Thalys: Paryż - Amsterdam - Bruksela - Kolonia

Weekendowy Eurotrip po czterech państwach

« Back
Forward »
TGV - pociągiem przez Europę
Paryż kolejowa stolica Europy
« Back
Forward »
Bernina Express - kolej panoramiczna przez Szwajcarię
Bernina Express - szwajcarskie passy
« Back
Forward »
Ostatnie artykuły
Podróż pociągiem z dziećmi

Podróż pociągiem z dzieckiem (+ ebook z propozycjami zabaw na czas podróży)

Podczas gdy dla dziecka pociąg to wesoła ciuchcia mknąca po torach to dla rodziców jest to raczej projekt z pogranicza zarządzania, znajomości infrastruktury, a także żonglerki wymagającej przynajmniej 6 rąk. Na szczęście kolej szybkich prędkości wyszła naprzeciw oczekiwaniom i teraz podróż może stać się przyjemnością dla dziecka, a co najważniejsze – dla rodzica. My zaś podpowiadamy w co bawić się z dzieckiem podczas jazdy pociągiem!

Bezpłatne przejazdy pociągami dla obywateli Ukrainy

Informujemy, że od 26.02.2022 do 25.03.2022 roku obywatele Ukrainy mogą podróżować bezpłatnie pociągami TLK i Intercity w klasie 2 w wagonach z miejscami siedzącymi. Przejazdy są realizowane na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.
Walentynkowa podróż pociągiem. Gdzie warto wybrać się we dwoje?

Walentynkowa podróż pociągiem we dwoje

Walentynki to święto, które na stałe weszło do naszego kalendarza. Mimo że jest to środek zimy, 14 lutego rozgrzewa serca i zachęca do spędzania czasu we dwoje. W tym roku dzień zakochanych wypada blisko weekendu. Gdzie warto wybrać się na romantyczny wyjazd?
Jak bezpiecznie podróżować pociągiem podczas COVID-19?

Jak bezpiecznie podróżować pociągiem w czasie pandemii COVID-19

Bezpieczeństwo podczas podróży to niezwykle aktualny temat. Pomożemy Ci zaplanować bezpieczny przejazd koleją.
Wakacyjne kierunki pociągiem

Wakacyjne kierunki pociągiem

Wakacje i piękna pogoda sprzyjają podróżowaniu i odkrywaniu różnych zakątków Polski. Są jednak kierunki, które co roku cieszą się największą popularnością. Wśród wakacyjnych bestsellerów znajdują się połączenia do Trójmiasta, Kołobrzegu, Świnoujścia i Zakopanego. Na czym polega urok tych miejscowości i ile kosztuje bilet online?
Wygraj voucher 500 zł

Konkurs – Wygraj VOUCHER 500 zł na podróże pociągiem

Wakacje to czas podróży i zwiedzania nowych miejsc! Przygotowaliśmy konkurs, w którym możesz wygrać voucher 500 zł na podróże pociągiem po Polsce i Europie! Co należy zrobić, aby go zdobyć?
Bilet PKP na telefonie

Panel Klienta – Poczuj wolność podróżowania!

W serwisie EuroPodróżach.pl stawiamy na wygodę - wypróbuj Strefę Klienta. Podgląd założonych rezerwacji, możliwość zakupu, wymiany i zwrotu biletu zawsze w zasięgu ręki na twoim smartfonie.  Bądź mobilny i podróżuj z EuroPodróże.pl.
Planowanie podróży pociągiem

Zobacz gdzie możesz pojechać pociągiem

Czy wiesz, że Europa opleciona jest siatką nowoczesnych kolei, docierających do ponad 20 000 miejscowości w wielu krajach? To niezliczona ilość możliwości podróżnych! Jeżeli planujesz podróż pociągiem i poszukujesz inspiracji…z pewnością zainteresuje Cię nasze inspiracje podróżnicze!
Podróż pociągiem

Dlaczego EuroPodróże.pl? Poznaj nasze zalety

Rosnąca mobilność oraz świadomość przyzwyczajonych do europejskiej jakości podróży pociągiem pasażerów, stawiają nowe wyzwania na gruncie obsługi klienta, który oczekuje ich również na polskim gruncie. Odpowiedzią na te oczekiwania jest serwis EuroPodróże.pl, gdzie klient oraz jakość oferty i obsługi - są zawsze na pierwszym miejscu!
Bilety kolejowe online

Romantyczne miasta Europy na weekend we dwoje

Walentynki w tym roku wypadają wyjątkowo korzystnie, ponieważ...w piątek! Warto na celebrowanie tego romantycznego święta przeznaczyć cały weekend -  najlepiej poznając nowe zakątki Europy! Specjalnie z myślą o tych, którzy szukają inspiracji podróżniczych na ten wyjątkowy czas przygotowaliśmy subiektywny wybór romantycznych miast Europy wraz z propozycją zwiedzania -  idealnie na weekend we dwoje!
Zakopane PKP rozkład jazdy

Pociągiem…na narty!

