Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Sopot - bilety na pociągNajbardziej ekskluzywna i imprezowa część Trójmiasta, należy do jednych z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w okresie wakacyjnym. Mnogość kawiarni, dyskotek oraz słynny sopocki Monciak przyciągają amatorów rozrywki i życia nocnego, a białe, szerokie i czyste plaże sprawiają, że jest to równocześnie idealne miejsce na wypoczynek. Sopot jest najmniejszym miastem na prawach powiatu w Polsce oraz najmniejszym, które posiada prezydenta. Swoje znaczenie zawdzięcza nie liczbie ludności czy terytorium, ale pozycji na turystycznej i kulturalnej mapie Polski, jako kurort i uzdrowisko, a także miejsce gdzie od 1961 roku organizowany jest jeden z najważniejszych konkursów piosenki w Polsce – Sopot Festiwal w Operze Leśnej. Miejscem wartym odwiedzenia jest sopockie molo – drewniana konstrukcja ma ponad 200 metrów długości i stanowi przedłużenie Monciaka. Latem odbywają się tu również pokazy Letniego Kina. Amatorzy bursztynu również znajdą coś dla siebie w pasażu handlowym rozciągającym się u stóp plaży i oferującym wyroby najwyższej jakości.

Pociągiem do Sopotu

Na dworcu w Sopocie zatrzymują się pociągi jadące z Gdyni oraz Gdańska. Z tego powodu choć sam Sopot posiada mały dworzec kolejowy, jest on świetnie skomunikowany z całą Polską i można z niego dojechać pociągiem do większości dużych miast takich jak Wrocław, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Elbląg, Warszawa oraz Tczew. Pociągi zapewniają też doskonałą komunikację w obrębie Trójmiasta, łączącą Sopot z Gdynią i Gdańskiem oraz sprawiając, że podczas jednego pobytu można zwiedzić wszystkie trzy miasta.

Bilet na pociąg do Sopotu

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online oraz rozkłady jazdy pociągów PKP Intercity, Pendolino i TLK są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Sopocie:
  • Aleja Monciak
  • Drewniane Molo
  • Latarnia
  • Opera Leśna
  • Muzeum Sopotu
Dworce kolejowe w Sopocie:

Zobacz szybkie pociągi europejskie