Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Thalys: Paryż - Amsterdam - Bruksela - Kolonia
Weekendowy Eurotrip po czterech państwach
« Back
Forward »
TGV - pociągiem przez Europę
Bernina Express - szwajcarskie passy
« Back
Forward »
Bernina Express - koleją panoramiczna przez Szwajcarię
Bernina Express - szwajcarskie passy
« Back
Forward »
Ostatnie artykuły
Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław połączenia kolejowe
Polskie miasta, które trzeba zobaczyć!
Jak zwiedzać Polskę pociągiem!
Nie tylko zagranica ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych. Również polskie miasta mogą być ciekawym kierunkiem urlopu czy weekendowej wycieczki. Mnogość zabytków, ciekawa historia oraz bogactwo architektury to powody dla, których takie miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk to obowiązkowe pozycje na liście każdego turysty!
Połączenia kolejowe i bilety online
Cudze cenicie, swego nie znacie...
Atrakcje turystyczne Polski cieszą się popularnością na całym świecie. Stale poprawiająca się jakość polskich pociągów, rozbudowa i modernizacja sieci kolejowej, a także niezwykle atrakcyjne ceny biletów kolejowych, czynią pociąg idealnym środkiem transportu do zwiedzania całego kraju!
Pociągiem po Rosji
Mundial 2018 - Przeżyjmy to jeszcze raz,czyli jak podróżować pociągiem po Rosji
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej co prawda już za nami, ale nie oznacza to, że Rosja przestała być ciekawym kierunkiem turystycznie! Specjalnie dla polskich kibiców przygotowaliśmy recepty dojazdu pociągiem do najważniejszych miast w Rosji, które mimo iż znamy już mistrza świata, nic nie tracą na swojej aktualności.
Jak podróżować pociągiem po Włoszech - bilety i rozkłady jazdy
Recepta na podróż
Odkryj Włochy pociągiem: Wenecja - Padwa - Bolonia
Włochy słyną z niesamowitej ilości zabytków, ciekawej historii, doskonałej kuchni oraz atrakcji turystycznych, które po prostu trzeba zobaczyć. Często planując urlop decydujemy się na jeden kierunek i kupujemy bilet do konkretnego miasta. Po co jednak ograniczać się do zwiedzania jednego miejsca, skoro Włochy mają tyle do zaoferowania? Z pomocą przychodzą pociągi!
Pociągiem po Europie - festiwale muzyczne
Letnie festiwale muzyczne 2018
Podróżowanie pociągiem po Europie jest prostsze niż kiedykolwiek. Pociąg jest doskonałym sposobem, żeby dostać się ze stolicy państwa do mniejszych miejscowości, gdzie nie dolatują samoloty. Albo nawet więcej! Pociągami dużych prędkości możemy przemieszczać się między różnymi krajami, tak aby żaden z najlepszych letnich festiwali 2018 roku nie umknął naszej uwadze!
Pociągiem przez Europę: Budapeszt, Bratysława, Wiedeń
Recepta na podróż
Naddunajskie stolice: Budapeszt - Bratysława- Wiedeń
Majówka 2018 wypada wyjątkowo korzystnie – pierwszy maj to wtorek, a trzeci wypada w czwartek – oznacza to, że wystarczy wziąć jedynie 3 dni wolnego w pracy by móc cieszyć się, aż dziewięcioma dniami urlopu! – Jest to idealny moment do odbycia podróży. Najlepiej wiosennego city break’a!
Londyn i Paryż pociagiem Eurostar
Recepta na podróż
Londyn i Paryż w dwa dni pociągiem Eurostar!
Myślisz, że zwiedzanie każdej ze stolic wymaga osobnego wyjazdu? Nowoczesne pociągi europejskie pozwalają na swobodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy różnymi państwami. Eurostar to pociąg kursujący codziennie między Londynem i Paryżem, w odstępach co ok. 30 minut. Pociąg zatrzymuje się na stacjach St Pancras International w Londynie oraz Gare du Nord w Paryżu i pozwala, tym samym, na przedostanie się z centrum...
