Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Interlaken - bilety na pociągInterlaken należy do popularniejszych miejscowości turystycznych w Szwajcarii. Fenomenalne usytuowanie miasta, w dolinie otoczonej pasmem Alp z wybijającymi się szczytami: Jungfrau (4158 m), Münch (4099 m) i Eiger (3970 m). Skaliste szczyty pokryte wiecznym śniegiem, w kolorach bieli i szarości, kontrastują z zielenią pokrywającą wzgórza i doliny. Urok tego miasta jest niezaprzeczalny. By ujrzeć z bliska górę Eiger turyści mogą dojechać z miasta do podnóża wzniesienia pociągiem. Jego trasa prowadzi przez Grindelwald – jest to wioska leżąca u stóp północnej ściany szczytu. Obowiązkową atrakcją dla odwiedzających miasto jest Most Dwóch Jezior znajdujący się na szczycie Harder Kulm. To platforma widokowa, z której można podziwiać wspaniałe widoki na alpejskie krajobrazy (trzy słynne szczyty i dwa jeziora). Miasto zlokalizowane jest na styku dwóch jezior Thun i Brienz dopełniających krajobraz. Jedną z atrakcji jest rejs statkiem po jeziorach. Początek jego trasy rozpoczyna się przy nabrzeżu nieopodal dworca kolejowego Interlaken Ost. Niezwykłe wrażenia zapewni turystom spacer promenadą Hoheweg. Będąc w mieście koniecznie należy odwiedzić muzeum Ballenberg, które znajduje się na świeżym powietrzu, jaskinie św. Beatusa przy jeziorze Thun czy bajkowy ogród botaniczny w równinie Schynigeplatte. Miasto stanowi również idealną bazę wypadową do Berna, Zurychu czy Genewy.

Pociągiem do Interlaken

Dworzec kolejowy w Interlaken jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Obsługuje liczne połączenia krajowe z większością ważniejszych miast w kraju oraz połączenia szwajcarskich kolei panoramicznych (Ekspres Złotej Przełęczy).

Bilet na pociąg do Interlaken

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Interlaken:
  • Park Jungfrau
  • Lauterbrunnen
  • Wodospady Trummelbach
  • Schilthorn
  • Grindelwald
  • Zamek w Oberhofen
  • Skansen Ballenberg
Dworce kolejowe w Interlaken:

Zobacz szybkie pociągi europejskie