Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań
Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Pociągiem z Ukrainy do Polski i jeszcze dalej
Opublikowany: 22/01/2018

Kolej na połączenia sąsiedzkie


Europejska sieć połączeń kolejowych

Podróże na linii Ukraina – Polska stają się z każdym rokiem coraz bardziej popularne zarówno ze względów turystycznych jak i ekonomicznych wynikających z zacieśniającej się współpracy gospodarczej między oboma Państwami. Coraz więcej osób z różnych części Ukrainy przyjeżdża do Polski na studia, stypendia, w ramach programów wymiany czy po prostu do pracy.

Polska stała się też krajem tranzytowym między Ukrainą, a tzw. „Zachodem”. Faktycznie w większych polskich miastach znajdują się kolejowe stacje przesiadkowe między, np. Kijowem, a Berlinem czy Lwowem, a Wiedniem. Obierając przeciwny kierunek - ze Lwowa łatwo dojedziemy natomiast do Moskwy czy Odessy. Stale rozrastająca się oferta przewoźników kolejowych odpowiedzią na rosnące potrzeby transportowe, a nasz kontynent, opleciony siatką nowoczesnych połączeń kolejowych staje się coraz bardziej dostępny.

Pociąg Kijów - Przemyśl

W odpowiedzi na ciągle rosnące zapotrzebowanie na transport na linii Ukraina - Polska powstała oferta międzynarodowego, polsko-ukraińskiego połączenia, zapewniająca codzienne połączenia między Kijowem, a Przemyślem w niezwykle atrakcyjnej cenie biletu kolejowego 13,4 euro. Co to oznacza?


Około 55 zł lub 470 hrywien za bilet kolejowy przy ponad 550 kilometrach jazdy pociągiem!

Pod względem rozkładu jazdy pociągów przewoźnicy również wyszli naprzeciw potrzebom podróżujących. Pociąg codziennie wyjeżdża z Kijowa o 6:45, następnie zatrzymuje się m.in. we Lwowie, natomiast w Przemyślu jest już o 13:25 skąd można rozpocząć dalszą podróż w dowolnie wybranym kierunku Polski. Za dalszą, bezpośrednią komunikację pociągową odpowiedzialny jest skład IC Wyspiański, który zapewnia połączenia kolejowe m.in. do Rzeszowa, Krakowa, Opola czy Wrocławia. Są również połączenia do Warszawy. Podróżny ma więc nadal cały dzień, aby dotrzeć do preferowanego miasta.

Również w przeciwnym kierunku połączenie kolejowe zostało pomyślane tak, by podróżujący z południowych regionów Polski, jak Małopolska czy Śląsk mogli wygodnie przesiąść się na pociąg do Kijowa, na stacji w Przemyślu. Pociąg kursuje każdego dnia, wyjeżdżając z Przemyśla o 14:26, a następnie, jadąc przez Lwów i dojeżdżając do Kijowa o 22:33. Godzina jest więc nadal na tyle wcześnie, że można dojechać do centrum miasta w poszukiwaniu noclegu czy przesiąść się na inny, nocny pociąg jadący w głąb Ukrainy.

Pociąg Odessa – Przemyśl

Do wyboru mamy dwie opcje tradycyjne połączenia pociągowe do Polski z przesiadką we Lwowie lub nowość bezpośrednie połączenie kolejowe na linii Odessa - Przemyśl. Ponad 16 godzinną podróż pociągiem można spędzić w wygodnych jedno, dwu lub czteroosobowych przedziałach w zależności od rezerwacji. Również pod względem godzin podróż pociągiem została pomyślana tak, aby było wygodnie. Pociąg odjeżdża z Odessy o 18:26, żeby na 09:45 być już w Przemyślu. Stąd podróżujący będzie mógł rozpocząć dalszą podróż pociągiem w głąb Polski. Ceny wahają się od 34,20 do 79,70 euro.

Dlaczego warto podróżować pociągiem?

Zmieniając adres pobytu czy zamieszkania na dłuższy czas, często potrzebny jest nieco większy bagaż niż mała walizka podręczna. Jeśli do przebycia jest wiele kilometrów warto także pomyśleć o wygodzie. Taką podróż warto odpowiednio wcześniej zaplanować. Przychodzi tu z pomocą rozwiązanie jakim jest kolej – jeden z najprzyjemniejszych środków transportu na świecie – oraz Europodroze – serwis gdzie całą trasę można zaplanować wcześniej oraz wygodnie kupić bilet na pociąg bez stania w kolejce a dworcu kolejowym.

