Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Thalys: Paryż - Amsterdam - Bruksela - Kolonia
Weekendowy Eurotrip po czterech państwach
« Back
Forward »
TGV - pociągiem przez Europę
Paryż kolejowa stolica Europy
« Back
Forward »
Bernina Express - kolej panoramiczna przez Szwajcarię
Bernina Express - szwajcarskie passy
« Back
Forward »
Ostatnie artykuły
Pendolino Kraków
Weekend w Krakowie
Kraków, nie bez powodu, uważany jest za najpiękniejsze miasto w Polsce. Długa i bogata  historia Miasta Królów Polski widoczna jest niemal na każdym rogu Starego Miasta. Obecność licznych uniwersytetów i akademicka atmosfera sprawiają, że mimo swojego wieku Kraków jest wiecznie młody, a bogata oferta kulturalna przyciąga turystów z całego świata.
Pociągiem po Europie - najpiękniejsze trasy
10 Najpiękniejszych tras kolejowych w Europie
Pociąg, jak żaden inny środek transportu, daje możliwość równoczesnego odpoczynku oraz podziwiania otoczenia w trakcie podróży. Przestrzeń nowoczesnych wagonów zapewnia komfort, duże okna dobry widok, a położone z dala od głównych dróg tory - zapierające dech w piersiach widoki! Przedstawiamy wybór 10 najpiękniejszych tras kolejowych w Europie!
Berlin kolejową bramą Niemiec
Niemcy jako sąsiedni kraj stanowią popularny cel wyjazdów turystycznych oraz biznesowych. Odpowiedzią na te potrzeby są bezpośrednie połączenia kolejowe do Berlina. Stolica Niemiec położona jest blisko wschodniej granicy, posiada świetnie zlokalizowany dworzec w  centrum miasta oraz stanowi stację transferową dla połączeń kolejowych w głąb Niemiec.
Bałtyk - rezerwacja i zakup biletów kolejowych
Pociągiem nad morze! Sprawdź gdzie dojedziesz pociągiem
Z czym kojarzy wam się podróż pociągiem nad morze? Na pewno z wypoczynkiem! Od kiedy na polskich torach pojawił się szybki pociąg Pendolino czas przejazdu znacznie się skrócił, a wypad nad morze może być również świetnym pomysłem na weekend! Zobaczmy do których miejscowości nad morzem dojedziemy pociągiem!
Bilety kolejowe online
Kolej pędzi w dobrą stronę 
Rosnąca mobilność oraz coraz wyższe wymagania związane z komfortem podróży stawiają nowe wyzwania na gruncie obsługi klienta. Modernizacja pociągów i torów, nowoczesne składy oraz sprzedaż elektronicznych biletów online sprawiają, że kolej pędzi coraz szybciej w dobrą stronę.
Eurostar bilety online
Z Paryża do Londynu w 2 godziny!
W Paryżu pociąg Eurostar zatrzymuje się na dworcu Gare du Nord, znajdujący się przy stacji metra o tej samej nazwie. Pociąg pędząc przez kanał La Manche pozwala dotrzeć do Londynu już w 2 godziny! Dzięki temu weekendowe wycieczki między tymi dwoma stolicami stały się niezwykle popularne!
Eurostar bilety online
Gwiazda Europy…pociąg Eurostar!
Podróż pociągiem Eurostar na odcinku Paryż - Londyn trwa 2 godziny 15 minut, na dystansie 492 kilometrów. Pociąg rozwija prędkość nawet do 300 km/h, zwalnia jedynie pod 50-kilometrowym Eurotunelem (pod kanałem La Manche) do i tak imponującej prędkości 160 km/h. Średnia prędkość na całej trasie wynosi 200 km/h.
Eurostar bilety online
Pociągiem Eurostar przez kanał La Manche
Nowoczesne pociągi europejskie pozwalają na swobodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy różnymi państwami. Eurostar to pociąg kursujący codziennie między Londynem i Paryżem, w odstępach co ok. 30 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacjach St Pancras International w Londynie oraz Gare du Nord w Paryżu i pozwala, tym samym, na przedostanie się z centrum do centrum obu stolic w 2 godziny 15 minut!
Eurostar bilety online
Zwiedzanie Londynu w jeden dzień
Co zobaczyć w Londynie
Londyn jest najchętniej odwiedzaną stolicą świata. Powodów by tu przyjechać jest naprawdę wiele wystarczy wspomnieć Tate Modern Museum, Pałac Buckingham, Soho czy klimatyczną, coraz modniejszą dzielnicę Camden. Ile turystów, tyle sposobów zwiedzania. Proponujemy czterogodzinny spacer wzdłuż Tamizy, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki i atrakcje.
Eurostar bilety online
Spacer po Paryżu
Pociągiem do Paryża
Paryż znany jest jako miasto zakochanych oraz światowa stolica sztuki i mody. Obecnie na turystów czeka tu, aż 150 muzeów i galerii, paryski Fashion Week oraz niezliczona ilość kawiarenek w których można napić się orzeźwiającego wina. Wijąca się przez całe miasto Sekwana zaprasza do odbywania spacerów wzdłuż jej brzegów. Proponowana trasa spaceru to cztery godziny. To od was zależy ile czasu będziecie chcieli spędzić w każdym miejscu.
Eurostar bilety online
Londyn i Paryż w dwa dni pociągiem Eurostar!
Recepta na podróż
Myślisz, że zwiedzanie każdej ze stolic wymaga osobnego wyjazdu? Nowoczesne pociągi europejskie pozwalają na swobodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy różnymi państwami. Eurostar to pociąg kursujący codziennie między Londynem i Paryżem, w odstępach co ok. 30 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacjach St Pancras International w Londynie oraz Gare du Nord w Paryżu i pozwala, tym samym, na przedostanie się z centrum do centrum obu stolic w 2 godziny 15 minut!
Wiedeń bilety online
Weekend w Wiedniu
Pociągiem do Wiednia
Niesamowite atrakcje turystyczne, imponująca oferta kulturalna oraz nastrój wiedeńskich kawiarenek sprawiają, że Wiedeń cieszy się sympatią całego świata. Historyczne centrum Wiednia, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zachwyca ilością zabytków ze wszystkich epok historycznych. Ze względu na bogactwo atrakcji, Wiedeń należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Wijący się przez miasto Dunaj, zachęca do odbywania długich spacerów.
Bratysława bilety online
Zwiedzanie Bratysławy
Pociągiem do Bratysławy
Jest to jedyna stolica na świecie, która graniczy równocześnie z dwoma Państwami - Austrią i Węgrami. Mimo stołecznej roli, Bratysława jest miastem niezwykle kameralnym. Kręte uliczki podzamcza, urokliwy rynek oraz bulwary nad Dunajem zapraszają do zwiedzania, a ponieważ wszystko jest tutaj blisko możemy to zrobić podczas kilkugodzinnego spaceru.
Bilety kolejowe online
Spacer po Budapeszcie
Położona nad Dunajem stolica Węgier, zaliczana jest do grona najpiękniejszych miast świata. Budapeszt w naturalny sposób podzielony jest na dwie części. Buda jest pagórkowatym, zielonym terenem. Jego najważniejszym miejscem jest Zamek Królewski, z murów którego roztacza się wspaniały widok na nizinny Peszt oraz jego liczne zabytki.
Połączenia międzynarodowe z Polski
Recepta na podróż: Naddunajskie stolice
Budapeszt - Bratysława - Wiedeń
Trzy, świetnie skomunikowane ze sobą europejskie stolice, połączone wspólną historią, dziedzictwem kulturowy oraz Dunajem, przepływającym przez każdą z nich. Wybierając pociąg, w każdej z nich możemy spędzić tyle czasu ile chcemy oraz kolejność w jakiej chcemy je zwiedzać!
Bolonia bilety kolejowe online
Co zobaczyć w Bolonii
Podróże pociągiem
Uznawana za jedno z najciekawszych miast w Europie, słynie ze swojej średniowiecznej architektury oraz charakterystycznej czerwonej cegły z której wykonana jest większość zabytków. Najstarszy uniwersytet w Europie, tytuł “Miasta Muzyki” UNESCO czy w końcu słynny sos bolognese. Powodów by odwiedzić Bolonię jest naprawdę wiele. Proponowana trasa spaceru to jeden dzień zwiedzania miasta. To od was zależy ile czasu będziecie chcieli spędzić w każdym miejscu.
Padwa bilety online
Zwiedzanie Padwy
Podróże pociągiem
Miasto, które swoimi początkami sięga już IV wieku, jest znane przede wszystkim jako ośrodek uniwersytecki. Tradycja wymian oraz napływu studentów z całego świata jest obecna również współcześnie, co czyni Padwę miastem wiecznie młodym i barwnym, mimo wiekowych zabytków oraz monumentalnego charakteru średniowiecznej architektury. Proponowana trasa zwiedzania to jeden dzień spaceru po mieście.
