Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Paryż - bilety na pociągOd wieków odgrywa rolę stolicy kultury europejskiej. Współcześnie jest to centrum międzynarodowych festiwali, konferencji i sztuki. Znajduje się to ponad 400 galerii i i ok. 150 muzeów, w tym słynne muzeum sztuki współczesnej centrum Georges Pompidue. Stolica Francji znana jest jednak przede wszystkim jako miasto zakochanych i zabytków. Nie sposób przeoczyć górującej nad miastem wieży Eiffla, będącej symbolem wystawy paryskiej i tworzącej wraz z Polami Elizejskimi zieloną, przestrzeń rekreacyjną, gdzie na pewno miło jest napić się wina i zjeść bagietkę. Przez całe miasto wije się Sekwana wyznaczając oś przy której znajdują się takie miejsca jak wyspa la Cita z katedrą Notre Damme czy muzeum impresjonistów Musee d’Orsay. Brzeg Sekwany to także idealne miejsce na romantyczne spacery. Kolejnym obowiązkowym punktem wycieczki jest Luwr ze słynną Monalisą Leonarda Da Vinci. Warto odwiedzić też znajdujący się poza miastem pałac króla Słońce Luwr, gdzie swobodnie dotrzemy koleją podmiejską. Co roku Paryż odwiedza ok 30 mln turystów. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi stał się również ulubionym miastem fotografów i filmowców.

Pociągiem do Paryża

Paryż nie bez powodu bywa nazywany stolicą kolejową Europy. To właśnie tu pojawiły się  pierwsze koleje dużych prędkości TGV, które współcześnie łączą Paryż z większością dużych miast Francji oraz Szwajcarii, jak np. Lozanna, Genewa, Marsylia, Nicea i Zurych. Pociągi TGV zatrzymują się na dworcu Gare de Lyon. Innym ważnym dworcem w Paryżu jest Gare du Nord skąd odjeżdżają pociągi Eurostar do Londynu. 

Rezerwacja biletu na pociąg do Paryża

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na te i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje w Paryżu:
  • Wieża Eiffla
  • Katedra Notre-Dame
  • Luwr
  • Łuk Triumfalny
  • Sekwana
  • Moulin Rouge
  • Pola Elizejskie
  • Bazylika Sacre-Coeur
Dworce kolejowe w Paryżu:

Zobacz szybkie pociągi europejskie