Pociągiem przez Europę

10 Najpiękniejszych tras kolejowych w Europie

Opublikowany: 2019/09/16
Kategoria: Podróże

10 Najpiękniejszych tras kolejowych w Europie

 

Pociąg, jak żaden inny środek transportu, daje możliwość równoczesnego odpoczynku oraz podziwiania otoczenia w trakcie podróży. Przestrzeń nowoczesnych wagonów zapewnia komfort, duże okna dobry widok, a położone z dala od głównych dróg tory – zapierające dech w piersiach widoki! Szczyty gór, wybrzeża, polodowcowe jeziora i zabytkowe miasta – to wszystko możesz zobaczyć podczas podróży pociągiem. Rosnąca ilość połączeń międzynarodowych oraz kolejowych w Europie pozwala przemierzać w ten sposób cały kontynent. Przedstawiamy wybór 10 najpiękniejszych tras kolejowych w Europie!

Glacier Express – Zermatt di St. Moritz

Wśród wielu osób, które odbyły podróż Ekspresem Lodowcowym, podzielana jest opinia, że przejazd Szwajcarską Koleją Panoramiczną to doświadczenie, które powinien przeżyć choć raz każdy człowiek. Podróż Ekspresem Lodowcowym to zapierające dech w piersiach połączenie przejazdów przez tunele i górskie kaniony z widokiem na ostre szczyty Alp oraz m.in. charakterystycznego Matternhornu.  Pociąg kończy bieg w St. Moritz – szwajcarskim kurorcie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać.

Więcej informacji o Ekspresie Lodowcowym dostępne tutaj.

Glacier Express - bilety online

West Highland Line (Szkocja) 

Kto nie chciałby wskoczyć w ekspres mknący do Hogwartu i choć na chwilę przenieść się do świata czarodziei? Szkocka West Highland Line to jednak propozycja nie tylko dla fanów filmów o Harrym Potterze, ale dla wszystkich podróżników ceniących komfort podróży pociągiem i piękne krajobrazy. Z okien pociągu można podziwiać m.in. panoramę Grampianów oraz Gór Kaledońskich w towarzystwie malowniczych górskich jezior.

West Highland Linie - bilety online

Orient Express – Z Paryża do Wenecji

Podróż pociągiem, która nie chcesz żeby się skończyła! Ten 844- kilometrowy odcinek trasy Orient Expressu rozpoczyna się w Paryżu, przechodzi przez malownicze regiony francuskiej prowincji, górskie tereny Szwajcarskich Alp, Włoskich Dolomitów, a w końcu dociera do jedynego w swoim rodzaju miasta na palach czyli Wenecji. Podróż na tym odcinku pozwoli nam zwiedzić dwa najromantyczniejsze miasta w Europie oraz nacieszyć oczy pięknem mijanych krajobrazów naturalnych. Jest to świetny pomysł na wyjazd we dwoje!

Francja – Z Marsylii do Nicei

Czy może być coś lepszego niż słoneczne wakacje na południu Francji? Widokowa podróż pociągiem podczas spędzanych tam wakacji! Trasa przejazdu ma ponad 150 km, z czego ponad połowa przebiega wzdłuż wybrzeża – co gwarantuje fantastyczne widoki oraz poczucie wyjątkowości! W końcu niecodziennie można podróżować między słynną na cały świat zatoką z luksusowymi jachtami, a eleganckim Cannes. 

Francja - bilety kolejowe online

Sommering Bahn – Austria

Powracając do alpejskich klimatów, koniecznie należy wspomnieć o linii Semmering. Powstała w 1854 jako jedna z pierwszych linii kolejowych w Alpach i była wówczas najwyżej położoną kolejką na świecie! Co ciekawe, ze względu na duże różnice wysokości, jest nazywana także…pierwszym rollescoasterem w Europie! Linia Sommering Bahn została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako doskonały przykład harmonijnego połączenia techniki z naturalnym górskim krajobrazem.