Wenecja bilety online
Wenecja w jeden dzień
Podróże pociągiem
Położona nad Adriatykiem Wenecja, zaliczana jest do grona najpiękniejszych i najromantyczniejszych miast Europy. Obecność licznych zabytków, klimatycznych wąskich uliczek, w których łatwo się zgubić na leniwy spacer oraz rozśpiewanych gondolierów, czynią Wenecję jednym z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów na świecie. Proponowana trasa zwiedzania to dzień spaceru po mieście.
Włochy bilety online
Recepta na podróż: Wenecja – Padwa – Bolonia
Zwiedzanie Włoch pociągiem
Włochy słyną z niesamowitej ilości zabytków, ciekawej historii, doskonałej kuchni oraz atrakcji turystycznych, które po prostu trzeba zobaczyć. Często planując urlop decydujemy się na jeden kierunek i kupujemy bilet do konkretnego miasta. Po co jednak ograniczać się do zwiedzania jednego miejsca, skoro Włochy mają tyle do zaoferowania? Z pomocą przychodzą pociągi!
Kolej panoramiczna w Szwajcarii
Bernina Express – szwajcarskie passy
Intrygującą propozycją dla miłośników podróży, z dala od utartych szlaków turystycznych, jest podróż pociągiem panoramicznym. Jedno jest pewne: Inna niż wszystkie! To oferta dla tych, którzy chcieliby przeżyć niezwykłą i fascynującą przygodę, jednocześnie mieć możliwość podziwiania przepięknych widoków. Bernina Express, bo o nim mowa, to pociąg panoramiczny przemierzający jedną z najbardziej malowniczych tras kontynentu...
Golden Pass pociąg panoramiczny
Ekspres Złotej Przełęczy
Pociągi panoramiczne to jeden z lepszych sposobów na zwiedzenie Szwajcarii. Po drodze mijają przełęcze alpejskie, lodowce, malownicze miasteczka, przełomy rzeczne, ośrodki narciarskie. Aby złota podróż koleją po Szwajcarii stała się rzeczywistością koniecznie należy skorzystać z oferty Ekspresu Złotej Przełęczy...
Glacier Express - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Koleją panoramiczną przez Alpy
Podróż z Glacier Express (Ekspres Lodowcowy) to jedna z najpiękniejszych tras koleją panoramiczną na ziemi. Bezapelacyjnie są szybsze sposoby podróżowania niż Ekspres Lodowcowy (maksymalna prędkość 40km/h), natomiast nic nie może się równać z wrażeniami dawkowanymi po drodze z każdą minutą.
Pre-Alpine Express - Koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Zwiedzanie Szwajcarii pociągiem panoramicznym
Szwajcaria to nie zawsze muszą być szczyty ponad 4000 m i głębokie, urwiste wąwozy. Istnieje równie piękna, łagodniejsza strona tego kraju, którą warto zwiedzić. Pre-Alpine Express, wprowadzi pasażerów do Szwajcarii o łagodnych, falujących wzgórzach, malowniczych wioskach i dojrzewających sadach poprzedzających góry . Stąd właśnie wzięła się jego nazwa – Ekspres Przedalpejski...
Cheese Train - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Cheese Train – serowa wyprawa koleją panoramiczną
Szwajcaria to piękny kraj z mnóstwem atrakcji turystycznych. Najlepiej zwiedzić ją pociągami panoramicznymi, których jest kilka. Kolej panoramiczną zaprojektowano tak, aby wygodnie obserwować zmieniające się za oknem krajobrazy. Podróż tymi pociągami jest niezwykle urozmaicona i może być naprawdę wspaniałą przygodą...
Train du Chocolat - bilety online
Słodka podróż pociągiem
Pociąg Czekoladowy kursuje pomiędzy Montreux i fabryką czekolady Cailler-Nestle w Broc. Swoją trasę ten pociąg panoramiczny przemierza w sezonie letnim, od maja do października. Kolej panoramiczna, a w szczególności Train du chocolat - to obowiązkowy punkt podróży po Szwajcarii. Oczywiście nie tylko dla prawdziwych miłośników czekolady.
