Interrail - bilet online

Interrail – podróże bez granic

Opublikowany: 2019/03/14
Kategoria: Podróże

Interrail pass – poczuj wolność podróżowania

U podstaw tożsamości współczesnej Europy leżą wspólna historia oraz kultura Narodów, które żyjąc obok siebie tworzyły przez wieki to co nazywamy dzisiaj kulturą Europejską. To wspólnie kształtowane dziedzictwo doprowadziło do powstania w 1993 roku Unii Europejskiej. Otwarcie granic, program Erasmus, zacieśniająca się współpraca gospodarcza sprawiają, że współcześnie czujemy się obywatelami całego kontynentu i chętnie po nim podróżujemy.

Stale rozrastająca się oferta przewoźników kolejowych oraz usług transportowych jest odpowiedzią na tą tendencję. Współczesna Europa jest opleciona siatką połączeń nowoczesnych kolei, które docierają do ponad 20 000 miast. Nie dziwi więc pomysł jakim jest bilet Interrail dedykowany dla obywateli Unii Europejskiej oraz krajów partnerskich.

Co to jest Interrail?

To bilet umożliwiający nielimitowane podróże po 30 krajach europejskich takich jak:

Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Irlandia, Liechtenstein,  Luksemburg, Macedonia, Monako, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja,  Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Węgry, Włochy oraz Wielka Brytania
Interrail - pociągi europejskie

Osoby posiadające bilet Interrail mogą podróżować pociągiem pomiędzy 30 krajami oraz korzystać z promów Attica Group kursującymi na odcinku między Włochami, a Grecją! Ponadto podróżujący mogą liczyć na bezpłatny transport kursującymi przez Niemcy IC BUS oraz liczne zniżki w sklepach, hostelach, rabaty w restauracjach, muzeach i teatrach oraz promocyjne ceny usług przewodnickich (nawet do 25% rabatu). Wszelkie informacje dotyczące zniżek są na okładce biletu oraz w aplikacji Interrail Planner App (dla Android oraz iOS).

Co więcej, w myśl zasady „młodość to stan umysłu” wiek dla osób, mogących korzystać z biletów Interrail dla młodzieży ”Youth Pass” został ustalony na poniżej 28 lat! W ofercie znajdują się również zniżki dla seniorów „Senior Pass” oraz rodzin z dziećmi „Child Pass”. Dzieci do lat 11 podróżują za darmo pod warunkiem podróży z osobą dorosłą posiadającą pass.

Podróż koleją przez Europę

Stwórz swoją własną historię

Motto Interrail brzmi „Create your own story” i faktycznie oferta została skomponowana tak, aby każdy mógł dopasować ją do swoich potrzeb:

Interrail Global Pass (30 krajów)

Bilet Interrail Global Pass jest ważny na terenie 30 krajów, takich jak: : Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Holandia, Hiszpania, Luksemburg, Macedonia (Dawna Jugosłowiańska Republika Macedonii), Niemcy, Norwegia, Portugalia, Republika Czarnogóry, Republika Czeska, Republika Irlandii (oraz Irlandia Północna), Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Serbia, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Podróżujący może wybrać bilet typu flexi, pozwalający na wybór określonych dni przejazdów, w ramach terminu ważności:

  • 5 dni na przejazdy do wykorzystania w ciągu 15 dni
  • 7 dni na przejazdy do wykorzystania w ciągu miesiąca
  • 10 dni na przejazdy do wykorzystania w ciągu miesiąca
  • 15 dni na przejazdy do wykorzystania w ciągu miesiąca

Dni przejazdu (dzień i miesiąc) należy zaznaczyć długopisem na bilecie.

Druga opcja to bilet typu continuous – pozwalający na nielimitowane podróże na przestrzeni:

  • 15 dni
  • 22 dni
  • 1 miesiąc

Przy bilecie typu continuous nie ma potrzeby zaznaczania dni, gdyż można na nim jeździć przez cały okres na który został wykupiony.

Z biletu Interrail Global Pass można skorzystać już na terenie kraju zamieszkanego przez posiadacza biletu. W Polsce bilet Interrail uprawnia do bezpłatnego dojazdu pociągiem do lotniska, portu lub granicy oraz powrotu, czyli dwóch przejazdów. Wraz z biletem Interrail Global Pass podróżujący otrzymuje mapę połączeń kolejowych po Europie oraz przewodnik, a dalej cały kontynent stoi otworem!

