Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Stuttgart - bilety na pociągNajwiększym miastem południowo-zachodnich Niemiec jest Stuttgart. Jest dużym ośrodkiem handlu oraz przemysłu, a co najważniejsze – kolebką motoryzacji. To tutaj produkowane są takie marki samochodów jak Mercedes, Porsche i Maybach, a także wydawanych jest wiele magazynów samochodowych. Ciekawą atrakcją dla fanów motoryzacji jest Muzeum Mercedesa. Nieopodal miasta znajdują się źródła wody mineralnej, które dostarczają dziennie około 20 mln litrów. Są to drugie co do wielkości źródła w Europie. Najważniejszymi zabytkami Stuttgartu są: XIII-wieczny kościół klasztorny i Stary Pałac z XIV wieku. W mieście znajduje się również wiele instytucji kulturalnych. Na szczególną uwagę zasługuje Galeria Państwowa, w której można zobaczyć dzieła taki twórców jak: Picasso, Kandinsky i Dali. Stuttgart może pochwalić się pierwszą wieżą telewizyjną świata. W mieście organizowanych jest szereg imprez. Pierwszą z nich jest Stuttgarcki Festiwal Piwa. Odbywa się dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Kolejnym wydarzeniem organizowanym w mieście jest Festiwal Wina Weindorf w trakcie którego można degustować szlachetne trunki. Ostatnią dużą imprezą jest festiwal tańca – Sommerfest.

Pociągiem do Stuttgartu

Stuttgart jest ważnym węzłem kolejowym. Dworzec Stuttgart Hauptbahnhof obsługuje wiele połączeń kolejowych (również pociągi dużych prędkości), w tym między innymi do: Frankfurtu, Monachium, Zurychu czy Paryża.

Rezerwacja biletu na pociąg do Stuttgartu

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino, Deutsche Bahn i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Stuttgarcie:
  • Stary Pałac
  • Osiedle Weissenhofsiedlung
  • Kolegiata Stiftskirche
  • Hala Targowa
  • Konigsbau
  • Zamek Myśliwski
Dworce kolejowe w Stuttgarcie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie