Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań
Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Londyn - Paryż połączenia kolejowe

Z Londynu do Paryża
Opublikowany: 15/02/2018

W Londynie pociąg Eurostar zatrzymuje się na stacji St Pancras International, gdzie najłatwiej dotrzeć metrem. Należy wysiąść na stacji King’s Cross St. Pancras Underground. Zatrzymuje się na niej 7 linii metra:

  • Żółta – Circe
  • Różowa – Hammersmith & City
  • Fioletowa – Metropolitan
  • Czarna - Northern
  • Granatowa – Piccadilly
  • Niebieska – Victoria

Komunikacja w Londynie
Metro w Londynie

Bilet na metro można kupić w automacie na stacji. Jednorazowy bilet kosztuje 4,90£. W zależności od długości pobytu warto rozważyć zakup, dającej zniżki, karty Oyster.

Rozkład jazdy pociągów Eurostar Londyn - Paryż

Pociągiem z Londynu do Paryża
Rozkład jazdy pociągów Eurostar Londyn - Paryż

St Pancrass Station to miejsce wyjazdu Eurostar z Londynu. Jest to ogromny zabytkowy dworzec stanowiący węzeł komunikacyjny połączeń kolejowych krajowych i międzynarodowych. Swoim wnętrzem i natężeniem ruchu przypomina bardziej lotnisko, ale :

dzięki temu przewodnikowi na pewno się nie zgubicie!

  • Wchodzimy do obszernej hali dworca St Pancras i kierujemy się do części odjazdów międzynarodowych, w której znajduje się strefa Eurostar. Pociąg Eurostar odjeżdża z osobnego peronu na który nie mają wstępu osoby bez ważnego biletu na przejazd. Warto więc upewnić się, że mamy je przy sobie, jeśli nie mamy możemy wydrukować je z automatów na dworcu. Potrzebny nam będzie voucher, numer rezerwacji oraz karta kredytowa którą zapłaciliśmy za bilet.
  • Następnie udajemy się do strefy check in znajdującej się naprzeciwko. Odprawa przypomina tą na lotnisku jest jednak znacznie szybsza i sprawniejsza. Najpierw skanowane są bagaże, następnie przechodzimy przez bramki bezpieczeństwa, a na końcu ma miejsce kontrola paszportów/dowodów osobistych. Aby na spokojnie dokonać całej trzeba być min. 30 minut przed odjazdem pociągu (I i II klasa).
  • Po odprawie podróżujący czekają w wygodnej poczekalni Eurostar departure Lounge na informację z której platformy odjedzie pociąg.
  • Na platformę peronu wjeżdżamy ruchomymi schodami, bezpośrednio z poczekalni, nie zajmuje to więcej niż minutę. Następnie szukamy numeru wagony z naszego biletu. Numery namalowane są na chodniku przed każdym z wejść do pociągu. Z łatwością odnajdziemy więc właściwe miejsce.

Teraz czas na relaks!

Paryż w 4 godziny Czytaj
Wyszukaj połączenie

Trwa wyszukiwanie połączeń
proszę czekać...

Trwa wyszukiwanie danych. Może to potrwać kilka chwil.