Jak kupić bilet Interrail
Interrail – podróże bez granic
U podstaw tożsamości współczesnej Europy leżą wspólna historia oraz kultura Narodów, które żyjąc obok siebie tworzyły przez wieki to co nazywamy dzisiaj kulturą Europejską. To wspólnie kształtowane dziedzictwo doprowadziło do powstania w 1993 roku Unii Europejskiej. Otwarcie granic, program Erasmus, zacieśniająca się współpraca gospodarcza sprawiają, że współcześnie czujemy się...
Frecciargento - szybka kolej we Włoszech
Frecciargento - włoska kolej dużych prędkości
We Włoszech jest tyle pięknych miejsc, że zdecydowanie warto spróbować odwiedzić więcej niż jedno w trakcie wyjazdu. Jak to zrobić? Najlepiej korzystając z włoskich kolei dużych prędkości.
Frecciargento - szybka kolej we Włoszech
Frecciabianca - szybkie pociągi we Włoszech
Koleje we Włoszech należą do jednych z najnowocześniejszych na świecie. Włosi posiadają jedne z najszybszych kolei dużych prędkości (podobnie jak Japonia, czy Francja), wyprzedzając pod tym względem między innymi Niemców.
Frecciargento - szybka kolej we Włoszech
Frecciarossa - jak kupić bilet na pociąg
Często w internecie można znaleźć dużo tanich lotów do Mediolanu, Bolonii czy Rzymu, które nijak się mają do wybranego przez Was celu podróży. Na lotnisku, owszem można wynająć samochód, by dojechać do celu i przemieszczać się po kraju. Jednak są osoby, które chcą zwiedzać Włochy inaczej a wypożyczenie samochodu zwyczajnie się nie opłaca. W takich sytuacjach niezastąpiona okazuje się włoska kolej.
Koleje europejskie
Komfort i wygoda - koleje dużych prędkości
Koleje europejskie to nowoczesny system transportu zapewniający podróżnym najwyższe standardy podróży. Zarówno wybierając szybką kolej, pociąg nocny lub panoramiczny - wszystkie oferują pasażerom wygodne, nowoczesne składy, dzięki czemu podróż upływa w komfortowych warunkach. Warto pamiętać, że zakres usług jest uzależniony kilku czynników, tj. od typu pociągu, klasy biletu i taryfy.
Podróż pociągiem z dziećmi
Podróż pociągiem z dzieckiem
Podczas gdy dla dziecka pociąg to wesoła ciuchcia mknąca po torach to dla rodziców jest to raczej projekt z pogranicza zarządzania, znajomości infrastruktury, a także żonglerki wymagającej przynajmniej 6 rąk. Na szczęście kolej szybkich prędkości wyszła naprzeciw oczekiwaniom i teraz podróż może stać się przyjemnością dla dziecka, a co najważniejsze – dla rodzica.
Bilety kolejowe - typy, zniżki, taryfy
“One way ticket”… czyli kiedy i jaki bilet na pociąg
Koleje dużych prędkości podobnie jak inne środki transportu posiadają własne rodzaje biletów, klas i taryf. Jeśli postanowili Państwo wybrać właśnie szybki pociąg, warto wiedzieć jakiego typu bilety kolejowe obowiązują oraz kiedy najdogodniej dokonać rezerwacji na wymarzoną podróż.
ICE - pociagi dużych prędkości w Niemczech
“Duże prędkości” w Niemczech
29 maja 1991 rozpoczęła się era pociągów ICE w Niemczech. W tym dniu składy dużych prędkości wyjechały z Hamburga, Monachium, Stuttgartu, Moguncji i Bonn i spotkały się w na dworcu Kassel-Wilhelmshöhe. 2 czerwca 1991 rozpoczęły regularne kursy na trasie Hamburg Altona – Hanower – Monachium.
Podróżowanie pociągiem  po Europie - międzynarodowe połączenia kolejowe
Pociąg czy samolot
Po co budować linie kolejowe i podróżować pociągami, skoro można polecieć samolotem? Czy samolot jest najszybszą i najlepszą formą podróżowania? Odpowiedź na nie okazuje się bardzo prosta. Tutaj spieszymy z wyjaśnieniem.
