Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Paryż - Londyn połączenia kolejowe

Z Paryża do Londynu
Opublikowany: 15/02/2018

W Paryżu pociąg Eurostar zatrzymuje się na dworcu Gare du Nord, znajdujący się przy stacji metra o tej samej nazwie. Stacja jest skomunikowana z 2 liniami metra:

  • Fioletowa 4 z północy od Porte de Clignancourt na południe do Mairie de Montrouge
  • Pomarańczowa 5 przebiegają na wschodzie Paryża od Bobigny do Place d'Italie.

oraz liniami miejskiej kolei RER: linie B,D,E.

Komunikacja w Paryżu
Metro w Paryżu


Rozkład jazdy pociągów Eurostar Paryż – Londyn

Pociągiem z Paryżu do Londynu
Rozkład jazdy pocigaów Eurostar Paryż - Londyn

Gare du Nord, czyli Dworzec Północny to miejsce wyjazdu pociągu Eurostar z Paryża. Jest jednym z sześciu głównych dworców Paryża. Korzysta z niego ok 180 mln pasażerów rocznie, co czyni go jednym z największych dworców na świecie pod względem odprawionych podróżnych, ale spokojnie:

dzięki temu przewodnikowi na pewno się nie zgubicie!

  • Wchodzimy do obszernej hali dworca Gare du Nord i kierujemy się do części odjazdów międzynarodowych, w której znajduje się strefa Eurostar. Pociąg Eurostar odjeżdża z osobnego peronów 3-6 na który nie mają wstępu osoby bez ważnego biletu na przejazd. Warto więc upewnić się, że mamy je przy sobie, jeśli nie mamy możemy wydrukować je z automatów na dworcu. Potrzebny nam będzie voucher, numer rezerwacji oraz karta kredytowa którą zapłaciliśmy za bilet.
  • Następnie udajemy się do strefy check in. Odprawa przypomina tą na lotnisku jest jednak znacznie szybsza i sprawniejsza. Najpierw skanowane są bagaże, następnie przechodzimy przez bramki bezpieczeństwa, a na końcu ma miejsce kontrola paszportów/dowodów osobistych. Aby na spokojnie dokonać całej trzeba być min. 30 minut przed odjazdem pociągu (I i II klasa).
  • Po odprawie podróżujący czekają w wygodnej poczekalni Eurostar departure Lounge na informację z której platformy odjedzie pociąg. Znajdziemy tam również sklepy, kawiarnie i darmowe wi-fi.
  • Na platformę peronu wjeżdżamy ruchomymi schodami, bezpośrednio z poczekalni, nie zajmuje to więcej niż minutę. Pozostaje odnaleźć odpowiedni numer wagonu i…

Czas na relaks!

Londyn w 4 godziny Czytaj
Wyszukaj połączenie

Trwa wyszukiwanie połączeń
proszę czekać...

Trwa wyszukiwanie danych. Może to potrwać kilka chwil.