Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Lipsk - bilety na pociągLipsk współcześnie jest dużym ośrodkiem przemysłu oraz handlu na terytorium Niemiec Wschodnich. Na terenie miasta można zobaczyć jeden z pierwszych węzłów kolejowych. Ówcześnie usytuowany był tutaj największy dworzec na terenie całej Europy. Z kilkusetletnią tradycją Lipsk jest ważnym centrum kultury i nauki, toteż w mieście powstał jeden z pierwszych uniwersytetów w Europie. Miasto poszczycić się może dwoma zabytkowymi budowlami sakralnymi, w jednej z nich – w kościele św. Tomasza – został zbudowany grób Jana Sebastiana Bacha. Nieopodal obiektu powstało muzeum uwieczniające twórczość i życie wybitnego kompozytora, którego z pewnością nie można pominąć. Na urokliwym starym mieście usytuowany jest XVI-wieczny Stary Ratusz – w jego murach obecnie działa Muzeum Historii Miasta – i sukiennice, a w sąsiedztwie Dom Królewski. W Lipsku znajduje się również powstały w 1878 roku Ogród Zoologiczny. Na jego obszarze, prawie 23 hektarach, turyści mogą podziwiać prawie 900 gatunków zwierząt. Organizowane są tutaj Targi Lipskie, centrum wystawienniczo-kongresowe.

Pociągiem do Lipska

Leipzig Hauptbahnhof jest głównym dworcem kolejowym w mieście. Obsługuje połączenia pociągami ICE, IC, EC. Z miasta można dostać się we wszystkie części kraju. Kursujące pociągi ICE zawiozą pasażera bezpośrednio do Hamburga, Berlina, Frankfurtu, Erfurtu, Monachium czy Drezna, a składy IC do Hannoveru czy Dortmundu.

Rezerwacja biletu na pociąg do Lipska

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino, Deutsche Bahn i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Lipsku:
  • Stary Ratusz
  • Dom Królewski
  • Stara Waga
  • Baszta Maurycego
  • Pomnik Bitwy Narodów
  • Kościół św. Tomasza
  • Dom Mendelssona
Dworce kolejowe w Lipsku:

Zobacz szybkie pociągi europejskie