Posadź swoje drzewo z EuroPodróże

Opublikowany: 2023/11/29
Kategoria: O nas

Pamiętasz o naszej akcji Kolej na las? Jeśli nie, to tutaj zostawiamy małe przypomnienie: podstrona, która została poświęcona akcji. A tych, którzy dobrze znają naszą akcję, zapraszamy do kolejnego akapitu. W dużym skrócie: Kolej na las to akcja, której głównym celem jest zredukowanie ilości emitowanego dwutlenku węgla, co za tym idzie zalesianie polskich lasów. Postanowiliśmy sadzić drzewa, zwiększyć świadomość ekologiczną i zaangażować społeczność, którą wokół siebie zgromadziliśmy. Takim sposobem, każdy klient, który wystawił nam ocenę na wizytówce Google, przyczynił się do posadzenia drzewa. 10 nowych opinii to 1 drzewo posadzone przez nas w polskich lasach. Teraz rozbudowaliśmy akcję o kolejne możliwości, sprawdź jakie.

Jeszcze więcej drzew w ramach akcji Kolej na las!
Nasza pierwotna akcja cieszy się sporą popularnością, która zdecydowanie przerosła nasze oczekiwania. Idąc za ciosem i odzewem naszych klientów, wprowadzamy nową opcję, w której można jeszcze bardziej wesprzeć naszą akcję. Jest nią możliwość przekazania darowizny, w dowolnej kwocie, na rzecz naszej akcji. Zrobisz to w dwóch prostych krokach podczas rezerwacji biletów kolejowych w naszym serwisie.

Jak to wygląda? Gdy rezerwujesz bilet kolejowy na interesującą Cię relację, cały proces zakupowy nie ulega zmianie. Dopiero w momencie wyboru płatności za bilety, w panelu pojawi się check box „chcę wesprzeć akcję sadzenia drzew”, a zaraz obok okno do wpisania dowolnej, wybranej przez Ciebie kwoty.

Co miesiąc zsumujemy wszystkie darowizny, łącznie z Twoją i przekażemy na zakup drzew, które zostaną posadzone w Polsce w ramach naszej stałej współpracy z www.posadzimy.pl

Co w przypadku, gdy zabraknie środków do okrągłej sumy pozwalającej na zakup sadzonki? Zobowiązujemy się także do pokrywania brakujących środków do pełnych kwot, aby każda złotówka przekazana w ramach darowizny została przekazana na ten szczytny cel.

Posadź z nami swoje drzewo!
Twoje drzewo zostanie posadzone wiosną lub na początku jesieni, w zależności od tego, w jakiej porze roku przekażesz swoją darowiznę. Posadzimy.pl organizuje dwa terminy sadzenia drzew w ciągu roku, aby zapewnić drzewom jak najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju.

Co następnie dzieje się z drzewami? Będzie można je odwiedzić w ogólnodostępnych lasach, a o lokalizacjach posadzonych drzew w ramach naszej inicjatywy serwis będzie informować po posadzeniu.

Jakie korzyści niesie za sobą akcja?
Podróżowanie koleją to jedna z najbardziej ekologicznych form transportu — pasażer pociągu generuje średnio pięciokrotnie mniej dwutlenku węgla od pasażera samochodu osobowego! A możesz sprawić, by Twoje podróże kolejowe stały się całkowicie neutralne dla środowiska. Zastanawiasz się pewnie jak to możliwe? Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę prosta, wystarczy, że przyczynisz się do zasadzenia drzew, które zredukują wygenerowany podczas Twoich podróży dwutlenek węgla!

Na podstawie obliczeń opartych na statystykach najpopularniejszych polskich połączeń, polski pasażer kolejowy, podczas swoich podróży generuje rocznie tyle dwutlenku węgla, ile są w stanie zredukować 2 drzewa. To jak, dołączysz do naszej inicjatywy? Wystarczy, że wystawisz nam opinię, lub przekażesz darowiznę. Razem możemy zdziałać więcej!

Sprawdź regulamin akcji.

Wyszukaj połączenie