rozkład PKP

Romantyczne miasta Europy na weekend we dwoje

Opublikowany: 2020/01/31
Kategoria: Miasta Podróże

Romantyczne miasta w Europie

Walentynki w tym roku wypadają wyjątkowo korzystnie, ponieważ…w piątek! Warto więc na celebrowanie tego romantycznego święta przeznaczyć cały weekend –  najlepiej poznając nowe zakątki Europy! Specjalnie z myślą o tych, którzy szukają inspiracji podróżniczych na ten wyjątkowy czas przygotowaliśmy subiektywny wybór romantycznych miast Europy wraz z propozycją zwiedzania –  idealnie na weekend we dwoje!

Paryż

Paryż znany jest na całym świecie jako miasto zakochanych oraz światowa stolica mody. Wijąca się przez miasto Sekwana zachęca do odbywania romantycznych spacerów jej brzegiem, a ponad 150 galerii i muzeów sprawia, że pobyt w Paryżu to doskonała okazja do kontaktu ze sztuką oraz ciekawą architekturą. Paryż znany jest również ze względu na klimatyczne knajpki, w których można napić się francuskiego wina oraz skosztować owoców morza. Szczególną popularnością cieszą się te położone w dawnej dzielnicy artystów Montmartre ze słynnym Moulin Rouge u podnóży wzgórza. Dzień w Paryżu warto skończyć na wieży Eiffla podziwiając zachód słońca nad miastem oraz decydując się na romantyczny piknik na Polach  Elizejskich. Proponowana trasa zwiedzania obejmuje wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne Paryża – przeczytaj naszą receptę na podróż.

Weekend w ParyżuCZYTAJ

Pociąg do Paryża

Zakup biletu na pociąg do Paryża i koleje francuskie dostępny tutaj.

Wenecja

W poszukiwaniu romantycznych inspiracji przenosimy się nad Adriatyk! Wenecja zaliczana jest do grona najpiękniejszych i najciekawszych miast świata. Wszystko za sprawą wchodzących w morze drewnianych pali, na których położone jest to wiekowe miasto. Obecność licznych kanałów oraz mostów tworzy niepowtarzalny klimat i pozwala na powolne odkrywanie Wenecji podczas leniwych spacerów po krętych, urokliwych uliczkach. Rozśpiewani gondolierzy zachęcają do odbycia rejsu gondolą przy dźwiękach romantycznej serenady. Proponowana trasa zwiedzania to dzień spaceru po mieście – przeczytaj naszą receptę na podróż! 

Weekend w WenecjiCZYTAJ

Pociąg do Wenecji

Zakup biletu na pociąg do Wenecji i koleje włoskie dostępny tutaj.

Londyn

Londyn należy do najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Powodów by spędzić romantyczny weekend w Londynie  jest naprawdę wiele. Wystarczy wspomnieć wizytówkę Londynu Big Bena, otoczony uroczym parkiem pałac Buckingham, słynny London Bridge czy London Eye, z wagonika którego można podziwiać South Bank i panoramę całego miasta. Proponujemy czterogodzinny spacer wzdłuż Tamizy, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki i atrakcje – przeczytaj naszą receptę na podróż!

Weekend w LondynieCZYTAJ

Pociąg do Londynu

Zakup biletu na pociąg do Paryża i koleje francuskie dostępny tutaj.

Wiedeń

Walentynki w takt walca wiedeńskiego?  W okresie karnawału Wiedeń słynie z eleganckich bali wydawanych m.in w pałacu Schönbrun czy Operze Wiedeńskiej. Imponująca oferta kulturalna tego okresu  oraz wyjątkowy nastrój wiedeńskich kawiarenek sprawiają, że Wiedeń to idealne miasto na romantyczny wypad we dwoje. Historyczne centrum Wiednia zachwyca ilością zabytków reprezentujących  wszystkie epoki historyczne. Wijąca się przez całe miasto rzeka Dunaj, zachęca do odbywania długich spacerów. Proponujemy czterogodzinny spacer, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki i atrakcje Wiednia – przeczytaj naszą receptę na podróż!

Weekend w WiedniuCZYTAJ

Pociąg do Wiednia

Rozkład jazdy Intercity i bilety na pociąg online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl.

Bratysława

Stolica sąsiedniej Słowacji często bywa niedoceniana turystycznie przez Polaków. Nic bardziej mylnego! Miasto ma wiele do zaoferowania miłośnikom zabytków, kultury oraz słowackiej kuchni i piwa. Kameralny nastrój Bratysławy sprzyja długim spacerom po urokliwych uliczkach podzamcza, rynku oraz naddunajskich bulwarach.  Ze względu na niewielkie odległości wszędzie dostaniemy się na nogach, co przyjemnie pozwala odpocząć od zgiełku większych miast. Proponujemy czterogodzinny spacer, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki i atrakcje Bratysławy – przeczytaj naszą receptę na podróż!

Weekend w BratysławieCZYTAJ

Pociąg do Bratysławy

Rozkład jazdy Intercity i bilety na pociąg online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl.

Budapeszt 

Kontynuując romantyczną podróż po naddunajskich stolicach na pewno warto przybliżyć Budapeszt. Stolica Węgier jest naturalnie podzielona  na dwie części. Buda jest pagórkowatym, malowniczym terenem na zboczach którego stoi Zamek Królewski. Z zamkowych murów roztacza się wspaniały widok na nizinny Peszt oraz jego liczne zabytki położone po obu stronach modrego Dunaju.   Proponujemy czterogodzinny spacer, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki i atrakcje Budapesztu oraz dowiemy się gdzie najlepiej napić się słynnego węgierskiego wina.  

Weekend w BudapeszcieCZYTAJ

Pociąg do Budapesztu

Rozkład jazdy Intercity i bilety na pociąg online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl.

Kraków

Naszą listę najromantyczniejszych miast Europy kończymy polskim akcentem. Jakie w końcu inne miasto na świecie jest piękniejsze niż nasz Kraków?  Bogata historia Miasta Królów Polski widoczna jest na każdym rogu, a akademicka atmosfera sprawia, że mimo swojego wieku Kraków jest niezmiennie młodym miastem, którego oferta kulturalna  oraz uroda przyciągają turystów z całego świata. Proponowana trasa zwiedzania obejmuje wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne Krakowa –  przeczytaj naszą receptę na podróż.

Weekend w KrakowieCZYTAJ

Rozkład jazdy PKP i bilety na pociąg online dostępne w serwisie EuroPodróże.pl.

Rezerwacja i zakup biletów na pociąg

Rezerwacji biletu można dokonać przez formularz rezerwacyjny, e-mail: kontakt@europodroze.pl lub telefonicznie: 703 402 010 (Koszt połączenia: 2,58 PLN z VAT/min). Zapraszamy do kontaktu!

Wyszukaj połączenie