Pociągi ekspresowe - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Poznań Bilety kolejowe - Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Anglia

Brno - bilety na pociągBrno jest drugim pod względem wielkości miastem w Czechach. Pomimo, iż w Brno nie jest stolicą kraju, swoją siedzibę mają tutaj centralne instytucje m.in. Sąd Najwyższy i Sąd Konstytucyjny. Zamek Spilberk jest najstarszym zabytkiem w mieście i stanowi dominantę Brna. Wybudowany na wzgórzu, obecnie znajduje się w nim Berneńskie Muzeum Miejskie. Miasto jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, w którym znajduje się filharmonia, kina i wiele teatrów. To właśnie w Brnie powstał pierwszy w kraju zelektryfikowany teatr. Mowa tu o Teatrze Mahena. W Brnie odbywają się również motocyklowe mistrzostwa świata i Grand Prix Republiki Czeskiej. Międzynarodowym wydarzeniem organizowanym w mieście są Targi Brneńskie (Brno Exhibition Center) w trakcie których odbywa się około 40 targów. Impreza co roku przyciąga ponad milion uczestników. Wyjątkowym miejscem odwiedzanym przez tłumy turystów jest Morawski Kras. Na jego obszarze znajduje się ponad 1600 jaskiń – cztery z nich są udostępnione zwiedzającym.

Pociąg do Brna

W skali kraju Brno to bardzo istotny węzeł kolejowy. Z miasta z łatwością można przemieścić się w każde miejsce Czech. Obsługiwane połączenia pociągami ekspresowymi zapewnią bezpośrednie i szybkie dotarcie do takich miast jak Praga, Wiedeń, Budapeszt czy Bratysława.

Bilet na pociąg do Brna

Rezerwacja i zakup biletów kolejowych online na pociągi PKP Intercity, Pendolino i inne połączenia są dostępne na portalu Europodróże.pl.

Najpopularniejsze atrakcje Brna:
  • Spilberk
  • Stary Ratusz
  • Zamek Veveri
  • Targ Warzywny
  • Willa Tugendhatów
  • Katedra św. Piotra i Pawła
  • Bazylika pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Dworce kolejowe Brna:

Zobacz szybkie pociągi europejskie