Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Frankfurt - bilety na pociągLeżący nad Menem u stóp góry Taunus, znany jest jako jeden z największych portów lotniczych w Europie obsługujący ok 40 mln pasażerów rocznie. To tu najczęściej mają miejsce przesiadki lotów długodystansowych do Ameryki czy Azji. Tę rolę zawdzięcza swojemu centralnemu położeniu i faktycznie trudno nie ulec temu wrażeniu patrząc na mapę. Miasto posiada także duże znaczenie finansowe i transportowe. Obok Monachium uważane jest za jedną z ekonomicznych stolic Niemiec. Miasto nie poprzestaje jednak na tej roli. Co roku odbywają się tu ważne imprezy kulturalne jak na przykład Targi Książki, których tradycja wywodzi się z czasów Gutenberga! Największym frankfurckim festiwalem jest jednak Festiwal Muzeów odbywający się w sierpniu. Co roku przyciąga około 3 mln turystów. W przerwie od doznań estetycznych warto spróbować słynnych frankfuterków.

Pociągiem do Frankfurtu

Frankfurt posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z Warszawą. Pociągi kursują kilka razy na dobę pozwalając na wybór połączenia dziennego lub nocnego. Dworzec Frankfurt Hauptbahnhof jest jednym z największych dworców kolejowych w Europie. Dworzec obsługuje połączenia linii niemieckich kolei dużych prędkości ICE oraz posiada bezpośrednie połączenia z większością dużych niemieckich miast i z lotniskiem Ren-Men.

Rezerwacja biletu na pociąg do Frankfurtu

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino, Deutsche Bahn i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje we Frankfurcie:
  • Dzielnica Banków
  • Römerberg
  • Kościół św. Pawła
  • Fontanna sprawiedliwości
  • Kościół św. Mikołaja
Dworce kolejowe we Frankfurcie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie