Pendolino - bilety kolejowe

Kolej pędzi w dobrą stronę 

Opublikowany: 2019/06/28
Kategoria: Podróże

Kolej pędzi w dobrą stronę

 

Trudno nie zgodzić się z faktem, że podróż pociągiem całkiem niedawno kojarzyć się mogła ze staromodnym środkiem transportu – notoryczne opóźnienia pociągów, stare tory kolejowe, długa podróż, kolejki do kasy, obawa przed zgubieniem lub zniszczeniem papierowego biletu czy w końcu konieczność wcześniejszego przyjścia na dworzec – to rzeczywistość, która na szczęście się zmienia, bo kolej pędzi coraz szybciej w dobrą stronę, a europejska jakość staje się widoczna również na polskich torach.

Pociągi Pendolino

Pociągi powszechnie znane jako Pendolino, czyli Express InterCity Premium kursują w Polsce od 14 grudnia 2014 obsługując połączenia pomiędzy największymi polskimi miastami. Pendolino to najszybsze pociągi w Polsce, rozwijające prędkość, aż do 250 km/h. Pociągi Pendolino nie zatrzymują się na wszystkich mijanych stacjach, co znacznie skraca czas podróży. Komfort czasu spędzonego w pociągu gwarantują podróżnym takie udogodnienia jak gniazdka elektryczne, do których można podłączyć laptopa, Wi-Fi, klimatyzacja czy strefa ciszy.

Pociągi Intercity

Pociągi Express InterCity należą do rodziny pociągów Intercity uruchamianych przez różnych przewoźników kolejowych w całej Europie. Przejazd pociągiem Intercity charakteryzuje się dużą prędkością maksymalną i małą liczbą stacji pośrednich, wpisując się tym samym w poczet połączeń pospiesznych. Pociągi typu Intercity obsługują połączenia pomiędzy największymi polskimi miastami, takimi jak  Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Zakopane, Poznań czy Bydgoszcz, łącząc tym samym południe z północą oraz wschód z zachodem Polski. Automatyzacja drzwi, niska podłoga oraz specjalnie przystosowane i przestronne wnętrze, sprawiają że pociągi Intercity są również dobrze przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.  

EuroPodróże – bilety kolejowe online

Rosnąca mobilność oraz coraz wyższe wymagania stawiają nowe wyzwania na gruncie obsługi klienta, który przyzwyczajony do europejskiej jakości i nowoczesnych rozwiązań oczekuje ich również na polskim gruncie. Odpowiedzią na te oczekiwania jest serwis EuroPodróże,.pl, gdzie klient oraz europejska jakość oferty i obsługi – są zawsze na pierwszym miejscu. Bilety kolejowe są dostępne w sprzedaży online przez całą dobę. Po zakupie elektroniczna forma biletu z kodem QR wysyłana jest drogą mailową oraz SMS. Brak konieczności wydruku biletu kolejowego oznacza oszczędność czasu oraz większą swobodę podróżowania.

Rezerwacja biletu na pociąg online

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Zarezerwuj  już teraz bilet online na podróż koleją. Tylko w naszym serwisie – EuroPodróże.pl

 

 

Wyszukaj połączenie