od typu pociągu, klasy biletu i taryfy.
Interrail - podróże pociągiem po Europie

Interrail – podróże bez granic

Współczesna Europa jest opleciona siatką połączeń nowoczesnych kolei, które docierają do ponad 20 000 miast. Nie dziwi więc pomysł jakim jest bilet Interrail umożliwiający nielimitowane podróże po 30 krajach europejskich!
Wyszukaj połączenie