Kazań – bilety na pociąg

Przez dworzec kolejowy Kazan-Passazhirskaya przejeżdża większość pociągów dalekobieżnych jadących z Moskwy na wschód kraju, m.in. do Jekaterynburga oraz Samary. Dworzec jest również skomunikowany z Kazachstanem. Ze względu na duże odległości między miastami i regionami Rosji oraz niskie ceny biletów kolejowych, pociąg należy do najpopularniejszych sposobów przemieszczania się po kraju. Zachęcamy do skorzystania z Internetowego rozkładu jazdy, sprawdzenia oferty przejazdów pociągów w Rosji oraz wyboru najlepszego połączenia dla siebie.

Co warto zobaczyć w Kazaniu?

Kazań - bilety na pociągLeżące u ujścia Kazanki do Wołgi stolica Tatarstanu, jest jednym z największych miast Rosji. Kazań liczy ponad 1, 14 mln mieszkańców, posiada własne metro oraz lotnisko. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu maszynowego i produkcji lotniczej. Szczególnie znane są dwie duże wytwórnie: Kazańskie Zjednoczenie Przemysłu Lotniczego oraz Kazańska Fabryka Śmigłowców. Do najważniejszych zabytków Kazania należy górujący nad miastem Kreml oraz Sobór Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Świadectwem zróżnicowania etnicznego Kazania jest natomiast Meczet Kul Szarif, największy meczet w Europie (poza Stambułem) oraz unikatowa w skali świata Świątynia Wszystkich Religii. Kazań jako historyczna stolica Chanatu Krymskiego jest równocześnie centrum kulturalnym Tatarów, których historię można poznać m.in. w Muzeum Tatarskim. W Kazaniu znajduje się 11 uczelni wyższych, w tym założony w 1804 roku Kazański Uniwersytet Państwowy. Ma tutaj również siedzibę wiele klubów sportowych m.in. Rubin Kazań – piłkarski mistrz Rosji w 2008 i 2009 roku.

Pociąg do Kazania

Przez dworzec kolejowy w Kazaniu przejeżdża większość pociągów jadących z Moskwy na wschód kraju, m.in. do Jekaterynburga czy Samary. Dworzec jest również skomunikowany z Kazachstanem.

Rezerwacja biletu na pociąg do Kazania

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Kazaniu:
  • Kazański Teatr Opery i Baletu
  • Muzeum tatarskie
  • Świątynia Wszystkich religii
  • Kreml Kazański
  • Ratusz Miejski
  • Sobór Zwiastowania
  • Meczet Ał-Mardżani
Dworce kolejowe w Kazaniu:

Zobacz szybkie pociągi europejskie