Połączenia kolejowe PKP

Polskie miasta, które trzeba zobaczyć!

Opublikowany: 2019/08/06
Kategoria: Miasta

Zwiedzanie Polski pociągiem!

Nie tylko zagranica ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Również polskie miasta mogą być ciekawym kierunkiem urlopu czy weekendowej wycieczki. Mnogość zabytków, ciekawa historia oraz bogactwo architektury to powody dla, których takie miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk to obowiązkowe pozycje na liście każdego turysty.

Sprawną i szybką komunikację między nimi zapewniają nowoczesne pociągi, które nie tylko pozwalają przedostać się z centrum do centrum miasta, ale również ominąć korki przy wjeździe do miasta, problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego oraz cieszyć się widokami zza okna. Które z polskich miast są najchętniej odwiedzane przez turystów i jak do nich dojechać?

PKP Intercity rozkład

Pociągiem do Krakowa

Na szczycie tej listy króluje Kraków. Nic dziwnego, w końcu to królewskie miasto! Rozciągające się nad Wisłą wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim, obszar Starego Miasta z Rynkiem Głównym, stara żydowska dzielnica Kazimierz czy znany i ceniony na całym świecie Uniwersytet Jagielloński – to tylko niektóre z powodów dla których warto odwiedzić Gród Kraka. Innym aspektem są liczne kawiarnie, puby, muzea oraz festiwale muzyczne i teatralne oferujące różnorodny program kulturalny. Dworzec Główny znajduje się w samym centrum miasta. Dojedziemy z niego w 10 minut na Rynek Główny, gdzie warto rozpocząć zwiedzanie. Pociągiem z Krakowa łatwo dojedziemy również do Wieliczki oraz Oświęcimia czy Zakopanego – innych popularnych kierunków zwiedzania w regionie. Kraków jest również doskonale skomunikowany z innymi miastami w Polsce. Oto przykładowe połączenia pociągów:

Kraków Warszawa od 42 zł Zakopane Kraków od 24 zł
Kraków Katowice od 17 zł Warszawa Kraków od 42 zł
Kraków Budapeszt od 471 zł Gdańsk Kraków od 56 zł
Kraków Tarnów od 17 zł Wrocław Kraków od 40 zł
Kraków Zakopane od 24 zł Budapeszt Kraków od 471 zł

Rozkład jazdy PKP  i bilety kolejowe online na powyższe połączenia dostęne są w serwisie EuroPodróże.pl

Pociągiem do Warszawy

Stolica Polski, wybudowana niemal od początku po II wojnie światowej. Dziś zachwyca starówką, odnowionym Zamkiem Królewskim, postsocjalistycznym charakterem przestronnych ulic, pełnych modnych galerii oraz knajpek, a także nowoczesnymi wieżowcami, godnymi europejskich metropolii. Warto wyjechać na ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby zobaczyć panoramę rozciągającego się nad Wisłą miasta. U jego podnóża, w samym sercu Warszawy, znajduje się najważniejszy dworzec kolejowy w Polsce Dworzec Centralny. Dojedziemy z niego do Wilanowa, Puszczy Kampinoskiej oraz polskiej krainy jezior, czyli na Mazury – miejsc idealnych na weekendowe wypady za miasto. Pociągiem do Warszawy dojedziemy niemal z każdego miasta w Polsce, jak Kraków, Katowice czy Wrocław. Ze stolicy znajdziemy połączenia kolejowe m.in. do Poznania, Wrocławia, Gdańska czy Berlina lub Moskwy. Rozkład jazdy PKP  i bilety kolejowe online na pociągi Pendolino, Intercity i TLK dostępne są w serwisie.

Warszawa Kraków od 42 zł Kraków Warszawa od 37 zł
Warszawa Wieden od 128 zł Wroclaw Warszawa od 45 zł
Warszawa Berlin od 120 zł Kraków Warszawa od 42 zł
Warszawa Praga od 478 zł Berlin Warszawa od 120 zł
Warszawa Gdańsk od 37 zł Wieden Warszawa od 128 zł

bilet na pociąg do Gdańska

Pociągiem do Gdańska

Stolica województwa pomorskiego wraz z Gdyniąi Sopotem tworzą słynne nadmorskie Trójmiasto. Białe plaże Bałtyku, liczne zabytki, imponujących rozmiarów port i stocznia, a także rola jaką miasto odegrało w strajku solidarnościowym, co roku przyciągają turystów z całego świata. Odbywają się tu również największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu Amberif. Dworzec Główny w Gdańsku znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie historycznej części miasta. Odjeżdżają z niego pociągi pozwalające poruszać się po całym wybrzeżu, jak np. pociągi do Sopotu, Kołobrzegu czy na Hel. Do Gdańska dojedziemy pociągiem z większości dużych miast, a nawet z leżącej po drugiej stronie kraju stolicy gór – Zakopanego!

Gdańsk Poznań od 44 zł Warszawa Gdańsk od 45 zł
Gdańsk Wroclaw od 49 zł Kraków Gdańsk od 56 zł
Gdańsk Warszawa od 45 zł Wroclaw Gdańsk od 49 zł
Gdańsk Kraków od 56 zł Poznań Gdańsk od 44 zł
Gdańsk Szczecin od 46 zł Zakopane Gdańsk od 76 zł

 

Pociągiem do Wrocławia

Obok Krakowa i Gdańska zaliczany do najpiękniejszych miast w Polsce Wrocław to miasto idealne na weekendowy wypad. Wszystkie zabytki zlokalizowane są w centrum miasta, w niedużej odległości od siebie, co pozwala zobaczyć naprawdę dużo w stosunkowo krótkim czasie.. Wizytówką miasta bez wątpienia jest Ratusz znajdujący się na wrocławskim rynku oraz Aula Leopoldina – najważniejszy zabytek świeckiej sztuki barokowej w Polsce. Wytchnienie znajdziemy natomiast na nadodrzańskiej Wyspie Słodowej. Leżąca. w centrum miasta wyspa to teren rekreacyjny oraz miejsce imprez muzycznych. Dworzec kolejowe we Wrocławiu również położony jest w centrum miasta.Obsługuje połączenia krajowe między innymi z Katowicami, Warszawą, Gdańskiem, Poznaniem czy Szczecinem oraz połączenia międzynarodowe. Do Wrocławia dostaniemy się m.in. z Pragi, Drezna czy Berlina. Rozkład jazdy pociągów  i bilety kolejowe online na pociągi Pendolino, Intercity i TLK dostępne są w serwisie.

Wroclaw Kraków od 40 zł Warszawa Wroclaw od 46 zł
Wroclaw Warszawa od 46 zł Kraków Wroclaw od 40 zł
Wroclaw Poznań od 31 zł Poznań Wroclaw od 31 zł
Wroclaw Gdańsk od 49 zł Katowice Wroclaw od 49 zł
Wroclaw Katowice od 33 zł Gdańsk Wroclaw od 33 zł

Pendolino rozkład jazdy

Rezerwacja i zakup biletów na pociąg online

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pla już wkrótce w serwisie EuroAutokar, będzie można zakupić również bilety autokarowe w atrakcyjnych cenach.

Odkrywaj Polskę z EuroPodróże!

 

 

Wyszukaj połączenie