Kolej na las!

Opublikowany: 2023/05/30
Kategoria: O nas

Podróżowanie koleją to jedna z najbardziej ekologicznych form transportu, ale czy możemy zdziałać więcej dla naszego klimatu? Otóż tak i mamy na to pomysł! Ruszamy z nową akcją Kolej na Las! A jej cel jest naprawdę prosty — więcej drzew w polskich lasach. Co zrobić, by dołączyć do akcji? Nawet nie musisz ruszać się z miejsca, wystarczy, że podzielisz się swoją opinią na temat naszego serwisu, a my posadzimy drzewa.

🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳 Podziel się opinią już teraz! 🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳

Na szczęście w dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykładamy do ekologii i podejmujemy coraz śmielsze kroki w ramach ochrony środowiska. Jednym z kluczowych aspektów naszej strategii ochrony klimatu są działania, mające na celu redukcję CO2. Dlatego zadbamy o nasze lasy, które pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla i stanowią nieocenione źródło życia i zasobu naturalnego. W końcu nie bez powodu lasy są nazywane płucami naszej planety. Ale czy wiesz, że przeciętnie drzewo jest w stanie pochłonąć rocznie 6-7 kg CO2? Jeden hektar lasu równoważy roczną emisję spalin czterech samochodów osobowych.

Wniosek jest jeden — potrzebujemy znacznie więcej drzew, aby zadbać o lepszą jakość naszego powietrza. A co zrobić, aby Twoje podróżowanie koleją było całkowicie neutralne dla środowiska? Na podstawie obliczeń opartych na statystykach najpopularniejszych polskich połączeń, osoba podróżująca koleją przeciętnie generuje rocznie tyle dwutlenku węgla, ile są w stanie zredukować 2 drzewa.

Posadź z nami drzewa

Zasady działania akcji „Kolej na Las”
Być może trudno w to uwierzyć, ale Twoje słowa mają wpływ na naszą planetę —teraz, opinia, którą napiszesz przyczyni się do ochrony naszych lasów. Zastanawiasz się jak to możliwe? Już odpowiadamy. Zasady naszej akcji są niezwykle proste i dostępne dla wszystkich. Może przyłączyć się do niej każdy, kto korzystał z serwisu rezerwacji biletów EuroPodróże i ma chęć podzielenia się swoimi wrażeniami na ten temat. Może to właśnie Ty?! Za każde dziesięć nowych opinii sadzimy jedno drzewo w ramach współpracy z Posadzimy.pl. Na koniec każdego miesiąca zliczamy nowe opinie, które wpłynęły na stronę wizytówki Google i dzielimy się naszymi postępami.

Akcję rozpoczęliśmy w czerwcu od posadzenia 37 drzew, po
pierwszym miesiącu udało się nam posadzić kolejne 6 drzew, a to nie koniec
naszych sukcesów! Kolejny miesiąc minął i przychodzimy do Was z
entuzjastycznymi wiadomościami. Wrzesień zakończyliśmy kolejnym osiągnięciem– dzięki czemu łącznie w ramach naszej akcji zostaną posadzone 64 drzewa! To niesamowite osiągnięcie, które przekłada się na redukcję 384 kg dwutlenku węgla w skali roku.

Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i współpracy z Posadzimy.pl, nasza inicjatywa stale się rozwija. Koniecznie zostań z nami i śledź rozwój naszej akcji.

🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳Sprawdź ile udało nam się wspólnie zdziałać🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳

Co się dzieje dalej? Posadzimy.pl organizuje dwa terminy sadzenia drzew w ciągu roku – wiosną i jesienią – na terenie całej Polski, aby zapewnić drzewom jak najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju.
Co następnie dzieje się z drzewami? Będzie można je odwiedzić w ogólnodostępnych lasach, a o lokalizacjach drzew posadzonych w ramach naszej inicjatywy będziemy informować po posadzeniu. Posadzone w ramach akcji Kolej na las drzewa będą rosnąć i oczyszczać nasze powietrze przez co najmniej 60 lat! Brzmi świetnie, prawda? Twoja opinia ma ogromne znaczenie dla nas i dla naszego środowiska- sprawdź sam!

Korzystałeś z naszego serwisu? Zostaw opinię.

Redukcja co2

Korzyści dla Ciebie
Tylko jedno kliknięcie i podzielenie się swoją opinią dzielą Cię od wzięcia udziału w niezwykle inspirującej inicjatywie. Poprzez akcję Kolej na Las, nie tylko wesprzesz zalesianie różnych obszarów w Polsce, ograniczysz emisję C02, ale również dasz innym podróżnym szansę skorzystania z Twojego doświadczenia. Przekonaj się jaką moc ma Twoja opinia!

Więcej drzew oznacza nie tylko redukcję CO2, lecz także piękniejszy krajobraz, który może być źródłem radości dla nas wszystkich. Przyłącz się do naszej wspaniałej inicjatywy i podziel się swoimi cennymi spostrzeżeniami, Twoje zaangażowanie ma ogromne znaczenie. Razem możemy budować lepszą przyszłość dla nas i naszego klimatu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o akcji? Zapoznaj się z naszym regulaminem.

Sadzenie drzew

Wyszukaj połączenie