Thalys: Paryż - Amsterdam - Bruksela - Kolonia

Weekendowy Eurotrip po czterech państwach

«
»
TGV - pociągiem przez Europę
Paryż kolejowa stolica Europy
«
»
Bernina Express - kolej panoramiczna przez Szwajcarię
Bernina Express - szwajcarskie passy
«
»
Ostatnie artykuły
Wakacyjne kierunki pociągiem

Wakacyjne kierunki pociągiem

Wakacje i piękna pogoda sprzyjają podróżowaniu i odkrywaniu różnych zakątków Polski. Są jednak kierunki, które co roku cieszą się największą popularnością. Wśród wakacyjnych bestsellerów znajdują się połączenia do Trójmiasta, Kołobrzegu, Świnoujścia i Zakopanego. Na czym polega urok tych miejscowości i ile kosztuje bilet online?
Bilety kolejowe online

Romantyczne miasta Europy na weekend we dwoje

Walentynki w tym roku wypadają wyjątkowo korzystnie, ponieważ...w piątek! Warto na celebrowanie tego romantycznego święta przeznaczyć cały weekend -  najlepiej poznając nowe zakątki Europy! Specjalnie z myślą o tych, którzy szukają inspiracji podróżniczych na ten wyjątkowy czas przygotowaliśmy subiektywny wybór romantycznych miast Europy wraz z propozycją zwiedzania -  idealnie na weekend we dwoje!
Pendolino Kraków

Weekend w Krakowie

Kraków, nie bez powodu, uważany jest za najpiękniejsze miasto w Polsce. Długa i bogata  historia Miasta Królów Polski widoczna jest niemal na każdym rogu Starego Miasta. Obecność licznych uniwersytetów i akademicka atmosfera sprawiają, że mimo swojego wieku Kraków jest wiecznie młody, a bogata oferta kulturalna przyciąga turystów z całego świata.
Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław połączenia kolejowe

Polskie miasta, które trzeba zobaczyć!
Jak zwiedzać Polskę pociągiem!

Nie tylko zagranica ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Również polskie miasta mogą być ciekawym kierunkiem urlopu czy weekendowej wycieczki. Mnogość zabytków, ciekawa historia oraz bogactwo architektury to powody dla, których takie miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk to obowiązkowe pozycje na liście każdego turysty!
Eurostar bilety online

Zwiedzanie Londynu w jeden dzień
Co zobaczyć w Londynie

Londyn jest najchętniej odwiedzaną stolicą świata. Powodów by tu przyjechać jest naprawdę wiele wystarczy wspomnieć Tate Modern Museum, Pałac Buckingham, Soho czy klimatyczną, coraz modniejszą dzielnicę Camden. Ile turystów, tyle sposobów zwiedzania. Proponujemy czterogodzinny spacer wzdłuż Tamizy, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki i atrakcje.
Eurostar bilety online

Spacer po Paryżu
Pociągiem do Paryża

Paryż znany jest jako miasto zakochanych oraz światowa stolica sztuki i mody. Obecnie na turystów czeka tu, aż 150 muzeów i galerii, paryski Fashion Week oraz niezliczona ilość kawiarenek w których można napić się orzeźwiającego wina. Wijąca się przez całe miasto Sekwana zaprasza do odbywania spacerów wzdłuż jej brzegów. Proponowana trasa spaceru to cztery godziny. To od was zależy ile czasu będziecie chcieli spędzić w każdym miejscu.
Wiedeń bilety online

Weekend w Wiedniu
Pociągiem do Wiednia

Niesamowite atrakcje turystyczne, imponująca oferta kulturalna oraz nastrój wiedeńskich kawiarenek sprawiają, że Wiedeń cieszy się sympatią całego świata. Historyczne centrum Wiednia, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zachwyca ilością zabytków ze wszystkich epok historycznych. Ze względu na bogactwo atrakcji, Wiedeń należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Wijący się przez miasto Dunaj, zachęca do odbywania długich spacerów.
Bratysława bilety online

Zwiedzanie Bratysławy
Pociągiem do Bratysławy

Jest to jedyna stolica na świecie, która graniczy równocześnie z dwoma Państwami - Austrią i Węgrami. Mimo stołecznej roli, Bratysława jest miastem niezwykle kameralnym. Kręte uliczki podzamcza, urokliwy rynek oraz bulwary nad Dunajem zapraszają do zwiedzania, a ponieważ wszystko jest tutaj blisko możemy to zrobić podczas kilkugodzinnego spaceru.
Bilety kolejowe online

Spacer po Budapeszcie

Położona nad Dunajem stolica Węgier, zaliczana jest do grona najpiękniejszych miast świata. Budapeszt w naturalny sposób podzielony jest na dwie części. Buda jest pagórkowatym, zielonym terenem. Jego najważniejszym miejscem jest Zamek Królewski, z murów którego roztacza się wspaniały widok na nizinny Peszt oraz jego liczne zabytki.
Bolonia bilety kolejowe online

Co zobaczyć w Bolonii
Podróże pociągiem

Uznawana za jedno z najciekawszych miast w Europie, słynie ze swojej średniowiecznej architektury oraz charakterystycznej czerwonej cegły z której wykonana jest większość zabytków. Najstarszy uniwersytet w Europie, tytuł “Miasta Muzyki” UNESCO czy w końcu słynny sos bolognese. Powodów by odwiedzić Bolonię jest naprawdę wiele. Proponowana trasa spaceru to jeden dzień zwiedzania miasta. To od was zależy ile czasu będziecie chcieli spędzić w każdym miejscu.
Padwa bilety online

Zwiedzanie Padwy
Podróże pociągiem

Miasto, które swoimi początkami sięga już IV wieku, jest znane przede wszystkim jako ośrodek uniwersytecki. Tradycja wymian oraz napływu studentów z całego świata jest obecna również współcześnie, co czyni Padwę miastem wiecznie młodym i barwnym, mimo wiekowych zabytków oraz monumentalnego charakteru średniowiecznej architektury. Proponowana trasa zwiedzania to jeden dzień spaceru po mieście.
Wenecja bilety online

Wenecja w jeden dzień
Podróże pociągiem

Położona nad Adriatykiem Wenecja, zaliczana jest do grona najpiękniejszych i najromantyczniejszych miast Europy. Obecność licznych zabytków, klimatycznych wąskich uliczek, w których łatwo się zgubić na leniwy spacer oraz rozśpiewanych gondolierów, czynią Wenecję jednym z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów na świecie. Proponowana trasa zwiedzania to dzień spaceru po mieście.
Pociągiem po Europie - festiwale muzyczne

Letnie festiwale muzyczne

Podróżowanie pociągiem po Europie jest prostsze niż kiedykolwiek. Pociąg jest doskonałym sposobem, żeby dostać się ze stolicy państwa do mniejszych miejscowości, gdzie nie dolatują samoloty. Albo nawet więcej! Pociągami dużych prędkości możemy przemieszczać się między różnymi krajami, tak aby żaden z najlepszych letnich festiwali nie umknął naszej uwadze!
Eurostar (dawniej Thalys) - pociągi Francja, Belgia, Holandia i Niemcy

Weekendowy Eurotrip po czterech państwach

Europejscy przewoźnicy posiadają wiele atrakcyjnych ofert specjalnych. Oczywiście wszystko zależy głównie od tego, ile finalnie podróżujący zamierza wydać na wyjazd. Z pewnością europejskie miasta można odwiedzić, nie wydając przy tym fortuny...
Wyszukaj połączenie