Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Sarańsk - bilety na pociągStolica Republiki Mordawińskiej, znajdującej się w centralnej części Rosji, ok. 620 kilometrów od Moskwy. Położone nad rzeką Insar miasto zamieszkałe jest przez ponad 300 tys. osób. Serce Sarańska stanowi plac Tysiąclecia z ogromną fontanną dającą wytchnienie w gorące dni. Sarańsk podzielony jest na trzy części Oktiabrską, Leninską i Proletarską, między którymi można poruszać się trolejbusami. Będąc w Sarańsku, warto odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych Republiki Mordawińskiej z kolekcją dzieł związanych z regionem artystów oraz Republikańskie Muzeum Krajoznawcze, ukazujące tożsamość i kulturę Republiki Mordawińskiej. Chlubą Sarańska jest uniwersytet Narodowy Uniwersytet Stanowy Mordowia, założony w 1957 roku. Miasto jest również siedzibą klubu piłkarskiego Morowija Sarańsk. Na stadionie „Mordowia Arena” w Sarańsku zostały rozegrane mecze Mundialu 2018.

Pociąg do Sarańska

Przez dworzec kolejowy w Sarańsku przejeżdża większość pociągów jadących z Moskwy na wschód kraju, m.in. do Kazania, Jekaterynburga czy Samary.

Rezerwacja biletu na pociąg do Sarańska

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online  na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Sarańsku:
  • Katedra św. Teodora Uszakowa
  • Plac Tysiąclecia
  • Teatr opery i Baletu im. Jauszewa w Sarańsku
  • Park Puszkina
  • Muzeum Sztuk Pięknych Republiki Mordawińskie
Dworce kolejowe w Sarańsku:

Zobacz szybkie pociągi europejskie