Inspiracje na podróż pociągiem

Zobacz gdzie możesz pojechać pociągiem
Opublikowany: 2020/03/02
Kategoria: O nas

Pomysły na podróż pociągiem

Czy wiesz, że Europa opleciona jest siatką nowoczesnych kolei, docierających do ponad 20 000 miejscowości w wielu krajach? To niezliczona ilość możliwości podróżnych! Jeżeli planujesz podróż pociągiem i poszukujesz inspiracji…z pewnością zainteresuje Cię nasze inspiracje podróżnicze! Na stronie znajdziesz m.in. opisy nowoczesnych europejskich kolei dużych szybkości,  inspiracje podróżnicze jak na przykład  recepty na podróż pociągiem po europejskich miastach, propozycje zwiedzania każdego z nich oraz opisy spektakularnych tras szwajcarskich kolei panoramicznych. Jeśli nie chcesz ograniczać się do jednego państwa, przeczytaj pomysły na  kolejowe „eurotripy” po stolicach Europy oraz poznaj ciekawe rozwiązania podróżnicze jak na przykład bilet Interrail. Dzięki lekturze szybko dotrzesz do kluczowych informacji o praktycznych i wygodnych sposobach podróżowania koleją po Polsce i Europie i z łatwością zaplanujesz swoją wymarzoną podróż pociągiem.

Pomysły na podróż pociągiem

Gdzie i co warto zobaczyć

W EuroPodróżach.pl sezon na podróże trwa cały rok! Właśnie dlatego przygotowaliśmy inspirujący wybór najciekawszych kierunków podróży pociągiem znajdujący się w zakładce Kierunki Podróży. Znajdziesz tu nie tylko opisy europejskich miast oraz atrakcji turystycznych, ale również ceny popularnych połączeń i praktyczne informacje dotyczące podróżowania pociągiem po Polsce i Europie oraz zakupu biletu na pociąg online. Czytelny i schematyczny podział kierunków względem kraju sprawia, że szybko odnajdziesz swój wymarzony kierunek podróży pociągiem w atrakcyjnej cenie.

Pociąg do Warszawy

Jak dojechać tam pociągiem

Jeśli już wybrałeś interesujący Cię kierunek podróży pociągiem, ale nie wiesz jak i skąd rozpocząć swoją podróż? Bez obaw – pod każdą z naszych inspiracji znajdziesz przykładowe połączenia łączące dane miasto z innymi miastami w Polsce i Europie. Możesz również wyszukać połączenie używając wyszukiwarki lub skontaktować się z naszymi Konsultantami Podróży, którzy pomogą zaplanować Twoją podróż pociągiem. Często pociąg jest również idealnym uzupełnieniem podróży samolotowej. Dojazd z i na lotnisko oraz możliwość swobodnego przemieszczania się między miastami danego regionu Europy sprawia, że podczas jednego pobytu jesteś w stanie zobaczyć zdecydowanie więcej! 

Pendolino do Krakowa

Zagraniczni przewoźnicy

W naszej ofercie posiadamy bilety na przejazdy nowoczesnymi pociągami dużych prędkości. Sam przejazd takim pociągiem jest już atrakcją samą w sobie – dając możliwość podziwiania krajobrazu, podczas komfortowej podróży w tempie nawet do 350 km/h! Podróż pociągiem zapewnia również mobilność i pozwala zobaczyć dużo więcej. Jednym z popularniejszych połączeń jest przejazd pociągiem Eurostar łączący Londyn i Paryż, dzięki czemu jesteśmy w stanie zwiedzić dwie stolice nawet w jeden weekend! Pociągi TGV umożliwiają szybkie podróżowanie po Francji, pociągi Eurostar (dawniej Thalys) łączą miasta Belgii, Holandii i Francji, pociągi ICE i Deutsche Bahn umożliwiają komfortowe przemieszczanie się po Niemczech, natomiast we Włoszech sprawne podróżowanie po zabytkowych miastach umożliwiają szybkie pociągi FrecciargentoFrecciarossa i Frecciabianca.

Podróż szyta na miarę 

Naszym celem jest maksymalne ułatwienie samodzielnej organizacji podróży pociągiem  oraz zakupu biletu na pociąg przez internet. Dlatego wszelkie informacje dotyczące rezerwacji biletów na pociąg online, szukania połączeń kolejowych oraz organizacji podróży pociągiem znajdziesz w zakładce POMOC. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu podróży, nie znalazłeś interesującej Cię oferty lub kierunku, albo planujesz przejazd pociągiem dla większej grupy osób – służymy pomocą! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub telefonicznie – pomożemy zaplanować twoją wymarzoną podróż pociągiem przygotowując indywidualną ofertę przejazdu oraz  chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. 

Bilety na pociąg TGV

Pomoc w planowaniu podróży

Nasi Konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu, również w weekendy! Możesz skontaktować się z Nami zarówno telefonicznie, jak i mailowo – z radością pomożemy zaplanować Twoją podróż pociągiem. Naszym celem jest pomoc w organizacji podroży pociągiem po Polsce oraz za granicą dla klientów ze wszystkich stron świata, dlatego nasza infolinia działa w kliku językach. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz pomożemy zaplanować podróż pociągiem  w języku polskim, angielskim oraz rosyjskim.

Wyszukaj połączenie