Z myślą o ruszającym sezonie narciarskim przygotowaliśmy wybór miejscowości i ośrodków narciarskich, do których można dojechać pociągiem! Sprawdź co zobaczyć oraz jak dojechać pociągiem do znanych górskich kurortów.
Pendolino Kraków

Weekend w Krakowie

Kraków, nie bez powodu, uważany jest za najpiękniejsze miasto w Polsce. Długa i bogata  historia Miasta Królów Polski widoczna jest niemal na każdym rogu Starego Miasta. Obecność licznych uniwersytetów i akademicka atmosfera sprawiają, że mimo swojego wieku Kraków jest wiecznie młody, a bogata oferta kulturalna przyciąga turystów z całego świata.
Pociągiem po Europie - najpiękniejsze trasy

10 Najpiękniejszych tras kolejowych w Europie

Pociąg, jak żaden inny środek transportu, daje możliwość równoczesnego odpoczynku oraz podziwiania otoczenia w trakcie podróży. Przestrzeń nowoczesnych wagonów zapewnia komfort, duże okna dobry widok, a położone z dala od głównych dróg tory - zapierające dech w piersiach widoki! Przedstawiamy wybór 10 najpiękniejszych tras kolejowych w Europie!

Berlin kolejową bramą Niemiec

Niemcy jako sąsiedni kraj stanowią popularny cel wyjazdów turystycznych oraz biznesowych. Odpowiedzią na te potrzeby są bezpośrednie połączenia kolejowe do Berlina. Stolica Niemiec położona jest blisko wschodniej granicy, posiada świetnie zlokalizowany dworzec w  centrum miasta oraz stanowi stację transferową dla połączeń kolejowych w głąb Niemiec.
Bałtyk - rezerwacja i zakup biletów kolejowych

Pociągiem nad morze! Sprawdź gdzie dojedziesz pociągiem

Z czym kojarzy wam się podróż pociągiem nad morze? Na pewno z wypoczynkiem! Od kiedy na polskich torach pojawił się szybki pociąg Pendolino czas przejazdu znacznie się skrócił, a wypad nad morze może być również świetnym pomysłem na weekend! Zobaczmy do których miejscowości nad morzem dojedziemy pociągiem!
Połączenia kolejowe i bilety online

Cudze cenicie, swego nie znacie…zwiedzanie Polski pociągiem!
Odkrywaj Polskę pociągiem!

Atrakcje turystyczne Polski cieszą się popularnością na całym świecie. Stale poprawiająca się jakość polskich pociągów, rozbudowa i modernizacja sieci kolejowej, a także niezwykle atrakcyjne ceny biletów kolejowych, czynią pociąg idealnym środkiem transportu do zwiedzania całego kraju!
Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław połączenia kolejowe

Polskie miasta, które trzeba zobaczyć!
Jak zwiedzać Polskę pociągiem!

Nie tylko zagranica ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Również polskie miasta mogą być ciekawym kierunkiem urlopu czy weekendowej wycieczki. Mnogość zabytków, ciekawa historia oraz bogactwo architektury to powody dla, których takie miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk to obowiązkowe pozycje na liście każdego turysty!
Bilety kolejowe online

Kolej pędzi w dobrą stronę 

Rosnąca mobilność oraz coraz wyższe wymagania związane z komfortem podróży stawiają nowe wyzwania na gruncie obsługi klienta. Modernizacja pociągów i torów, nowoczesne składy oraz sprzedaż elektronicznych biletów online sprawiają, że kolej pędzi coraz szybciej w dobrą stronę.
Eurostar bilety online

Z Paryża do Londynu w 2 godziny!

W Paryżu pociąg Eurostar zatrzymuje się na dworcu Gare du Nord, znajdujący się przy stacji metra o tej samej nazwie. Pociąg pędząc przez kanał La Manche pozwala dotrzeć do Londynu już w 2 godziny! Dzięki temu weekendowe wycieczki między tymi dwoma stolicami stały się niezwykle popularne!
Eurostar bilety online

Gwiazda Europy…pociąg Eurostar!

