Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Pendolino - bilety kolejowe

Pociągiem nad morze! Sprawdź gdzie dojedziesz pociągiem
Opublikowany: 2019/08/27

Najpopularniejsze kierunki podróży pociągiem nad morze

Z czym kojarzy wam się podróż pociągiem nad morze? Na pewno z wypoczynkiem! I o ile jeszcze całkiem niedawno mogła się wiązać z trudami całonocnej, długiej podróży pociągiem – tak, od kilku lat na polskich torach pojawiła się zupełnie nowa jakość podróżowania pociągiem – pociągi Pendolino!

Podróż pociągiem Pendolino znacznie skraca dystans między północą i południem Polski. Przemieszczający się z szybkością nawet ponad 200 km/h godzinę pociąg, pozwala dostać się na przykład z Krakowa nad morze już w kilka godzin. Czas przejazdu pociągiem Pendolino na trasie Warszawa – Gdańsk to niecałe 2 godziny – jest więc to świetna opcja nawet na weekendowy wypad. Zobaczmy więc, do których miejscowości nad morzem dojedziemy pociągiem!

Gdańsk

Miasto z bogatą historią widoczną w architekturze, wpisanego na listę UNESCO, starego miasta. Jego symbolem jest Neptun oraz bursztyn. Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Solidarności,stocznia oraz port – to tylko niektóre powody dla których Gdańsk przyciąga turystów z całego świata

Gdańsk bilety kolejowe

Gdańsk jest doskonale skomunikowany z całą Polską, Bezpośrednie pociągi kursują z takich miast jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, a nawet Zakopane! Centralne położenie Dworca Głównego w Gdańsku sprawia, że wysiadając z pociągu od razu zaczynamy zwiedzać!

Przykładowe połączenia kolejowe do Gdańska:

 

Pociąg Warszawa – Gdańsk 2 h 59 min od 43 zł
Pociąg Kraków – Gdańsk 5 h 25 min od 61 zł
Pociąg Wrocław – Gdańsk 4 h 0 min od 51 zł
Pociąg Wrocław – Gdańsk 4 h 0 min od 51 zł
Pociąg Katowice  – Gdańsk 5 h 30 min zł od 61 zł

 

Gdynia

Królowa polskich nadmorskich kurortów. Swój turystyczny charakter zawdzięcza szerokim, piaszczystym plażom, oraz pięknej promenadzie przy której zlokalizowane są m.in okręt “Dar Pomorza”, Akwarium Gdyńskie oraz molo.

Gdynia - bilety kolejowe

Pociągiem do Gdyni

Oznaczony kategorią premium Dworzec Gdynia Główna jest najważniejszym dworcem w całym Trójmieście. To tutaj rozpoczyna i kończy bieg większość pociągów przejeżdżających przez Gdańsk. Dworzec w Gdyni obsługuje połączenia z innych części Polski. Do Gdyni dojedziemy pociągiem m.in.z Krakowa, Poznania, Warszawy oraz Katowic.

Przykładowe połączenia kolejowe do Gdyni:

 

Pociąg Warszawa – Gdynia 2 h 59 min od 43 zł
Pociąg Kraków – Gdynia 5 h 25 min od 61 zł
Pociąg Wrocław – Gdynia 4 h 0 min od 51 zł
Pociąg Wrocław – Gdynia 4 h 0 min od 51 zł
Pociąg Katowice  – Gdynia 5 h 30 min zł od 61 zł

 

Sopot

Sopot stanowi najbardziej ekskluzywną i imprezową część Trójmiasta. Słynie również z wyjątkowo szerokich i piaszczystych plaż oraz spektakularnego molo. Miejscowość z tego względu cieszy się dużą popularnością jako miejsce urlopu oraz cel jednodniowych wycieczek wśród turystów chcących zobaczyć całe Trójmiasto. Dla tych drugich, dobrym rozwiązaniem są pociągi, którymi można przemieszczać się wzdłuż całego wybrzeża.

Sopot bilety kolejowe

Pociągiem do Sopotu

Mimo turystycznej popularności miejscowości, dworzec w Sopocie należy do dość kameralnych stacji. Zatrzymują się tu jednak wszystkie pociągi jadące do Gdańska i Gdyni, co zapewnia miastu świetną komunikację kolejową z resztą Polski. Z Sopotu dojedziemy pociągiem również do Berlina.