Wilhelm Tell Express - szwajcarska kolej panoramiczna
Wilhelm Tell Express – szwajcarska trasa panoramiczna
Najważniejszym punktem podróży po Szwajcarii jest przejazd jedną z tras oferowanych przez koleje panoramiczne. Można podziwiać krajobrazy Szwajcarii zza okien panoramicznego pociągu. Wilhelm Tell Express jest jedną z licznych szwajcarskich kolejowych tras panoramicznych.
Podróżowanie pociągiem  po Europie - międzynarodowe połączenia kolejowe
Pociąg czy samolot?
Po co budować nowe linie kolejowe i podróżować pociągami, skoro można polecieć samolotem? Czy samolot jest najszybszą i najlepszą formą podróżowania? Odpowiedź na nie okazuje się bardzo prosta. Tutaj spieszymy z wyjaśnieniem.
Bilety kolejowe online
One way ticket?… czyli kiedy i jaki bilet na pociąg
Koleje dużych prędkości podobnie jak inne środki transportu posiadają własne rodzaje biletów, klas i taryf. Jeśli postanowili Państwo wybrać właśnie szybki pociąg, warto wiedzieć jakiego typu bilety kolejowe obowiązują oraz kiedy najdogodniej dokonać rezerwacji na wymarzoną podróż.
Podróż pociągiem z dziećmi
Podróż pociągiem z dzieckiem
Podczas gdy dla dziecka pociąg to wesoła ciuchcia mknąca po torach to dla rodziców jest to raczej projekt z pogranicza zarządzania, znajomości infrastruktury, a także żonglerki wymagającej przynajmniej 6 rąk. Na szczęście kolej szybkich prędkości wyszła naprzeciw oczekiwaniom i teraz podróż może stać się przyjemnością dla dziecka, a co najważniejsze – dla rodzica.
Koleje europejskie bilety online
Komfort i wygoda – koleje dużych prędkości
Sprawdź jak zarezerwować bilet kolejowy online
Koleje europejskie to nowoczesny system transportu zapewniający podróżnym najwyższe standardy podróży. Zarówno wybierając szybką kolej, pociąg nocny lub panoramiczny - wszystkie oferują pasażerom wygodne, nowoczesne składy, dzięki czemu podróż upływa w komfortowych warunkach. Warto pamiętać, że zakres usług jest uzależniony kilku czynników, tj. od typu pociągu, klasy biletu i taryfy.
Interrail - podróże pociągiem po Europie
Interrail – podróże bez granic
Współczesna Europa jest opleciona siatką połączeń nowoczesnych kolei, które docierają do ponad 20 000 miast. Nie dziwi więc pomysł jakim jest bilet Interrail umożliwiający nielimitowane podróże po 30 krajach europejskich!
Pociągiem po Europie - festiwale muzyczne
Letnie festiwale muzyczne
Podróżowanie pociągiem po Europie jest prostsze niż kiedykolwiek. Pociąg jest doskonałym sposobem, żeby dostać się ze stolicy państwa do mniejszych miejscowości, gdzie nie dolatują samoloty. Albo nawet więcej! Pociągami dużych prędkości możemy przemieszczać się między różnymi krajami, tak aby żaden z najlepszych letnich festiwali nie umknął naszej uwadze!
Thalys - pociągi Francja, Belgia, Holandia i Niemcy
Weekendowy Eurotrip po czterech państwach
Europejscy przewoźnicy posiadają wiele atrakcyjnych ofert specjalnych. Oczywiście wszystko zależy głównie od tego, ile finalnie podróżujący zamierza wydać na wyjazd. Z pewnością europejskie miasta można odwiedzić, nie wydając przy tym fortuny...
Nocne pociągi - bilety online
Nocne podróżowanie pociągiem
Każda podróż to niezwykłe doznania, wspomnienia, lecz również koszta, które zapalony miłośnik wojaży ponieść musi. Tutaj zaskoczenie! Można podróżować po Europie za niewielkie pieniądze. Wygodną formą podróżowania są pociągi nocne. Lecz oprócz wygody wielu podróżnych ceni sobie koleje nocne z uwagi na oszczędność czasu oraz, co najważniejsze, pieniędzy...
Eurostar bilety online
Wsiąść do pociągu nie byle jakiego
Oferta przewoźników z każdym rokiem zwiększa się. Nasz kontynent opleciony jest siatką połączeń kolejowych docierających do ponad 20 tysięcy miejscowości w wielu europejskich krajach. Tym samym podróżny ma możliwość szybkiego podróżowania. Jednym ze znanych pociągów dużych prędkości w Europie jest Eurostar. Łączy on Wyspy Brytyjskie z Europą kontynentalną dzięki połączeniu przez tzw. Eurotunel pod kanałem La Manche.
