Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Hanower - bilety na pociągHanower to miasto w Niemczech i jednocześnie stolica regionu Hanower. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu metalowego, specjalizujący się w produkcji wagonów i lokomotyw. Messegelände Hannover to obiekt handlowy i wystawienniczy, uznany za oryginalny i nowoczesny. Jego powierzchnia to aż 498 tysięcy m2. Miasto jest znane przede wszystkim z Targów Hanowerskich. Rokrocznie, począwszy od 1986 roku, organizowane są tutaj największe targi IT na świecie – CeBIT. Miasto może pochwalić się licznymi zabytkowymi budowlami. Listę obiektów otwierają dwa pałace: Leineschloss oraz Wangenheim. Pierwszy z nich to obecnie miejsce rezydowania Landtagu. Koniecznością, podczas wizyty w Hanowerze, jest wizyta w Ogrodach Królewskich. Zajmują one 136 ha powierzchni. Z nowszych zabudowań godny uwagi jest XX-wieczny Nowy Ratusz, siedziba władz miejskich. Doskonały przykład niemieckiego zamiłowania do potęgi. Będąc w mieście warto również zobaczyć Stare Miasto z mieszczańskimi kamieniczkami i kilkoma gotyckimi kościołami. Miasto jest znane jako jedno z bardziej „zielonych” miast w kraju. Posiada rozległe parki i przepiękne ogrody – co dla mieszkańców oraz podróżnych daje możliwość relaksu na świeżym powietrzu.

Pociągiem do Hanoweru

Dworzec główny w Hanowerze (Hannover Hauptbahnhof) to jedna z największych stacji kolejowych w kraju. Znajduje się w centrum miasta. Posiada połączenia kolejowe z takimi miastami jak: Hamburg, Brema, Monachium, Kolonia, Berlin czy Warszawa.

Rezerwacja biletu na pociąg do Hanoweru

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino, Deutsche Bahn i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Hanowerze:
  • Ogrody w Herrenhausen
  • Nowy Ratusz
  • Tereny targowe
  • Altstadt
  • Opera Narodowa
  • Dom Leibniza
  • Wielka Fontanna
Dworce kolejowe w Hanowerze:

Zobacz szybkie pociągi europejskie