Pociąg do Zakopanego

Pociągiem…na narty!
Opublikowany: 2020/01/08
Kategoria: Podróże

Górskie miejscowości do których dojedziesz pociągiem

Zima i perspektywa zbliżających się ferii zachęcają do planowania wypadów narciarskich. Gdziekolwiek się wybierasz, pamiętaj, że w pociągu nie musisz martwić się o limit bagażu, a dobra komunikacja kolejowa między górskimi miejscowościami zachęca do odkrywania nowych stoków! Z myślą o ruszającym sezonie narciarskim przygotowaliśmy wybór miejscowości i ośrodków narciarskich, do których można dojechać pociągiem!

Pociągiem do Zakopanego

To niekwestionowana zimowa stolica Polski. Piękno otaczających Zakopane Tatr przyciąga zarówno amatorów pieszych wędrówek, jak i białego szaleństwa na stoku. Duży wybór zróżnicowanych pod względem trudności tras sprawia, że każdy znajdzie tu stok adekwatny do swojego poziom umiejętności. Doświadczonych narciarzy z pewnością zachwyci zjazd z Kasprowego Wierchu — jedyna trasa w Polsce o alpejskim charakterze. Mniej doświadczeni narciarze z pewnością poradzą sobie na Polanie Szymoszkowej. Zakopane posiada dobrą komunikację kolejową z całą Polską. Dojedziemy tu pociągami PKP Intercity i TLK nawet z dalekiego Gdańska!

Przykładowe połączenia kolejowe i rozkład jazdy pociągów 

Warszawa Zakopane od 42 zł Zakopane Kraków od 24 zł
Kraków Zakopane od 17 zł Zakopane Warszawa od 42 zł
Wrocław Zakopane od 39 zł Zakopane Gdańsk od 45 zł

Rozkład jazdy PKP i bilety na pociąg online dostępne w serwisie.

Białka Tatrzańska

Kilka kilometrów od Zakopanego położona jest Białka Tatrzańska, gdzie znajduje się aktualnie największy ośrodek narciarski w regionie — Kotelnica. Dobra infrastruktura, baseny termalne, ilość stoków o różnym poziomie trudności oraz wyjątkowy góralski klimat sprawiają, że Białka należy do najmodniejszych i najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Do Białki dostaniemy się m.in. autobusem odjeżdżającym codziennie z parkingu przy Dworcu Kolejowym w Zakopanem.

Intercity Zakopane

Pociągiem do Wisły

Prawdziwa perła Beskidu Śląskiego, znana przede wszystkim ze względu na postać Adama Małysza oraz hotel Gołębiewski. W Wiśle znajduje się ponad 10 stacji narciarskich, co czyni ją dużym ośrodkiem i idealnym miejscem do spędzenia ferii z całą rodziną. Poziom trudności tras jest zróżnicowany, więc pojeżdżą tu zarówno zaawansowani narciarze, jak i ci początkujący. Łagodne zbocza Beskidu Śląskiego nadają się również do uprawiania skituringu i narciarstwa biegowego. Do Wisły dojechać można pociągiem, mi.n. z takich miast jak Katowice, Warszawa czy Częstochowa.

Przykładowe połączenia kolejowe i rozkład jazdy pociągów 

Katowice Wisła od 20 zł Wisła Warszawa od 30 zł
Warszawa Wisła od 34 zł Katowice Częstochowa od 18 zł
Częstochowa Wisła od 28 zł Wisła Warszawa od 36 zł

Rozkład jazdy PKP i bilety na pociąg online dostępne w serwisie.

Pociągiem do Szklarskiej Poręby

Ośrodek Ski Arena Szrenica to bardzo ważny punkt na narciarskiej mapie Polski. Ośrodek oferuje ponad 12 km tras zjazdowych. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i sztucznemu naśnieżaniu  trasy są zawsze w dobrej kondycji do zjazdu. Malownicze położenie ośrodka w sercu Karkonoszy sprawia, że są to również atrakcyjne tereny dla miłośników turystyki pieszej oraz skituringu. Bliskość granicy sprawia, że można tu spotkać narciarzy i turystów z Czech oraz Niemiec. Do Szklarskiej Poręby można dojechać pociągami PKP Intercity, m.in. z takich miejscowości jak Warszawa, Wrocław, Częstochowa i Opole.