Podróż pociągiem Eurostar na odcinku Paryż - Londyn trwa 2 godziny 15 minut, na dystansie 492 kilometrów. Pociąg rozwija prędkość nawet do 300 km/h, zwalnia jedynie pod 50-kilometrowym Eurotunelem (pod kanałem La Manche) do i tak imponującej prędkości 160 km/h. Średnia prędkość na całej trasie wynosi 200 km/h.
Eurostar bilety online

Pociągiem Eurostar przez kanał La Manche

Nowoczesne pociągi europejskie pozwalają na swobodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy różnymi państwami. Eurostar to pociąg kursujący codziennie między Londynem i Paryżem, w odstępach co ok. 30 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacjach St Pancras International w Londynie oraz Gare du Nord w Paryżu i pozwala, tym samym, na przedostanie się z centrum do centrum obu stolic w 2 godziny 15 minut!
Eurostar bilety online

Zwiedzanie Londynu w jeden dzień
Co zobaczyć w Londynie

Londyn jest najchętniej odwiedzaną stolicą świata. Powodów by tu przyjechać jest naprawdę wiele wystarczy wspomnieć Tate Modern Museum, Pałac Buckingham, Soho czy klimatyczną, coraz modniejszą dzielnicę Camden. Ile turystów, tyle sposobów zwiedzania. Proponujemy czterogodzinny spacer wzdłuż Tamizy, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki i atrakcje.
Eurostar bilety online

Spacer po Paryżu
Pociągiem do Paryża

Paryż znany jest jako miasto zakochanych oraz światowa stolica sztuki i mody. Obecnie na turystów czeka tu, aż 150 muzeów i galerii, paryski Fashion Week oraz niezliczona ilość kawiarenek w których można napić się orzeźwiającego wina. Wijąca się przez całe miasto Sekwana zaprasza do odbywania spacerów wzdłuż jej brzegów. Proponowana trasa spaceru to cztery godziny. To od was zależy ile czasu będziecie chcieli spędzić w każdym miejscu.
Eurostar bilety online

Londyn i Paryż w dwa dni pociągiem Eurostar!
Recepta na podróż

Myślisz, że zwiedzanie każdej ze stolic wymaga osobnego wyjazdu? Nowoczesne pociągi europejskie pozwalają na swobodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy różnymi państwami. Eurostar to pociąg kursujący codziennie między Londynem i Paryżem, w odstępach co ok. 30 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacjach St Pancras International w Londynie oraz Gare du Nord w Paryżu i pozwala, tym samym, na przedostanie się z centrum do centrum obu stolic w 2 godziny 15 minut!
Wiedeń bilety online

Weekend w Wiedniu
Pociągiem do Wiednia

Niesamowite atrakcje turystyczne, imponująca oferta kulturalna oraz nastrój wiedeńskich kawiarenek sprawiają, że Wiedeń cieszy się sympatią całego świata. Historyczne centrum Wiednia, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zachwyca ilością zabytków ze wszystkich epok historycznych. Ze względu na bogactwo atrakcji, Wiedeń należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Wijący się przez miasto Dunaj, zachęca do odbywania długich spacerów.
Bratysława bilety online

Zwiedzanie Bratysławy
Pociągiem do Bratysławy

Jest to jedyna stolica na świecie, która graniczy równocześnie z dwoma Państwami - Austrią i Węgrami. Mimo stołecznej roli, Bratysława jest miastem niezwykle kameralnym. Kręte uliczki podzamcza, urokliwy rynek oraz bulwary nad Dunajem zapraszają do zwiedzania, a ponieważ wszystko jest tutaj blisko możemy to zrobić podczas kilkugodzinnego spaceru.
Bilety kolejowe online

Spacer po Budapeszcie

Położona nad Dunajem stolica Węgier, zaliczana jest do grona najpiękniejszych miast świata. Budapeszt w naturalny sposób podzielony jest na dwie części. Buda jest pagórkowatym, zielonym terenem. Jego najważniejszym miejscem jest Zamek Królewski, z murów którego roztacza się wspaniały widok na nizinny Peszt oraz jego liczne zabytki.
Połączenia międzynarodowe z Polski

