Wakacyjne kierunki pociągiem

Opublikowany: 2021/08/05
Kategoria: Miasta Podróże

Wakacyjne kierunki pociągiem

 

Wakacje i piękna pogoda sprzyjają podróżowaniu i odkrywaniu różnych zakątków Polski. Są jednak kierunki, które co roku cieszą się największą popularnością. Wśród wakacyjnych bestsellerów znajdują się połączenia do Trójmiasta, Kołobrzegu, Świnoujścia i Zakopanego. Na czym polega urok tych miejscowości i ile kosztuje bilet online?

Wybrzeże Bałtyku słynie z pięknych, szerokich i piaszczystych plaż. Nic dziwnego, że co roku przyciąga turystów z całej Polski. Obecność szybkich pociągów Pendolino znacznie skraca czas podróży, a liczne połączenia nocne oferują możliwość skorzystania z opcji wagonu sypialnego lub kuszetki, dzięki czemu na miejsce docierasz wypoczęty. Do jakich miejscowości nad morzem można dojechać pociągiem.

Gdańsk

Stolica Trójmiasta przyciąga bogatą historią oraz Starym Miastem wpisanym na listę UNESCO. Na turystów czekają takie atrakcje, jak fontanna Neptuna, Muzeum II Wojny Światowej czy Solidarności. Liczne knajpki oraz klimatyczne uliczki zachęcają do długich spacerów. Łatwy dojazd umożliwiają bezpośrednie połączenia z takich miast jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław. Szybkie pociągi Pendolino pozwalają dostać się do Gdańska już w kilka godzin!

Poznań Gdańsk 49 zł Gdańsk Wrocław 64 zł
Warszawa Gdańsk 64 zł Gdańsk Warszawa 49 zł
Wrocław Gdańsk 54 zł Gdańsk Kraków 48 zł

 

Gdynia

Przyciąga turystów ze względu na szerokie i piaszczyste plaże oraz bardzo dobrą bazę noclegową. Bogata oferta gastronomiczna oraz liczne atrakcje, takie jak Akwarium Gdyńskie lub molo sprawiają, że jest to chętnie wybierany kierunek urlopu. Symbolem miasta jest zlokalizowany przy promenadzie okręt „Dar Pomorza”. Do Gdyni dojedziemy m.in. z Warszawy, Krakowa lub Wrocławia.

Poznań Gdynia 49 zł Gdynia Wrocław 55 zł
Warszawa Gdynia 50 zł Gdynia Warszawa 50 zł
Wrocław Gdynia 55 zł Gdynia Kraków 63 zł

 

Sopot

To najbardziej imprezowa część Trójmiasta z wieloletnią tradycją festiwali muzycznych w Operze Leśnej. Obecnie ma opinię miasta ekskluzywnego. Znakiem rozpoznawczym Sopotu jest spektakularne Molo oraz galeria bursztynu. Liczne knajpki i kluby muzyczne przyciągają fanów rozrywki z całej Polski. Do Sopotu dojedziemy m.in. z Krakowa, Wrocławia oraz Warszawy.

Wrocław Sopot 55 zł Sopot Poznań 49 zł
Kraków Sopot 61 zł Sopot Warszawa 49 zł
Warszawa Sopot 49 zł Sopot Kraków 58 zł

 

Kołobrzeg

Najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa centralnej części wybrzeża zachwyca zabytkowym centrum oraz spektakularną promenadą na Turystów czekają liczne kąpieliska, molo oraz udostępniana do zwiedzania latarnia morska. Do Kołobrzegu można dojechać z Poznania, Krakowa, Katowic oraz Warszawy. Wygodny dojazd umożliwiają liczne połączenia nocne.

Poznań Kołobrzeg 44 zł Kołobrzeg Kraków 63 zł
Kraków Kołobrzeg 63 zł Kołobrzeg Warszawa 58 zł
Wrocław Kołobrzeg 55 zł Kołobrzeg Szczecin 27 zł

 

Świnoujście

Zachodnia perła polskiego wybrzeża Bałtyku to zachwyca szerokimi plażami, zabytkową zabudową oraz bliskością Wolińskiego Parku Narodowego. To także idealny kierunek dla fanów kolarstwa. Liczne ścieżki rowerowe umożliwiają zwiedzanie wybrzeża. Kursują stad również promy do Skandynawii.

Warszawa Świnoujście 61 zł Świnoujście Wrocław 52 zł
Poznań Świnoujście 49 zł Świnoujście Warszawa 61 zł
Kraków Świnoujście 65 zł Świnoujście Poznań 49 zł

 

Zakopane

Na miłośników górskich, pieszych wędrówek czekają połączenia do Zakopanego. Pociągiem do Zakopanego dojedziemy m.in. z Warszawy i z Krakowa. Podróż pociągiem pozwoli ominąć korki przy wjeździe do miasta, a centralne usytuowanie dworca pozwala szybko dotrzeć na wybrany szlak. Podróż pociągiem to także spora oszczędność na parkingu.

Warszawa Zakopane 55 zł Zakopane Kraków 28 zł
Kraków Zakopane 28 zł Zakopane Warszawa 55 zł
Poznań Zakopane 56 zł Zakopane Katowice 37 zł

 

Rezerwacja i zakup biletów na pociąg

Rezerwacji biletu można dokonać przez formularz rezerwacyjny, e-mail: kontakt@europodroze.pl lub telefonicznie: 703 402 010 (Koszt połączenia: 2,58 PLN z VAT/min). Zapraszamy do kontaktu!

Wyszukaj połączenie