Przykładowe połączenia kolejowe i rozkład jazdy pociągów 

Warszawa Szklarska Poręba od 40 zł Szklarska Poręba Opole od 18 zł
Wrocław Szklarska Poręba od 22 zł Szklarska Poręba Warszawa od 42 zł
Opole Szklarska Poręba od 14 zł Szklarska Poręba Kraków od 36 zł

Intercity Szklarska Poręba

Pociągiem do Rabki-Zdroju

Znana przede wszystkim jako Miasto Dzieci oraz zdrój, do którego ściągają kuracjusze z całej Polski. W wydaniu letnim Rabka zachwyca pięknym Parkiem Zdrojowym i Tężnią. Zimą zachęca do spacerów oraz narciarstwa biegowego. Stanowi również dobry punkt wypadowy dla pieszych wycieczek m.in. na Turbacz, Maciejową czy Stare Wierchy. Zlokalizowany w centrum miejscowości zabytkowy Dworzec Kolejowy sprawia, że po wyjściu z pociągu od razu znajdujemy się w samym sercu Rabki. Do miejscowości dojeżdżają pociągi m.in. z Krakowa, Bydgoszczy, Gdańska i Łodzi. Z Rabki pociągiem dojedziemy w niecałą godzinę do Zakopanego.

Przykładowe połączenia kolejowe i rozkład jazdy pociągów 

Kraków Rabka – Zdrój od 14 zł Rabka – Zdrój Zakopane od 8 zł
Łódź Rabka – Zdrój od 27 zł Rabka – Zdrój Kraków od 14 zł
Gdańsk Rabka – Zdrój od 41 zł Rabka – Zdrój Bydgoszcz od 46 zł

Kasina Wielka

Z Rabki na narty można się wybrać do oddalonej o niecałe 20 km Kasiny Wielkiej, która swoją sławę zawdzięcza postaci wybitnej biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk oraz najdłuższej w okolicy Krakowa trasie zjazdowej na Śnieżnicy, czyli stacji Kasina SKI. Stacja dzięki sztucznemu naśnieżaniu oraz oświetleniu zapewnia narciarzom dobre warunki do jazdy niemal przez cały dzień.

Pendolino Warszawa Zakopane

Pociągiem do Krynicy-Zdroju

Jaworzyna Krynicka może się poszczycić najdłuższą w Polsce Koleją Gondolową czynną zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych. Na jej stokach do dyspozycji narciarzy jest 7 tras zjazdowych, z czego ponad połowa z nich posiada homologację FIS. Malownicze położenie w Beskidzie Sądeckim oraz bliskość ośrodka narciarskiego na Wierchomli czynią Krynicę idealnym miejscem na zimowy, aktywny wypoczynek. 

Przykładowe połączenia kolejowe i rozkład jazdy pociągów 

Kraków Krynica-Zdrój od 22 zł Krynica-Zdrój Nowy Sącz od 6 zł
Gdańsk Krynica-Zdrój od 47 zł Krynica-Zdrój Kraków od 22 zł
Bochnia Krynica-Zdrój od 31 zł Krynica-Zdrój Gdańsk od 46 zł

Rozkład jazdy PKP i bilety na pociąg online dostępne w serwisie.

Czy można przewozić narty w pociągu?

Narciarze posiadający bilet kolejowy na dany przejazd mogą przewieźć bezpłatnie jedną parę nart. Narty można umieścić w przestrzeni nad i pod zajmowanym miejscem w pociągu.  Jeżeli sprzęt lub bagaż nie mieszczą się pod lub nad zajmowanym siedzeniem, należy uiścić dodatkową opłatę w kwocie 5,10 zł. Dopłaty należy dokonać u konduktora w pociągu. 

Rezerwacja i zakup biletów na pociąg

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na te i inne połączenia pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLKdostępne w serwisie EuroPodróże.pl.

Wyszukaj połączenie