Gdzie kupić bilety kolejowe?

Bilety na pociąg relacji Kijów – Przemyśl oraz Odessa - Przemyśl można kupić w międzynarodowych kasach na dworcach w Polsce i na Ukrainie albo przez internet na stronie EuroPodróże.pl oraz nasze call center. Warto dodać, ze przewoźnik Ukrzaliznycia ciągle pracuje nad rozszerzeniem oferty wygodnych połączeń międzynarodowych o czym będzie na bieżąco informować.

Przykładowe połączenia kolejowe Ukraina – Polska :

06:00 Kijów - 12:25 Przemyśl 07:50 Lwów – 14:01 Kraków
22:42 Kijów – 09:45 Przemyśl 16:49 Lwów – 09:49 Wiedeń
18:30 Kijów - 10:32 Warszawa 16:49 Lwów – 04:07 Katowice
22:42 Kijów –- 14:01 Kraków 16:49 Lwów - 09:50 Bratysława
18:30 Kijów – 10:32 Warszawa - 19:16 Berlin 18:26 Odessa – 09:45 Przemyśl Główny
18:30 Kijów – 10:32 Warszawa - 21:36 Praga 21:17 Odessa – 19:18 Warszawa Centralna

Przykładowe połączenia kolejowe Polska – Ukraina:

08:31 Kraków – 16:02 Lwów 18:09 Przemyśl – 11:15 Odessa
08:31 Kraków – 23:10 Kijów 09:13 Lublin – 18:37 Lwów
14:08 Kraków – 06:45 Kijów 08:16 Katowice – 18:37 lwów
09:45 Warszawa – 23:53 Kijów 05:45 Warszawa – 16:02 Lwów

Kijów – największy węzeł kolejowy na Ukrainie

Kijów jako stolica Ukrainy, a zarazem miasto zlokalizowane w centrum kraju to największy ukraiński węzeł kolejowy. Można stąd bez problemu dojechać do innych największych miast Ukrainy, a także do krajów ościennych. Ciekawym połączeniem jest np. pociąg jadący ze Lwowa, przez Kijów do Moskwy. Dworzec kolejowy Kyiv – Pasažyrskyj znajduje się w południowo-zachodniej części miasta i jest dobrze skomunikowany z centrum.

Przemyśl miasto pogranicza

Przemyśl jest kolejową bramą na Polskę czy w szerszym ujęciu na zachód, przez które przejeżdża zdecydowana większość pociągów z Ukrainy jadących w tym kierunku. Dostaniemy się stąd do wszystkich ważniejszych miast Polski: Krakowa, Katowic, Łodzi, Warszawy, Lublina, Poznania, a nawet do dalekiego Gdańska! Z Przemyśla można dojechać również do Wrocławia czy Szczecina, skąd już blisko do Niemiec. Również z Polski właśnie w tym miejscu otwiera się połączenia na wschód czy to do Ukrainy, czy jadąc dalej pociągiem do Rosji. Pełni więc rolę ważnego miasta transgranicznego.

Odessa – czarnomorska stolica

Jeden z największych portów oraz węzłów kolejowych obwodu odeskiego Ukrainy, miejsce przyjazdów pociągów ze wszystkich części Ukrainy oraz częstych wyjazdów wakacyjnych m.in. Polaków. Jest to ważny port morski łączący Europę z basenem morza czarnego. Ponad milionowe miasto z międzynarodowym portem lotniczym.

Gdzie jeszcze dojedziesz pociągiem z EuroPodróże?

Gdzie chcesz! Londyn, Paryż, Bruksela, Wiedeń, Rzym, Madryt, Lizbona, Genewa, Zurych, Frankfurt, Berlin, Monachium, Kopenhaga, Sztokholm, Tuluza, Nicea, Mediolan, Wenecja, Amsterdam, Kolonia, Strasbourg, Lyon i wiele innych większych i mniejszych miast i miejscowości - dostępnych także z polskich dworców w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu - wszystkie bilety kolejowe na wszystkie możliwe pociągi w jednym systemie i zasięgu ręki.

Zarezerwuj on-line już teraz bilet na podróż koleją do Ukrainy w naszym serwisie - EuroPodróże.pl

Wyszukaj połączenie

Trwa wyszukiwanie połączeń
proszę czekać...

Trwa wyszukiwanie danych. Może to potrwać kilka chwil.