Przykładowe połączenia kolejowe do Sopotu:

 

Pociąg Katowice – Sopot 5 h 48 min zł od 61 zł
Pociąg Warszawa – Sopot 3 h 16 min od 49  zł
Pociąg Kraków – Sopot 5 h 52 min od 71 zł
Pociąg Wrocław – Sopot 4 h 18  min od 51 zł
Pociąg Bydgoszcz – Sopot 1 h 48 min od  35 zł

 

Kołobrzeg

Położone między Trójmiastem i Świnoujściem miasto, należy do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w centralnej części wybrzeża. Do walorów turystycznych Kołobrzegu zaliczyć można liczne kąpieliska, klimatyczne molo, latarnię  morską oraz zabytki pochodzące nawet z okresu pruskiego, w tym wyjątkowo ciekawe kamienice mieszczańskie.

Kołobrzeg - bilety kolejowe

Pociągiem do Kołobrzegu

Tradycje kolejowe Kołobrzegu sięgają XIX wieku i linii łączącej Szczecin z Gdańskiem. Współcześnie  do Kołobrzegu można dojechać bezpośrednimi pociągami z większości dużych miast z innych części Polski,jak Warszawa, Katowice,Kraków czy Poznań. 

Świnoujście

Stolica wybrzeża zachodniego i najbardziej wysunięte na zachód nadbałtyckie miasto w Polsce. Ze względu na graniczny charakter stanowi popularne miejsce wypoczynku zarówno Polaków, jak i naszych zachodnich sąsiadów. Oznaczona certyfikatem błękitnej flagi plaża miejscami ma aż 130 metrów szerokości! Świnoujście jest świetną bazą wypadową na wycieczki do Wolińskiego Parku Narodowego. Kursują stąd również promy do Skandynawii.

 

Pociągiem do Świnoujścia

Świnoujście jest dobrze skomunikowane kolejowo z innymi miastami w głębi kraju jak Katowice,Warszawa czy Poznań. Co ciekawe pociągiem dojedziemy tu również z Przemyśla, co oznacza możliwość przejechania Polski po przekątnej ze wschodu na zachód!

Ustka

Tradycja Ustki jako popularnej miejscowości wypoczynkowej sięga XIX wieku. Otwarcie dworca kolejowego w 1876 przyczyniło się do rozwoju turystyki z całej Polski. Jednym z powodów dla których ściągano wówczas do Ustki były Usteckie Łazienki, słynące ze zdrowotnych kąpieli. Współcześnie Ustka zachęca szeroką promenadą, piaszczystymi plażami oraz dobrą infrastrukturą turystyczną.

Ustka bilet kolejowy

Pociągiem do Ustki

Do Ustki można dojechać pociągiem z takich miast jak Katowice, Poznań, Warszawa oraz Kraków. Usytuowanie dworca w centrum miasta sprawia, że z łatwością dotrzemy do swojej kwatery.

Przykładowe połączenia kolejowe do Ustki

 

Pociąg Kraków – Ustka 5 h 25 min od 61 zł
Pociąg Katowice – Ustka 7 h 30 min zł  od 107 zł
Pociąg Poznań – Ustka 2 h 55 min od  45 zł 
Pociąg Wrocław – Ustka 4 h 20 min od 47 zł

Pendolino bilety kolejowe

Jakie korzyści płyną z dojazdu pociągiem nad morze?

Przede wszystkim jest to wspaniała przygoda i możliwość podziwiania malowniczych krajobrazów Polski przez okno podczas podróży. Brak limitu bagażu pozwoli na zabranie wszystkich potrzebnych rzeczy, a brak samochodu pozwoli uniknąć kłopotów z parkowaniem i dużych opłat za parking. Co więcej, przestrzeń, klimatyzacja i WiFi w nowoczesnych pociągach pozwalają spędzić podróż komfortowo i zacząć swój wypoczynek bezpośrednio po wejściu do pociągu.

Rezerwacja biletu na pociąg online

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Zarezerwuj  już teraz bilet online na podróż koleją. Tylko w naszym serwisie – EuroPodróże.pl

Wyszukaj połączenie