Zugspitze Bahn – Niemcy

Mało jest kolei na świecie wjeżdżających niemal na sam szczyt najwyższej góry danego kraju. Do takich należy Zugspitze Bahn w Niemczech – kolej, która swoim rodowodem sięga lat 30-tych XX wieku i do dziś jest uważana za jeden ze spektakularnych przykładów niemieckiej myśli inżynieryjnej. Pierwszy odcinek kolei prowadzi dnem doliny, aby wkrótce rozpocząć podjazd z 720 m.n.p.m na 2600 m.n.p.m. Podróż w górę kończy się na peronie, którego platforma znajduje się tuż przy lodowcu. Widoki – niezapomniane!

Pociągi w Niemczech

Dolina środkowego Renu

O urodzie tej trasy kolejowej świadczy już chociażby sam fakt, że została wpisana na listę UNESCO. Prowadząca z Kolonii do Mainz linia wije się przez liczne winnice, pagórki, wzgórza i osadzone na nich zamki. Bilety kolejowe na pociągi Deutsche Bahn i inne pociągi w Niemczech dostępne są w serwisie.

Pociągi w Niemczech

Bernina Express

Pociąg swoją nazwę bierze od najwyższej w Europie, górskiej przełęczy Bernina, przez którą przejeżdża na imponującej wysokości 2253 m n.p.m. Trasa Szwajcarskiej Kolei Panoramicznej łączy szwajcarski kurort St. Moritz z lombardzkim Tirano. Podczas przejazdu na podróżujących czekają takie atrakcje. Jest to m.in. przejazd obok lodowca Morterasch, strzeliste wiadukty oraz alpejskie, górskie pejzaże widoczne z okien oraz przez przeszklony dach, tego wpisanego na listę UNESCO pociągu.

Więcej informacji o Bernina Express  dostępne tutaj.

Szwajcarska Kolej Panoramiczna

Norwegia – Z Bergen do Oslo

Łącząca dwa najważniejsze miasta Norwegii linia Bergensbanen jest jedną z najwyżej biegnących tras kolejowych w Europie. W szczytowym odcinku osiąga wysokość 1301 m.n.p.m. Jeśli dodamy do tego, że poziom morza znajduje się naprawdę niedaleko względem biegnących wzdłuż zatoki torów, to otrzymujemy naprawdę imponujące przewyższenie. Dodatkową atrakcją jest przejazd przez liczne mosty, rozciągające się nad górskimi potokami i rzekami Parku Narodowego Hallingdal.

Pociągi w Norwegii

Inlandsbanan (Szwecja)

Surowy krajobraz Skandynawii sprawia, że Szwecja jest uważana za jeden z najbardziej malowniczych krajów Europy. Nagie fiordy, krystaliczne i zimne morze oraz charakterystyczna skandynawska architektura – to coś co z pewnością warto zobaczyć…najlepiej z okna pociągu! Linia kolejowa Inlansbahn łączy nadmorską miejscowość Kristinehamn z daleką Laponią, pozwalając na przejazd z południa na północ kraju wzdłuż Zatoki Botnickiej. 

Kolej Transsyberyjska

Obierając kierunek wschodni jest to z pewnością jedna z najciekawszych propozycji. Licząca ponad 9289 kilometrów trasa, przebiega przez aż siedem czas strefowych. Przejazd przez niemal całą Rosję,bo od Moskwy aż po Władywostok, pozwala na podziwianie zróżnicowania i piękna tego ogromnego kraju. Jezioro Bajkał i dzikie tundry Syberii to tylko niektóre atrakcje kolei nazywanej niegdyś “najjaśniejszym klejnotem w koronie Cara”.

Pociągi w Rosji

Rezerwacja biletu kolejowego online

Rezerwacji biletu można dokonać przez formularz rezerwacyjny, e-mail: kontakt@europodroze.pl lub telefonicznie: 703 402 010 (Koszt połączenia: 2,58 PLN z VAT/min). Zapraszamy do kontaktu!

Wyszukaj połączenie