Recepta na podróż: Naddunajskie stolice
Budapeszt - Bratysława - Wiedeń

Trzy, świetnie skomunikowane ze sobą europejskie stolice, połączone wspólną historią, dziedzictwem kulturowy oraz Dunajem, przepływającym przez każdą z nich. Wybierając pociąg, w każdej z nich możemy spędzić tyle czasu ile chcemy oraz kolejność w jakiej chcemy je zwiedzać!
Bolonia bilety kolejowe online

Co zobaczyć w Bolonii
Podróże pociągiem

Uznawana za jedno z najciekawszych miast w Europie, słynie ze swojej średniowiecznej architektury oraz charakterystycznej czerwonej cegły z której wykonana jest większość zabytków. Najstarszy uniwersytet w Europie, tytuł “Miasta Muzyki” UNESCO czy w końcu słynny sos bolognese. Powodów by odwiedzić Bolonię jest naprawdę wiele. Proponowana trasa spaceru to jeden dzień zwiedzania miasta. To od was zależy ile czasu będziecie chcieli spędzić w każdym miejscu.
Padwa bilety online

Zwiedzanie Padwy
Podróże pociągiem

Miasto, które swoimi początkami sięga już IV wieku, jest znane przede wszystkim jako ośrodek uniwersytecki. Tradycja wymian oraz napływu studentów z całego świata jest obecna również współcześnie, co czyni Padwę miastem wiecznie młodym i barwnym, mimo wiekowych zabytków oraz monumentalnego charakteru średniowiecznej architektury. Proponowana trasa zwiedzania to jeden dzień spaceru po mieście.
Wenecja bilety online

Wenecja w jeden dzień
Podróże pociągiem

Położona nad Adriatykiem Wenecja, zaliczana jest do grona najpiękniejszych i najromantyczniejszych miast Europy. Obecność licznych zabytków, klimatycznych wąskich uliczek, w których łatwo się zgubić na leniwy spacer oraz rozśpiewanych gondolierów, czynią Wenecję jednym z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów na świecie. Proponowana trasa zwiedzania to dzień spaceru po mieście.
Włochy bilety online

Recepta na podróż: Wenecja – Padwa – Bolonia
Zwiedzanie Włoch pociągiem

Włochy słyną z niesamowitej ilości zabytków, ciekawej historii, doskonałej kuchni oraz atrakcji turystycznych, które po prostu trzeba zobaczyć. Często planując urlop decydujemy się na jeden kierunek i kupujemy bilet do konkretnego miasta. Po co jednak ograniczać się do zwiedzania jednego miejsca, skoro Włochy mają tyle do zaoferowania? Z pomocą przychodzą pociągi!
Kolej panoramiczna w Szwajcarii

Bernina Express – szwajcarskie passy

Intrygującą propozycją dla miłośników podróży, z dala od utartych szlaków turystycznych, jest podróż pociągiem panoramicznym. Jedno jest pewne: Inna niż wszystkie! To oferta dla tych, którzy chcieliby przeżyć niezwykłą i fascynującą przygodę, jednocześnie mieć możliwość podziwiania przepięknych widoków. Bernina Express, bo o nim mowa, to pociąg panoramiczny przemierzający jedną z najbardziej malowniczych tras kontynentu...
Golden Pass pociąg panoramiczny

Ekspres Złotej Przełęczy

Pociągi panoramiczne to jeden z lepszych sposobów na zwiedzenie Szwajcarii. Po drodze mijają przełęcze alpejskie, lodowce, malownicze miasteczka, przełomy rzeczne, ośrodki narciarskie. Aby złota podróż koleją po Szwajcarii stała się rzeczywistością koniecznie należy skorzystać z oferty Ekspresu Złotej Przełęczy...
Glacier Express - koleją panoramiczna przez Szwajcarię

Koleją panoramiczną przez Alpy

Podróż z Glacier Express (Ekspres Lodowcowy) to jedna z najpiękniejszych tras koleją panoramiczną na ziemi. Bezapelacyjnie są szybsze sposoby podróżowania niż Ekspres Lodowcowy (maksymalna prędkość 40km/h), natomiast nic nie może się równać z wrażeniami dawkowanymi po drodze z każdą minutą.
Pre-Alpine Express - Koleją panoramiczna przez Szwajcarię

