EuroPodróże wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Opublikowany: 2024/01/19
Kategoria: O nas

EuroPodróże wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich z okazji Dnia Babci i Dziadka
Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami wyjątkową wiadomością. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, nasz serwis EuroPodróże postanowił wesprzeć Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, przekazując darowiznę w wysokości 10 tysięcy złotych. To dla nas ważne święto, a pomoc dla osób starszych i osamotnionych to wyjątkowy prezent, który z radością przekazujemy.
Problem marginalizacji oraz wykluczenia seniorów w naszym społeczeństwie bez wątpienia wymaga wprowadzenia zmian, przede wszystkim w naszej świadomości. Według przeprowadzonych przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich badaniach wynika, że ponad ¼ osób powyżej 80 roku życia cierpi z powodu samotności. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich wie jak temu przeciwdziałać.

Jak działa Stowarzyszenie mali bracia Ubogich?

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich to organizacja, która od lat skutecznie wspiera seniorów w Polsce na wielu płaszczyznach i oferuje coś, czego potrzeba seniorom najbardziej – swój czas i uwagę. Stowarzyszenie zrzesza i prężnie i koordynuje działania niemal 700 wolontariuszy z całej Polski, którzy regularnie odwiedzają osoby starsze. To nie tylko wsparcie emocjonalne, ale także okazja do nawiązywania cennych więzi, których tak bardzo brakuje osobom starszym.
Stowarzyszenie stawia na bliskość i integrację, przywraca podopiecznym aktywny udział w życiu społecznym poprzez organizację kameralnych spotkań, wycieczek oraz świątecznych spotkań. A przede wszystkim wspiera w najtrudniejszych chwilach, Stowarzyszenie prowadzi i rozwija Telefon Zaufania, który umożliwia seniorom rozmowę z psychologiem.

mali bracia Ubogich to nie tylko wolontariat i bezpośrednie wsparcie seniorów, to także prowadzone badania, których udostępnione raporty edukują społeczeństwo i uczulają na problem osamotnienia. Tym bardziej cieszymy się, że możemy dołożyć małą cegiełkę do tak ważnej misji społecznej, którą jest walka z samotnością i marginalizacją osób starszych.

EuroPodróże – wspieramy seniorów

Dlaczego postanowiliśmy przekazać wsparcie właśnie temu Stowarzyszeniu? Bo wierzymy, że każdy z nas może być małym bratem lub siostrą dla kogoś, kto potrzebuje wsparcia i zrozumienia. Wsparcie dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich to inwestycja w lepszą przyszłość naszych seniorów.
Jeśli również chcecie dołączyć do działań Stowarzyszenia lub pomóc w inny sposób, zachęcamy do przemyślenia udziału w wolontariacie, przekazania 1,5% podatku lub dokonania dobrowolnej darowizny. Więcej dowiesz się na www.malibracia.org.pl

Razem możemy zmieniać rzeczywistość i tworzyć bardziej otwarte społeczeństwo, w którym nikt nie czuje się samotny. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą inicjatywę.

 

Wyszukaj połączenie