Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Hamburg - bilety na pociągHamburg jest drugim ze względu na wielkość miastem w Niemczech oraz największym portem w kraju. Dzięki temu, że położony jest nad rzeką Łabą znajduje się tutaj obszerna sieć kanałów, a mostów jest w mieście więcej niż w Wenecji. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym oraz finansowym. To również węzeł drogowy i kolejowy. Stare zabytkowe miasto usytuowane jest pomiędzy dworcem głównym a placem Gänsemarkt. Charakterystycznym obiektem w mieście jest Kościół św. Michała. Z jego wieży, która ma 132 m wysokości i prowadzą na nią 453 stopnie, można podziwiać niepowtarzalną panoramę miasta wraz z portem. Atrakcyjnym miejscem rekreacyjnym Hamburga jest Alster Park. Można tutaj wśród zieleni pospacerować promenadą, która ma długość aż 1,5 km. Miasto może poszczycić się tytułem Europejskiej Stolicy Czystości, które przyznano w 2011 roku. Jest najbardziej zielonym miastem Niemczech. Hamburg to również ośrodek kulturalny. Znajduje się tutaj wiele teatrów – najstarszym jest Teatr Thalia. Warto wspomnieć o Hamburskiej Operze Narodowej, a co najważniejsze, miasto stanowi siedzibę ponad 50 muzeów.

Pociągiem do Hamburga

Miasto jest dużym węzłem kolejowym w północnych Niemczech. Dworzec kolejowy Hamburg Hauptbahnhof jest największy w mieście. Koleje niemieckie Deutsche Bahn posiadają w swojej ofercie połączenia kolejowe takich pociągów jak: Intercity, Intercity Express.

Bilet na pociąg do Hamburga

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino, Deutsche Bahn i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Hamburgu:
  • Ratusz
  • Kościół św. Michała
  • Port
  • Kościół św. Jakuba
  • Kunsthalle
  • Dzielnica Spichlerzy
  • Kościół św. Jana
  • Stare Miasto i Nowe Miasto (Altstadt i Neustadt)
Dworce kolejowe w Hamburgu:

Zobacz szybkie pociągi europejskie