Interrail One Country Pass

Bilet One Country Pass uprawnia do przejazdów w jednym, wybranym kraju. Podróżujący może kupić bilet typu flexi na 3, 4, 6 albo 8 dni przejazdów, do wykorzystania w ciągu miesiąca. Bilet, w odróżnieniu do biletu typu continuous, nie pozwala na bezpłatny transport do miejsca rozpoczęcia podróży w kraju zamieszkania posiadacza biletu. Cena biletu zależy od wybranego państwa oraz liczby przejazdów.

Termin ważności biletu Interrail Pass

Interrail Pass jest ważny w trakcie całego terminu ważności zapisanego na bilecie. Pierwszą podróż posiadacz biletu może zacząć o godzinie 00:00 dnia wskazanego jako pierwszy dzień ważności biletu, a ostatnią powinien zakończyć do północy (24:00) ostatniego dnia ważności wskazanego na bilecie.

Korzystanie z biletu Interrail Pass

Interrail Pass składa się z dwóch części – biletu i specjalnej, obowiązkowej okładki. Oba elementy są niezbędne przy kontroli biletu. Interrail jest biletem imiennym. Przednią część okładki należy uzupełnić danymi osobowymi podróżującego, takimi jak: imię i nazwisko, przedział wiekowy, adres oraz e-mail. Każdorazowo przy kontroli bilet należy okazywać z dokumentem potwierdzającym tożsamość podróżnego, takim jak dowód osobisty lub paszport. Tylna część okładki to tzw. Travel Diary, czyli dziennik podróży. Przed rozpoczęciem podróży pociągiem, autobusem lub promem należy dodać dane o tym przejeździe w Travel Diary. Bez tych informacji bilet jest nieważny. Warto o tym pamiętać, gdyż kary za nieprawidłowe wypełnienie lub nieuzupełnienie biletu mogą sięgać nawet do 200 euro. Na szczęście, do każdego biletu dołączona jest instrukcja, która objaśnia sposób wypełnienia biletu.

Interrail Pass

Z biletu Interrail Pass mogą korzystać obywatele krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz obywatele krajów takich jak: Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii (Macedonia), Czarnogóra, Gibraltar, Islandia, Kosowo, Liechtenstein, Mołdawia, Monako, Norwegia, Federacja Rosyjska, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina i Watykan.

Osoby nie będące obywatelami UE lub powyższych państw mogą podróżować za okazaniem biletu Eurail Pass po 28 krajach europejskich, łącznie z Turcją. Do wyboru mają opcję Eurail Global Pass, Eurail Select Pass obowiązujący na terenie od 2 do 4 sąsiednich krajów oraz One Country Pass.

Rezerwacja i zakup z biletu Interrail Pass

W Polsce zakup biletu Interrail możliwy jest maksymalnie na 60 dni przed pierwszym dniem, w którym bilet jest ważny. Planując podróż trzeba pamiętać, że terminy przedsprzedaży mogą być skrócone w szczególnych przypadkach. Te informacje można na bieżąco kontrolować na www.europodroze.pl, gdzie można również dokonać zakupu biletu poprzez kontakt telefoniczny z biurem obsługi klienta pod numerem 12 352 36 58, czynnym od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00.

Kolejny ważny punkt to konieczność rezerwacji. Wymagana jest przez większość przewoźników międzynarodowych, podczas podróży pociągami nocnymi oraz w pociągach dużych prędkości. Obowiązek rezerwacji pozwala przewoźnikom na zapewnienie podróżującym większego komfortu, jak dodatkowa przestrzeń na nogi i darmowe WiFi. W niektórych przypadkach podróżujący posiadający rezerwację mogą skorzystać z darmowych posiłków, napojów oraz prasy. Konieczność rezerwacji danego pociągu podróżujący może sprawdzić dzwoniąc do naszego biura obsługi klienta. Planując podróż warto pamiętać o tym, że cena rezerwacji jest zmienna i im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym będzie niższa.

Jak widać nie ma co zwlekać, a zatem by nie tracić więcej czasu –Kup bilet Interrail już teraz!

Zapraszamy do kontaktu z biurem obsługi klienta pod numerem 703 40 20 10 lub kontu mailowego  kontakt@europodroze.pl w celu przygotowania spersonalizowanej oferty!

Wyszukaj połączenie