Zwiedzanie Szwajcarii pociągiem panoramicznym

Szwajcaria to nie zawsze muszą być szczyty ponad 4000 m i głębokie, urwiste wąwozy. Istnieje równie piękna, łagodniejsza strona tego kraju, którą warto zwiedzić. Pre-Alpine Express, wprowadzi pasażerów do Szwajcarii o łagodnych, falujących wzgórzach, malowniczych wioskach i dojrzewających sadach poprzedzających góry . Stąd właśnie wzięła się jego nazwa – Ekspres Przedalpejski...
Cheese Train - koleją panoramiczna przez Szwajcarię

Cheese Train – serowa wyprawa koleją panoramiczną

Szwajcaria to piękny kraj z mnóstwem atrakcji turystycznych. Najlepiej zwiedzić ją pociągami panoramicznymi, których jest kilka. Kolej panoramiczną zaprojektowano tak, aby wygodnie obserwować zmieniające się za oknem krajobrazy. Podróż tymi pociągami jest niezwykle urozmaicona i może być naprawdę wspaniałą przygodą...
Train du Chocolat - bilety online

Słodka podróż pociągiem

Pociąg Czekoladowy kursuje pomiędzy Montreux i fabryką czekolady Cailler-Nestle w Broc. Swoją trasę ten pociąg panoramiczny przemierza w sezonie letnim, od maja do października. Kolej panoramiczna, a w szczególności Train du chocolat - to obowiązkowy punkt podróży po Szwajcarii. Oczywiście nie tylko dla prawdziwych miłośników czekolady.
Wilhelm Tell Express - szwajcarska kolej panoramiczna

Wilhelm Tell Express – szwajcarska trasa panoramiczna

Najważniejszym punktem podróży po Szwajcarii jest przejazd jedną z tras oferowanych przez koleje panoramiczne. Można podziwiać krajobrazy Szwajcarii zza okien panoramicznego pociągu. Wilhelm Tell Express jest jedną z licznych szwajcarskich kolejowych tras panoramicznych.
Podróżowanie pociągiem  po Europie - międzynarodowe połączenia kolejowe

Pociąg czy samolot?

Po co budować nowe linie kolejowe i podróżować pociągami, skoro można polecieć samolotem? Czy samolot jest najszybszą i najlepszą formą podróżowania? Odpowiedź na nie okazuje się bardzo prosta. Tutaj spieszymy z wyjaśnieniem.
Bilety kolejowe online

One way ticket?… czyli kiedy i jaki bilet na pociąg

Koleje dużych prędkości podobnie jak inne środki transportu posiadają własne rodzaje biletów, klas i taryf. Jeśli postanowili Państwo wybrać właśnie szybki pociąg, warto wiedzieć jakiego typu bilety kolejowe obowiązują oraz kiedy najdogodniej dokonać rezerwacji na wymarzoną podróż.
Koleje europejskie bilety online

Komfort i wygoda – koleje dużych prędkości
Sprawdź jak zarezerwować bilet kolejowy online

Koleje europejskie to nowoczesny system transportu zapewniający podróżnym najwyższe standardy podróży. Zarówno wybierając szybką kolej, pociąg nocny lub panoramiczny - wszystkie oferują pasażerom wygodne, nowoczesne składy, dzięki czemu podróż upływa w komfortowych warunkach. Warto pamiętać, że zakres usług jest uzależniony kilku czynników, tj. od typu pociągu, klasy biletu i taryfy.
Interrail - podróże pociągiem po Europie

Interrail – podróże bez granic

Współczesna Europa jest opleciona siatką połączeń nowoczesnych kolei, które docierają do ponad 20 000 miast. Nie dziwi więc pomysł jakim jest bilet Interrail umożliwiający nielimitowane podróże po 30 krajach europejskich!
Pociągiem po Europie - festiwale muzyczne

Letnie festiwale muzyczne

Podróżowanie pociągiem po Europie jest prostsze niż kiedykolwiek. Pociąg jest doskonałym sposobem, żeby dostać się ze stolicy państwa do mniejszych miejscowości, gdzie nie dolatują samoloty. Albo nawet więcej! Pociągami dużych prędkości możemy przemieszczać się między różnymi krajami, tak aby żaden z najlepszych letnich festiwali nie umknął naszej uwadze!
Thalys - pociągi Francja, Belgia, Holandia i Niemcy

Weekendowy Eurotrip po czterech państwach

Europejscy przewoźnicy posiadają wiele atrakcyjnych ofert specjalnych. Oczywiście wszystko zależy głównie od tego, ile finalnie podróżujący zamierza wydać na wyjazd. Z pewnością europejskie miasta można odwiedzić, nie wydając przy tym fortuny...
Nocne pociągi - bilety online

