Taniej z Bliskimi - zniżka na przejazd pociągiami

Zniżka Taniej z Bliskimi

Opublikowany: 2022/07/28
Kategoria: Pociągi

Oferta Taniej z Bliskimi

 

Taniej z Bliskimi to nowa zniżka, którą można wykorzystać przy zakupie biletów PKP TLK oraz IC. Oferta pozwala zaoszczędzić aż 30% na cenie biletów! Co warto o niej wiedzieć i kto może z niej skorzystać?

 

Oferta Taniej z Bliskimi – zasady

Taniej z Bliskimi to zniżka wprowadzona przez PKP od lipca 2022 roku, która zastąpiła dotychczasowy Bilet Rodzinny w pociągach TLK i IC na trasach krajowych. Jest ona dedykowana nie tylko osobom spokrewnionym podróżującym z dzieckiem, ale również niewielkim grupom znajomych, którzy zdecydowali się na wspólny przejazd pociągiem.

Z oferty mogą skorzystać osoby, które podróżują:

  • w grupie od 2 do 6 osób,
  • pociągiem tej samej relacji,
  • w tej samej klasie wagonu,
  • tego samego dnia.

Ze zniżek mogą korzystać podróżni tak w 2. jak i 1. klasie wagonów z miejscami siedzącymi, sypialnianymi czy kuszetkami.

 

Zniżka Taniej z Bliskimi a inne ulgi

Ważną informacją jest to, że oferta Taniej z Bliskimi łączy się także z innymi ulgami. Jeśli więc przysługuje Ci prawo do zniżki 33%, 37%, 51%, 78% lub 95% również możesz z niej skorzystać!

 

Czy zawsze opłaca się dodać zniżkę Taniej z Bliskimi do biletu?

Od połowy 2022 roku PKP wprowadziło dynamiczny system promocyjny, który zastąpił ofertę „Wcześniej — Taniej”. Obecnie bilety można kupić nawet za 1/4 ceny w opcji „Super Promo”! Jednak ostateczny koszt zakupu zależy od popularności połączenia i zapełnienia pociągu. Można więc upolować przejazd z Warszawy do Trójmiasta nawet za 19 zł, jeżeli tylko wykupimy bilet odpowiedni wcześniej lub też znajdziemy godzinę wyjazdu rzadziej wybieraną przez podróżnych. Promocja ta pozwala sporo zaoszczędzić, jednak wymaga od podróżujących elastycznego podejścia do przejazdu oraz planowania z wyprzedzeniem.
I tutaj chcemy zaznaczyć: oferta „Taniej z Bliskimi” wyklucza możliwość skorzystania z oferty elastycznych cen. Dlaczego? Ponieważ nalicza się ona od ceny bazowej. Radzimy więc, aby sprawdzić ceny biletów z opcją „Taniej z Bliskimi” jak i bez niej, szczególnie w przypadku zakupu miejscówek na 30 dni przed odjazdem pociągu. Promocja w dynamicznym cenniku PKP może być wyższa niż 30% za przejazdy w grupie.

 

Jak dodać zniżkę Taniej z Bliskimi do biletu?

Na stronie głównej EuroPodróże.pl po wyborze trasy przejazdu, należy przejść do okienka „Pasażerowie/Ulgi”.

Tam wybrać liczbę pasażerów, ich zniżki oraz zaznaczyć checkbox „Taniej z Bliskimi”.

Zniżka Taniej z Bliskimi - jak kupić bilet

Na liście wyników będą pokazane wszystkie pociągi kursujące na wybranej trasie. Jednak zniżka zadziała tylko w pociągach IC lub TLK. Przy wyborze innego przewoźnika, należy odznaczyć checkbox „Taniej z Bliskimi” lub wybrać zniżkę „Bilet rodzinny”, jeżeli wśród podróżnych będzie przynajmniej jedno dziecko do ukończenia 16 roku życia.

Wyszukaj połączenie