Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

EuroPodróże - contact icon
12 341 61 60
pn-pt 9.00-17.00
Europodroze.pl na FB Europodroze.pl na Google+ Europodroze.pl na Twitter
Thalys to szybki pociąg, który kursuje pomiędzy Francją (Paryż), Belgią, Holandią oraz Niemcami. W sumie dociera do 17 największych miast w tym regionie Europy. Dzięki szybkiemu połączeniu podróż z Paryża do Brukseli trwa zaledwie 90 minut.

Ponadto, pociągi Thalys kursują z bardzo dużą częstotliwością, oferując do kilkudziesięciu połączeń na danej trasie w ciągu jednego dnia. Pierwsze połączenie Thalys zostało uruchomione pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia. Siatka połączeń jest stale wzbogacana o nowe kierunki takie jak Kolonia, Essen czy lotnisko w Dusseldorfie.

Podobnie jak pociągi TGV oraz Eurostar, także Thalys oferuje podróżnym klasy rezerwacyjne – pierwszą oraz drugą. Obie klasy oferują bardzo wysokie standardy podróży – wygodne siedzenia, klimatyzowane wagony, dostęp do wagonów restauracyjnych lub bufetu. Dodatkowo w klasie pierwszej podróżni mogą zarezerwować pojedyncze siedzenie z rozkładanym stolikiem, mają dostęp do darmowej prasy, napojów i posiłku.

Pierwsza klasa
Pierwsza klasa - opcja "Le Salon"
Druga klasa
Zapewnia pasażerom dostęp do salonów VIP na wybranych dworcach kolejowych, wygodne odchylane siedzenia, darmowy dostęp do Internetu oraz prasy, posiłki oraz napoje w cenie biletu, gniazda zasilania dla urządzeń elektrycznych.
Pozwala pasażerom na rezerwację prywatnego przedziału dla czterech osób.
Zapewnia podróżnym 256 miejsc siedzących. Pasażerowie mają możliwość korzystania z bufetu, w niektórych taryfach biletowych dostęp do Internetu jest darmowy.

W pociągach nocnych podróżni mają do wyboru możliwość rezerwacji przedziałów z łóżkami, przedziałów z kuszetkami oraz odchylanych siedzeń. Więcej na temat klasy miejsc w pociągach nocnych znajdziesz w artykule Podróżowanie w nocy.

Miasta

Pociągi

Trwa wyszukiwanie połączeń
proszę czekać...

Trwa wyszukiwanie danych. Może to potrwać kilka chwil.