Nocne podróżowanie pociągiem

Każda podróż to niezwykłe doznania, wspomnienia, lecz również koszta, które zapalony miłośnik wojaży ponieść musi. Tutaj zaskoczenie! Można podróżować po Europie za niewielkie pieniądze. Wygodną formą podróżowania są pociągi nocne. Lecz oprócz wygody wielu podróżnych ceni sobie koleje nocne z uwagi na oszczędność czasu oraz, co najważniejsze, pieniędzy...
Eurostar bilety online

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego

Oferta przewoźników z każdym rokiem zwiększa się. Nasz kontynent opleciony jest siatką połączeń kolejowych docierających do ponad 20 tysięcy miejscowości w wielu europejskich krajach. Tym samym podróżny ma możliwość szybkiego podróżowania. Jednym ze znanych pociągów dużych prędkości w Europie jest Eurostar. Łączy on Wyspy Brytyjskie z Europą kontynentalną dzięki połączeniu przez tzw. Eurotunel pod kanałem La Manche.
AVE - hiszpańska kolej dużych prędkości

Pociągiem przez Hiszpanię

Komfort i szybkość podróży po Hiszpanii zapewniają koleje dużych prędkości. Jest to najlepszy i najwygodniejszy sposób na przemieszczanie się między największymi miastami kraju. W podróż kolejową po Hiszpanii pasażer może wyruszyć superszybkimi pociągami AVE.
TGV - pociągiem przez Francję

Paryż kolejową stolicą Europy

Francja była pierwszym krajem, w którym pojawiły się pociągi dużych prędkości. Dzisiejsze TGV (Train a Grande Vitesse) to najbardziej rozpoznawalna marka szybkich kolei w Europie. Są symbolem nowoczesności, prędkości, komfortu i sukcesu cywilizacyjnego. Sieć TGV we Francji to około 2 tysiące kilometrów połączeń kolejowych dużych prędkości. Pociąg TGV 3 kwietnia 2007 r. pobił rekord prędkości osiągając 574,8 km/h na nowej linii TGV Est z Paryża do Strasburga...
ICE - pociągi dużych prędkości w Niemczech

“Duże prędkości” w Niemczech

29 maja 1991 rozpoczęła się era pociągów ICE w Niemczech. W tym dniu składy dużych prędkości wyjechały z Hamburga, Monachium, Stuttgartu, Moguncji i Bonn i spotkały się w na dworcu Kassel-Wilhelmshöhe. 2 czerwca 1991 rozpoczęły regularne kursy na trasie Hamburg Altona – Hanower – Monachium.
Frecciarossa - szybka kolej we Włoszech

Frecciarossa – szybka kolej po włosku

Często w internecie można znaleźć dużo tanich lotów do Mediolanu, Bolonii czy Rzymu, które nijak się mają do wybranego przez Was celu podróży. Na lotnisku, owszem można wynająć samochód, by dojechać do celu i przemieszczać się po kraju. Jednak są osoby, które chcą zwiedzać Włochy inaczej a wypożyczenie samochodu zwyczajnie się nie opłaca. W takich sytuacjach niezastąpiona okazuje się włoska kolej.
Frecciabianca - pociągi we Włoszech

Frecciabianca – szybkie pociągi we Włoszech

Koleje we Włoszech należą do jednych z najnowocześniejszych na świecie. Włosi posiadają jedne z najszybszych kolei dużych prędkości (podobnie jak Japonia, czy Francja), wyprzedzając pod tym względem między innymi Niemców.
TGV - połączenia kolejowe we Francji

Szybka kolej we Francji

TGV to chyba najbardziej rozpoznawalna marka kolejowa na świecie. Jest szybki, ekskluzywny i komfortowy. TGV to w skrócie Train a Grande Vitesse czyli po prostu Pociąg Wysokich Prędkości. Oferują szybkie połączenia kolejowe łączące główne miasta we Francji. System kolei TGV jest zarządzany przez francuskie koleje państwowe SNCF.
Frecciargento - szybka kolej we Włoszech

Frecciargento – włoska kolej dużych prędkości

We Włoszech jest tyle pięknych miejsc, że zdecydowanie warto spróbować odwiedzić więcej niż jedno w trakcie wyjazdu. Jak to zrobić? Najlepiej korzystając z włoskich kolei dużych prędkości.
Wyszukaj połączenie