PKP bilety kolejowe online

Cudze cenicie, swego nie znacie…zwiedzanie Polski pociągiem!

Opublikowany: 2019/08/06
Kategoria: Podróże

Odkrywaj Polskę pociągiem!

Atrakcje turystyczne Polski cieszą się popularnością na całym świecie. Stale poprawiająca się jakość polskich pociągów, rozbudowa i modernizacja sieci kolejowej, a także niezwykle atrakcyjne ceny biletów kolejowych, czynią pociąg idealnym środkiem transportu do zwiedzania całego kraju!

Pociągiem nad morze

Bałtyk znany jest z pięknych piaszczystych plaż oraz surowych krajobrazów – nic dziwnego, że cieszy się popularnością wśród turystów oraz jest popularnym miejscem urlopu. Obecność nowoczesnych składów pociągów na polskich torach pozwala bez przeszkód dostać się nad morze, np. z Krakowa – już w parę godzin! Pociągi pozwalają też swobodnie przemieszczać się wzdłuż wybrzeża – zwiedzając m.in. Gdańsk, Gdynię i Sopot czyli słynne, nadmorskie Trójmiasto.

Jak dojechać pociągiem nad morze
Pociągiem nad morze

Pociągiem do Zakopanego

Drugim turystycznym biegunem Polski są góry i ich stolica – Zakopane! Pociągiem do Zakopanego dojedziemy m.in. z Warszawy czy oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Krakowa. Podróż pociągiem pozwoli ominąć korki oraz cieszyć się malowniczym, górskim krajobrazem Polski. Bilety na pociąg kosztują natomiast już kilkanaście złotych! Dodatkowym plusem jest to, że stacja znajduje się niedaleko centrum oraz bez trudu złapiemy z niej busy, które zawiozą nas do tatrzańskich dolinek.

Jak dojechać pociągiem w góry
Pociągiem do Zakopanego

Skarby historii

Polskie miasta kuszą turystów mnogością zabytków, bogactwem architektury oraz ciekawą historią – Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków to obowiązkowe pozycje na liście każdego turysty. Sprawną komunikację między nimi zapewniają, kursujące z dużą częstotliwością, pociągi które pozwalają przedostać się z centrum do centrum miasta. Co więcej jadąc pociągiem, możemy odpocząć oraz na pewno nie będziemy mieć problemów z parkowaniem. Jedyne co musimy zrobić to kupić bilet na pociąg online!

Rozkład jazdy PKP
Zwiedzanie Polski pociągiem

Zwiedzanie Polski pociągiem

Serwis EuroPodróże.pl umożliwia zakup biletu na pociąg online oraz inspiruje do zwiedzania! Warto zajrzeć do zakładki Kierunki Podróży – atlasu miast oraz atrakcji turystycznych w ich pobliżu. Dzięki stronie można szybko dotrzeć do kluczowych informacji o praktycznych i wygodnych sposobach podróżowania koleją po Polsce, rozkładach jazdy polskich pociągów, zaplanować wymarzona podróż oraz wygodnie kupić bilet na pociąg online.

Rezerwacja i zakup biletów na pociąg online

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Odkrywaj Polskę z EuroPodróże!

Wyszukaj połączenie