Bernina Express bilety online

Bernina Express – szwajcarskie passy

Opublikowany: 2019/03/19

Widokowa podróż koleją – pociąg panoramiczny

Intrygującą propozycją dla miłośników podróży, z dala od utartych szlaków turystycznych, jest podróż pociągiem panoramicznym. Jedno jest pewne: Inna niż wszystkie! To oferta dla tych, którzy chcieliby przeżyć niezwykłą i fascynującą przygodę, jednocześnie mieć możliwość podziwiania przepięknych widoków. Bernina Express, bo o nim mowa, to pociąg panoramiczny przemierzający jedną z najbardziej malowniczych tras kontynentu.

Pociągiem przez Alpy

Jedną z najwygodniejszych i najlepiej zorganizowanych sieci kolejowych na świecie posiada Szwajcaria. Najważniejszym punktem podróży po tym kraju jest przejazd jedną z tras panoramicznych. To, co wyróżnia szwajcarskie pociągi, to nie tyle punktualność i niezwykły komfort jazdy, ale przede wszystkim doskonała widoczność dzięki wielkim, panoramicznym oknom i częściowo przeszklonym dachom.

Bernina Express - zwiedzanie Szwajcarii koleją

Pociągiem panoramicznym można w nietypowy sposób poznać urok Alp szwajcarskich. Podczas podróży można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki gór, lodowców, dolin, jezior i wijących się malowniczo rzek. Informacje o widocznych dla pasażera za oknem atrakcjach można odbierać w kilku językach przez słuchawki, które każdy podróżujący znajdzie przy swoim siedzeniu. Jedno jest pewne! Docierają do najbardziej niezwykłych miejsc. Oczywiście są szybsze sposoby podróżowania. Jednak najważniejszym czynnikiem w tej podróży nie jest prędkość, a wrażenia na jakie podróżny zostanie wystawiony.

Bernina Express - kolej panoramiczna w Szwajcarii

Ekspres Bernina (Bernina Express)

Trasę kolejową Ekspresu Bernina doceniła komisja Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, jednocześnie uznając ją za jedną z najbardziej spektakularnych na świecie. Linia ta została uruchomiona sto lat temu.

Trasa Chur – St.Moritz – Przełęcz Bernina – Poschiavo – Tirano to ponad 140 km krajobrazów, które zmieniają się jak w kaledoskopie. Począwszy od wiecznych lodowców w masywie Bernina, poprzez winnice doliny Valtellina, a kończąc na ciepłym i słonecznym Tirano. Podczas tej trasy pociąg pokonuje 55 tuneli (z których najdłuższy to 6-kilometrowa Albula, zarazem jest najwyżej położony w całych Alpach, 1778 m n. p. m.) i przekracza 196 mostów.

Bernina Express - bilet na pociąg

Pociąg w trakcie czterogodzinnej podróży przecina w poprzek szwajcarskie Alpy, dzięki czemu ta trasa nazywana jest najpiękniejszym związkiem między chłodną północą a ciepłym południem. W początkowej fazie Ekspres Bernina przejeżdża obok gigantycznego lodowca Morteratsch (3751 m n.p.m.). Miłośnicy podróżowania są zdania, że odcinek pomiędzy Chur (jest to najstarsze miasto w Szwajcarii) a Sankt Moritz to najbardziej spektakularna górska trasa kolejowa na świecie. W trakcie zachwycają także wiadukty, w szczególności łukowy – Landwasser.

Pociąg wspina się na najwyższą w Europie przełęcz Bernina (2253 m n.p.m.), od której ekspres wziął swoją nazwę. Potem licznymi zakrętami schodzi do doliny Poschiavo tak, by pasażer mógł podziwiać jezioro i miasto o tej samej nazwie. Na tym jeszcze nie koniec! Ten kto jedzie dalej do Tirano, w Brusio doświadczy kolejnej wyjątkowej atrakcji. Jest nią przejazd sławnym okrągłym wiaduktem o długości 107 metrów.

Wysiadając na stacji docelowej w Tirano kończy się ta fantastyczna podróż. Po „zasmakowaniu” włoskiego miasteczka można wracać, ponieważ pasażera czekają kolejne niezwykłe podróże panoramiczne.

Jak kupić bilet na  Szwajcarską Kolej Panoramiczną?

Rezerwacji biletu można dokonać przez formularz rezerwacyjny, e-mail: kontakt@europodroze.pl lub telefonicznie: 703 402 010 (Koszt połączenia: 2,58 PLN z VAT/min). Zapraszamy do kontaktu!

Autor: AR

 

Wyszukaj połączenie