AVE - hiszpańska kolej dużych prędkości
Pociągiem przez Hiszpanię
Komfort i szybkość podróży po Hiszpanii zapewniają koleje dużych prędkości. Jest to najlepszy i najwygodniejszy sposób na przemieszczanie się między największymi miastami kraju. W podróż kolejową po Hiszpanii pasażer może wyruszyć superszybkimi pociągami AVE.
TGV - pociągiem przez Francję
Paryż kolejową stolicą Europy
Francja była pierwszym krajem, w którym pojawiły się pociągi dużych prędkości. Dzisiejsze TGV (Train a Grande Vitesse) to najbardziej rozpoznawalna marka szybkich kolei w Europie. Są symbolem nowoczesności, prędkości, komfortu i sukcesu cywilizacyjnego. Sieć TGV we Francji to około 2 tysiące kilometrów połączeń kolejowych dużych prędkości. Pociąg TGV 3 kwietnia 2007 r. pobił rekord prędkości osiągając 574,8 km/h na nowej linii TGV Est z Paryża do Strasburga...
ICE - pociągi dużych prędkości w Niemczech
“Duże prędkości” w Niemczech
29 maja 1991 rozpoczęła się era pociągów ICE w Niemczech. W tym dniu składy dużych prędkości wyjechały z Hamburga, Monachium, Stuttgartu, Moguncji i Bonn i spotkały się w na dworcu Kassel-Wilhelmshöhe. 2 czerwca 1991 rozpoczęły regularne kursy na trasie Hamburg Altona – Hanower – Monachium.
Frecciarossa - szybka kolej we Włoszech
Frecciarossa – szybka kolej po włosku
Często w internecie można znaleźć dużo tanich lotów do Mediolanu, Bolonii czy Rzymu, które nijak się mają do wybranego przez Was celu podróży. Na lotnisku, owszem można wynająć samochód, by dojechać do celu i przemieszczać się po kraju. Jednak są osoby, które chcą zwiedzać Włochy inaczej a wypożyczenie samochodu zwyczajnie się nie opłaca. W takich sytuacjach niezastąpiona okazuje się włoska kolej.
Frecciabianca - pociągi we Włoszech
Frecciabianca – szybkie pociągi we Włoszech
Koleje we Włoszech należą do jednych z najnowocześniejszych na świecie. Włosi posiadają jedne z najszybszych kolei dużych prędkości (podobnie jak Japonia, czy Francja), wyprzedzając pod tym względem między innymi Niemców.
TGV - połączenia kolejowe we Francji
Szybka kolej we Francji
TGV to chyba najbardziej rozpoznawalna marka kolejowa na świecie. Jest szybki, ekskluzywny i komfortowy. TGV to w skrócie Train a Grande Vitesse czyli po prostu Pociąg Wysokich Prędkości. Oferują szybkie połączenia kolejowe łączące główne miasta we Francji. System kolei TGV jest zarządzany przez francuskie koleje państwowe SNCF.
Połączenia kolejowe i bilety online
Cudze cenicie, swego nie znacie…zwiedzanie Polski pociągiem!
Odkrywaj Polskę pociągiem!
Atrakcje turystyczne Polski cieszą się popularnością na całym świecie. Stale poprawiająca się jakość polskich pociągów, rozbudowa i modernizacja sieci kolejowej, a także niezwykle atrakcyjne ceny biletów kolejowych, czynią pociąg idealnym środkiem transportu do zwiedzania całego kraju!
Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław połączenia kolejowe
Polskie miasta, które trzeba zobaczyć!
Jak zwiedzać Polskę pociągiem!
Nie tylko zagranica ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Również polskie miasta mogą być ciekawym kierunkiem urlopu czy weekendowej wycieczki. Mnogość zabytków, ciekawa historia oraz bogactwo architektury to powody dla, których takie miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk to obowiązkowe pozycje na liście każdego turysty!
Frecciargento - szybka kolej we Włoszech
Frecciargento – włoska kolej dużych prędkości
We Włoszech jest tyle pięknych miejsc, że zdecydowanie warto spróbować odwiedzić więcej niż jedno w trakcie wyjazdu. Jak to zrobić? Najlepiej korzystając z włoskich kolei dużych prędkości.
Wyszukaj połączenie