TGV - rezerwacja biletu kolejowego online

Paryż kolejową stolicą Europy

Opublikowany: 2019/03/14
Kategoria: Pociągi

TGV – Szybka kolej we Francji

Francja była pierwszym krajem, w którym pojawiły się pociągi dużych prędkości. Dzisiejsze TGV (Train a Grande Vitesse) to najbardziej rozpoznawalna marka szybkich kolei w Europie. Są symbolem nowoczesności, prędkości, komfortu i sukcesu cywilizacyjnego. Sieć TGV we Francji to około 2 tysiące kilometrów połączeń kolejowych dużych prędkości. Pociąg TGV 3 kwietnia 2007 r. pobił rekord prędkości osiągając 574,8 km/h na nowej linii TGV Est z Paryża do Strasburga.

Pociągiem przez Europę

Sieć połączeń kolejowych w Europie jest bardzo rozbudowana i spaja niemal cały kontynent. Dzięki temu podróż pociągiem jest najlepszym sposobem na zwiedzenie europejskich krajów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć swoją podróż we Francji i przemieścić się np. do Szwajcarii. Ofertę takich połączeń posiada TGV Lyria. Spółka jest własnością SNCF. Ten niedawno wyremontowany francuski pociąg łączy takie miasta jak: Paryż, Lozanna, Berno, Genewa, Zurych, Bazylea, Marsylia, Montpellier i Nicea.

Wszystkie pociągi TGV Lyria z Francji do Szwajcarii są nowocześnie zaprojektowane, posiadają wygodne fotele i przestrzeń na nogi. W ofercie pasażer ma do wyboru trzy klasy rezerwacyjne: Economy Class, Comfort Class, Premier Class (na niektórych trasach).

TGV - bilety kolejowe online

Informacje na monitorach wyświetlane są w trzech językach: francuskim, niemieckim i angielskim dla większej wygody podróżujących. W pociągach obowiązuje całkowity zakaz palenia. Na pokładzie pociągu znajduje się bar, w którym serwowany jest duży asortyment smacznych potraw, kanapek, deserów i napojów.

Zadowolenie pasażera po przebytej podróży szybką koleją TGV Lyria gwarantowane.

Rezerwacja  i zakup biletu na pociąg TGV online

Rezerwacji biletu można dokonać przez formularz rezerwacyjny, e-mail: kontakt@europodroze.pl lub telefonicznie: 703 402 010 (Koszt połączenia: 2,58 PLN z VAT/min). Zapraszamy do kontaktu!

Autor AR

Wyszukaj połączenie