Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

St. Gallen - bilety na pociągSankt Gallen to miasto w Szwajcarii, stolica kantonu o tej samej nazwie, malowniczo położona niedaleko Jeziora Bodeńskiego. Główną atrakcją miasta jest, usytuowane w centrum Starego Miasta, barokowe opactwo. Istnieje ono od XVIII wieku. Niezaprzeczalnie wizytówką miasta jest katedra z biblioteką opacką. W jej wnętrzu zgromadzono ponad 2 tysiące cennych rękopisów (wśród nich liczące ponad tysiąc lat) oraz około 160 tysięcy książek. To jedna z najstarszych i najbogatszych bibliotek świata. Tym samym w 1983 roku opactwo zostało wpisane na listę UNESCO. Miasto dzięki rękodziełom – koronkom i haftom – znalazło uznanie na całym świecie. To też przyniosło mu bogactwo. W okolicach miasta w czerwcu organizowany jest jeden z najstarszych i największych w kraju festiwali na wolnym powietrzu. Mowa tutaj o St. Gallen OpenAir Festival. Natomiast we wrześniu odbywa się jarmark St. Galler Genusstag. Podczas imprezy prezentowane są regionalne produkty – wystawcy zachęcają do próbowania. Będąc w mieście nie można pominąć Starówki. Jest jedną z najładniejszych w Szwajcarii. Latem turyści mogą skorzystać z basenu na wolnym powietrzu Dreilinden-Wieher. Stamtąd roztacza się piękny widok na całe miasto.

Pociągiem do Sankt Gallen

Dworzec kolejowy w Sankt Gallen jest istotnym węzłem kolejowym we wschodniej części kraju. Obsługuje liczne połączenia krajowe np. z Zurychem, Genewą, Bernem oraz międzynarodowe m.in. do Niemiec i Austrii. Przez stację przejeżdża również pociąg panoramiczny Ekspres Przedalpejski. Bilety kolejowe na te połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Bilet na pociąg do Sankt Gallen

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Sankt Gallen:
  • Dzielnica klasztorna z katedrą i biblioteką opacką
  • Stare Miasto
  • Kunst Halle Sankt Gallen
  • Schoggiland
  • Muzeum Tekstyliów
  • Abtwil Santispark
  • Santis
Dworce kolejowe w Sankt Gallen:

Zobacz szybkie pociągi europejskie