Londyn bilety kolejowe

Z Paryża do Londynu w 2 godziny!

Opublikowany: 2019/03/21
Kategoria: Pociągi

Pociąg Eurostar – Z Paryża do Londynu

W Paryżu pociąg Eurostar zatrzymuje się na dworcu Gare du Nord, znajdujący się przy stacji metra o tej samej nazwie. Stacja jest skomunikowana z 2 liniami metra:

Fioletowa 4 z północy od Porte de Clignancourt na południe do Mairie de Montrouge

Pomarańczowa 5 przebiegają na wschodzie Paryża od Bobigny do Place d’Italie

Pociąg z Paryża do Londynu

Rozkład jazdy pociągów Eurostar Paryż – Londyn

Eurostar - bilety online

Gare du Nord, czyli Dworzec Północny to miejsce wyjazdu pociągu Eurostar z Paryża. Jest jednym z sześciu głównych dworców Paryża. Korzysta z niego ok 180 mln pasażerów rocznie, co czyni go jednym z największych dworców na świecie pod względem odprawionych podróżnych, ale spokojnie:

dzięki temu przewodnikowi na pewno się nie zgubicie!

  • Wchodzimy do obszernej hali dworca Gare du Nord i kierujemy się do części odjazdów międzynarodowych, w której znajduje się strefa Eurostar. Pociąg Eurostar odjeżdża z osobnego peronów 3-6 na który nie mają wstępu osoby bez ważnego biletu na przejazd. Warto więc upewnić się, że mamy je przy sobie, jeśli nie mamy możemy wydrukować je z automatów na dworcu. Potrzebny nam będzie voucher, numer rezerwacji oraz karta kredytowa którą zapłaciliśmy za bilet.
  • Następnie udajemy się do strefy check in. Odprawa przypomina tą na lotnisku jest jednak znacznie szybsza i sprawniejsza. Najpierw skanowane są bagaże, następnie przechodzimy przez bramki bezpieczeństwa, a na końcu ma miejsce kontrola paszportów/dowodów osobistych. Aby na spokojnie dokonać całej trzeba być min. 30 minut przed odjazdem pociągu (I i II klasa).
  • Po odprawie podróżujący czekają w wygodnej poczekalni Eurostar departure Lounge na informację z której platformy odjedzie pociąg. Znajdziemy tam również sklepy, kawiarnie i darmowe wi-fi.
  • Na platformę peronu wjeżdżamy ruchomymi schodami, bezpośrednio z poczekalni, nie zajmuje to więcej niż minutę. Pozostaje odnaleźć odpowiedni numer wagonu i…
  • Czas na relaks!
Londyn w 4 godziny Czytaj

Jak kupić bilet na pociąg Eurostar?

Rezerwacji biletu można dokonać przez formularz rezerwacyjny, e-mail: kontakt@europodroze.pl lub telefonicznie: 703 402 010 (Koszt połączenia: 2,58 PLN z VAT/min). Zapraszamy do kontaktu!

Wyszukaj połączenie