Wilhelm Tell Express - szwajcarska kolej panoramiczna
Wilhelm Tell Express - szwajcarska trasa panoramiczna
Najważniejszym punktem podróży po Szwajcarii jest przejazd jedną z tras oferowanych przez koleje panoramiczne. Można podziwiać krajobrazy Szwajcarii zza okien panoramicznego pociągu. Wilhelm Tell Express jest jedną z licznych szwajcarskich kolejowych tras panoramicznych.
TGV - tanie bilety kolejowe
Szybka kolej we Francji
TGV to chyba najbardziej rozpoznawalna marka kolejowa na świecie. Jest szybki, ekskluzywny i komfortowy. TGV to w skrócie Train a Grande Vitesse czyli po prostu Pociąg Wysokich Prędkości. Oferują szybkie połączenia kolejowe łączące główne miasta we Francji. System kolei TGV jest zarządzany przez francuskie koleje państwowe SNCF.
Train du Chocolat - szwajcarska kolej panoramiczna
Słodka podróż pociągiem
Pociąg Czekoladowy kursuje pomiędzy Montreux i fabryką czekolady Cailler-Nestle w Broc. Swoją trasę ten pociąg panoramiczny przemierza w sezonie letnim, od maja do października. Nie można odwiedzić Szwajcarii i nie spróbować jednej z największych specjalności tego kraju - czekolady. Kolej panoramiczna, a w szczególności Train du chocolat - to obowiązkowy punkt podróży po Szwajcarii. Oczywiście nie tylko dla prawdziwych miłośników czekolady.
TGV - pociągiem przez Europę
Paryż kolejową stolicą Europy
Francja była pierwszym krajem, w którym pojawiły się pociągi dużych prędkości. Dzisiejsze TGV (Train a Grande Vitesse) to najbardziej rozpoznawalna marka szybkich kolei w Europie. Są symbolem nowoczesności, prędkości, komfortu i sukcesu cywilizacyjnego. Sieć TGV we Francji to około 2 tysiące kilometrów połączeń kolejowych dużych prędkości. Pociąg TGV 3 kwietnia 2007 r. pobił rekord prędkości osiągając 574,8 km/h na nowej linii TGV Est z Paryża do Strasburga...
TGV - pociągiem przez Francję
Koleją przez Hiszpanię
Komfort i szybkość podróży po Hiszpanii zapewniają koleje dużych prędkości. Jest to najlepszy i najwygodniejszy sposób na przemieszczanie się między największymi miastami kraju. W podróż kolejową po Hiszpanii pasażer może wyruszyć superszybkimi pociągami...
AVE - pociągiem przez Hiszpanię
Wsiąść do pociągu nie byle jakiego
Oferta przewoźników z każdym rokiem zwiększa się. Nasz kontynent opleciony jest siatką połączeń kolejowych docierających do ponad 20 tysięcy miejscowości w wielu europejskich krajach. Tym samym podróżny ma możliwość szybkiego podróżowania. To również bez wątpienia jeden z najwygodniejszych sposobów przemieszczania się po Europie...
Nocny pociąg po Europie
Nocne podróżowanie
Każda podróż to niezwykłe doznania, wspomnienia, lecz również koszta, które zapalony miłośnik wojaży ponieść musi. Tutaj zaskoczenie! Można podróżować po Europie za niewielkie pieniądze. Wygodną formą podróżowania są pociągi nocne. Lecz oprócz wygody wielu podróżnych ceni sobie koleje nocne z uwagi na oszczędność czasu oraz, co najważniejsze, pieniędzy...
Thalys: Paryż - Amsterdam - Bruksela - Kolonia
Weekendowy Eurotrip po czterech państwach
Europejscy przewoźnicy posiadają wiele atrakcyjnych ofert specjalnych. Oczywiście wszystko zależy głównie od tego, ile finalnie podróżujący zamierza wydać na wyjazd. Z pewnością europejskie miasta można odwiedzić, nie wydając przy tym fortuny...
Wyszukaj połączenie